Continental Novodubnický maratón

31.08.2013
MTB maratón
Nová Dubnica (Slovensko)

Propozície, Reportáže, Výsledky, Foto
Zúčastnených bikerov (46)
Adik0_0andyapocatcherxxcervocorratecde FectdivoDomestikdoubleicemanInstinctmorgenjamajkajames9Karin_23kikilimartin-cicomartincaMatho2Matistomickelson99michelinomijatminco87Mino888MRKnapetsoborpeterbacilPetersanPolobotkapukalovicradovan192redfilerichtoškask_wizardSodjagsokol1solvosovickaswordiktomy89tripeteyankooyoggizihadlo 5
Verim ze si to vsetko urobil no fakty ukazuju ze nestacilo to. Pisies ze ked nekto zabludil v lese tak cez svoju nepozornost - pozri si teda proisim fotku z lesa kde som zabludilo vela ludi (vratane mna), nekolko prispevkov vyzsie. V ND videl som regulovcikov na 2 krizovatkach, tej konecnej pred "skokom" a escie jednej. Minimalne 2 alebo 3 boli prazdne. Pobludilo vela ludi. Pisal som uz vyzsie a drzim sa tohto - pobludilo by o vela viac ludi, no poznaju trat naspamat. Potvrdenie mas v prispevku pred timto.


Som s toho dost horky nakolko slo sa mi vyborne, trat bola ok, a obcerstvovacky (pozuite kelimky som si nevsimol) casto, vodu podavano za jazdy. Opravte znacenie na buduci rok a bude super marathon.

Nakonec - nezavadzam, pisiem svoj nazor.


Ale zavádzaš, v tomto presne: "Na krizovatkach v Novej Dubnicy som pozeral ako puk, ze kam mam ist. Ziadne znacenia, zvol si smer. Asi som sa mal navigovat podla nekolkorocnych znaceniach na asfalte, sem tam pomiesanych zo znaceniami s cestnych pretekov"
Na asfalte boli a sú len nové značky, žiadne minuloročné. Žiadne značenie na križovatkách v Novej Dubnici? Odporúčam Ti sa tam vrátiť a otvoriť oči. Áno, mal si sa navigovať podľa značiek na asfalte. Na značenie sa upozorňovalo v propozíciach, na sociálnych sieťach aj pred samotným štartom. Ale nebudem sa hádať. Niekomu proste nevyšiel pretek a má zlú náladu. Chápem a končím s diskusiou na túto tému.
01.09.2013 - 17:47:04
01
Myslím, že boli také miesta, kde človek si nebol 100 percentne istý, ale ja osobne som nemal problém. Možno viac faboriek by sa zišlo. Inak nesúhlasím s neprehľadným dojazdom do cieľa, stačilo si pozrieť mapu vycapenú pri prezentácii, na stránke maratónu či dokonca na druhej strane tabuľky s číslom...
01.09.2013 - 19:29:57
00
asi 3589 fotiek :)
http://www.maraton.sk/index.php/historia/continental-novodubnicky-maraton-2013

aby som nezabudol...velke DAKUJEM vsetkym fotografom! :bow:


Naposledy upravil Domestik dňa 01.09.2013 - 21:14:40, celkovo upravené 1 krát.

01.09.2013 - 21:00:07
01


Zeby sa konecne najdem niekde :D
01.09.2013 - 21:10:51
00
Nechcel som tu zacinat s frflanim na znacenie ja, ale tiez som toho nazoru ze to znacenie minimalne na 8. km stalo za prd - vid foto. Rozdvojka ciest a znacenie bolo na strome uprostred tych ciest, ze vyber si kam. To bolo take tazke omotat faborku i okolo toho druheho stromu? ....


Probúh, šak obe tie cesty na fotke sa neďaleko za tým stromom zbiehajú..
01.09.2013 - 22:07:52
02
presne tak
01.09.2013 - 22:15:08
00
Bol som trat klasik. Tento rok som sa truchu trapil (nevladal som, krce ), ale zatal sa a dosiel do ciela.

K znaceniu trate:
Vracal som hardaka na trat v useku (za krizom za omsenim pri chatkach ) prudka zakruta hore oznacena sipkou smerom hore. Znacenie tam bolo vyrazne 3 X, aby jazdec neprokracoval rovno. On isiel rovno, kricim na neho, tak sa vratil a konstatoval vidim znacky X tak som isiel bezhlavo. Sam priznal svoju nepozornost.

Kto nevedel, kde ma ist v novej dubnici, neviem ci nesledoval, alebo com bol problem. Pred cielom boli 3 baby co ukazovali prva ukazovala odbocenie doprava dalsia nasledne dolava a tretia este aj povedala hore cez svah.
Podla mna OK. Je vidiet poucenie s minulych rocnikov.

Hodnotim maraton na 1. Ano niekto moze namietat, frflat na neviem co. Je vidiet zlepsovanie kazdym rokom a to som rad. Ja nemam co kritizovat, organizacia nie je taka lahka ako si niekto mysli. Jedine co som nepocital bola rampa dole hned na zaciatku.

O rok znova.
01.09.2013 - 23:21:34
00
"Na asfalte boli a sú len nové značky, žiadne minuloročné. Žiadne značenie na križovatkách v Novej Dubnici? Odporúčam Ti sa tam vrátiť a otvoriť oči. Áno, mal si sa navigovať podľa značiek na asfalte. Na značenie sa upozorňovalo v propozíciach, na sociálnych sieťach aj pred samotným štartom. Ale nebudem sa hádať. Niekomu proste nevyšiel pretek a má zlú náladu. Chápem a končím s diskusiou na túto tému."

AD: rozdvojka ciest
"Probúh, šak obe tie cesty na fotke sa neďaleko za tým stromom zbiehajú.."

Toto su uplne pomylene argumenty, keby slo o orientacny pretek tak je to ok, ale na maratone je to uplne nepripustne. Ked niekto ide nadoraz tak nema cas zistovat ci sa niekde cesty zbiehaju alebo nie, to iste na krizovatkach, nejaka prehliadnutelna sipka na ceste rozhodne nestaci, na takychto miestach musi byt bezpodmienecne regulovcik.
01.09.2013 - 23:44:36
02
Bol som trat klasik. ... Jedine co som nepocital bola rampa dole hned na zaciatku. ...

Komentator to par minut pred startom hovoril, ze asi bude este zavreta.
01.09.2013 - 23:49:43
00
Absolvoval som Basic.
Trať bola pekná, jazditeľná, suchá. Pekné počasie, išlo sa mi dobre, užil som si celý maratón :D
Maratón zorganizovaný na vysokej úrovni (vidno, že to bol už 19. ročník)
So značením som problém nemal, k "blúdeniu" iných sa nevyjadrujem.
Občerstvovačky tri na 43-ke je nadpriemer, stál som len na tretej.
Potešil moderátor s vyjadrením k predbiehaniu "pomalších" pretekárov.

Organizátorom patrí pochvala, rád prídem opäť. :y:
02.09.2013 - 09:19:42
00

Rád by som si pozrel trasu 115-ky...Neviem ju nikde nájsť, tento odkaz nefunguje...
02.09.2013 - 10:06:50
00
Rád by som si pozrel trasu 115-ky...Neviem ju nikde nájsť, tento odkaz nefunguje...

Na žiadosť majiteľov pozemkov boli mapy z webu stiahnuté. Ich žiadosti bolo z pochopiteľných dôvodov vyhovené a už ich publikovať nebudeme. Mapu si bolo možné pozrieť na prezentácií a sú na tlačených bulletinoch.
02.09.2013 - 10:39:58
00
stačil by aj záznam GPX. Tiež by som si rád pozrel trasu 115-ky :)
02.09.2013 - 10:55:56
00
Maratonu davam jednotku :y:. Moje tradicne rozpaky z tunajsieho znacenia zahnali skvele obcerstvovacky a ich spickove posadky. Prijemni ochotni ludia, ako malokde. Stratil som az dva bidony a vzdy sa nejaky nasiel nejaky nahradny. Velmi pekne dakujem. To, ze mi to nejako neslapalo zasa vynahradila vyborna trat! Parada! Myslim, ze tento hard bude asi to najdrsnejsie co tu doma mame :rock:. Vyborne, diky!
02.09.2013 - 11:01:53
00
Foto
http://jsp070.rajce.idnes.cz/Maraton2013
02.09.2013 - 16:06:41
00
keyboard_arrow_up