Prosim o radu, kde sa da stiahnut firmware pre Garmin eTrex 30, ktory si chcem patchnut, aby som mohol pouzivat mapy v JNX formate.
01.05.2012 - 22:01:41
00
http://www8.garmin.com/software/eTrex20_30_Webupdater__270.gcd

... a najnovší beta: http://www8.garmin.com/software/eTrex20_30_273Beta.exe

GCD z EXE sa dá získať rozbalením EXE archívu.
01.05.2012 - 22:20:20
00
Dakujem Laco za odpoved. Uvazujem o kupe eTrex 30, s Oregonom 450 mam opakovane problemy s displejom, raz praskol pri beznom pouzivani, teraz prestal reagovat na dotyk.
02.05.2012 - 23:18:07
00
Ahojte, ak som sa sekol s temou, ospravedlnujem sa. Kupil som si GPS pristroj garmin etrex 30, ale ma v sebe predinstalovanu TOPO czech. Vie mi niekto poradit ako ziskat Topo Slovak v3 s cyklomapami? Dakujem velmi pekne!
09.08.2012 - 10:23:00
00
Dá sa to kúpiť u hociktorého predajcu Garmina. Ale niečo som videl aj na fóre Smartmobil.sk
09.08.2012 - 10:47:43
00
teda to si akoze musim kupit? Krucinal, tak to radsej cely pristroj vratim a kupim si ho inde
09.08.2012 - 10:50:45
00
Na to fórum smartmobil si sa teda nepozeral.

Ale aj tak, z hľadiska práva a morálky je najčistejšie riešenie kúpiť si to. Aj keď sa to ukradnúť dá úplne ľahko.
09.08.2012 - 11:19:57
00
nejak sa mi nepaci ako ten garmin pocita kolko idem a kolko stojim, evidentne v tom nema sam jasno, lebo vzdialenost rata, ale cas uz nerata, vela krat sa tvari ze stojim a pritom ukazuje ako pribuda vzdialenost ktoru idem a tak. napr na foto potom z toho vyjde blud ze avg je viac ako maximalka...

neda sa mu nejak vysvetlit ze nech si furt nemysli ze stojim alebo ked uz si mysli aby neratal vzdialenost?, pripadne opacne ze ked uz rata vzdialenost aby to zarataval ako pohyb a nie ze stojim :)

evidentne to robi pri malych rychlostiach ale nie vzdy, niekde okolo 3-4kmh co mi pride na turisticku navigaciu kde sa chodi pesi bezne takou rychlostou dobre divne. napr ked som slapal hore na klak tak potom mi tvrdil ze som to vybehol za 15 minut a ze som popri tom 3h stal...

Prílohy:

IMG_9783.JPG
IMG_9783.JPG 276.12 KiB thumb_up0thumb_down

21.09.2013 - 18:44:27
00
Firmware máš najnovší?
22.09.2013 - 09:10:55
00
momentalne som nekukal ale uz som to z aposledny rok updatoval 2x na novsi tak by mal byt ak nevysiel posledne dni daky :), ale tusim mi to robilo stale, tak neviem ci niekde nieco sa neda nastavit napr co som priehliadol alebo co
22.09.2013 - 10:24:39
00
a záznam trasy ako vyzerá na tom mieste kde si stál a prirátavalo Ti?nebola to taká harakiri pavučina? on keď chytí v neprístupnom teréne (hlboká dolina, hustý listnatý les) odraz, zaznamená zmenu polohy, a priráta vzdialenosť. na bicykel treba prikúpiť magnetický snímač s vysielačom a vytvoriť cykloprofil.
23.09.2013 - 07:48:12
00
no naposledy mi to robilo pri chodzi po brehu mora :) takze tam musel byt signal jak svina a aj bol, ked som mrkol tak skoro vsetky satelity bolo vidno a mal som to na krku, skusim mrknut na gpsko ze ako vyzera ta trasa ale sa mi vidi ze ziadne sialene ciary ani dieri tam neboli, proste normalny zaznam plynuly
23.09.2013 - 21:31:28
00
moving time a stopped time su veliciny relevantne pre cyklistiku. Nieco ako pocitanie autostopu. Skutocne automaticka hranica, kedy vyhlasi ze sa nehybes, je cca do 3kmh. Na Edge je to nastavitelny udaj, neviem ako je to na etrexe, ci sa da nastavit tento prah. Na pesiu turistiku si tieto polia nezapinaj, tie patria do cyklo profilu. Pre pesochod je relevantny udaj nieco ako total time (neviem presne ako sa vola). Rovnako su pre pesiu chodzu nezmyselne udaje napr. o priemernej rychlosti pohybu. Etrex aj oregon maju viacero specialnych meranych udajov (napriklad aj klzavost pri paraglide) ktore maju zmysel iba pri urcitych aktivitach a ked ich nevykonavas, tak tie data ignoruj a daj si ine udaje na displej
24.09.2013 - 18:53:14
00
hm no teoreticky to moze byt tak, ale mne sa vidi ze z tych udajov potom ratalo cas ze za kolko sa dostanem na najblizsiu odbocku pri navigacii atd a potom tam boli haluze

mne len pride divne ze metre rata a cas stoji, ak uz si mysli ze stojim a autopauzuje tak by malo pauznut vsetko ni?
25.09.2013 - 22:11:02
00
Capulo, mozno som to zle napisal ale nefunguje to doslova ako autopauza. len udaje ako Speed - Moving Avg., Trip Time - Moving, Trip Time - Stopped si pocitaju hodnoru ako keby si pouzival funkciu autopauze resp na zaklade vlastnej logiky pri rychlosti okolo cca 3km si myslia ze stojis a pocitaju / nepocitaju tu svoju velicinu. Aby si sa tomuto vyvaroval mal by si pouzivat udaje Trip Time - Total, Trip Odometer, Speed - Overall Avg.,Speed, Odometer; tieto meraju udaje od posledneho vynulovania, pozor, Odometer a napriklad aj max. rychlost sa nuluju osobitne. Autostop ako skutocne zastanenie zaznamu a nacitania udajov vie robit napriklad Oregon 600 ktory som mal moznost aj testovat. Na pocitanie navigacnych casov mam pocit ze sa pouzivaju udaje merane od posledneho nulovania a okamzite udaje. Ale priznam sa ze tento fakt som si 100% neoveroval.
27.09.2013 - 07:26:11
00
keyboard_arrow_up