Dobrý deň, chcel by som si kúpiť môj prvý cestný bicykel a ako fajn kúpa mi pripadá práve tento Felt F95 v tímovom prevedení Argosu Shimano. Som absolútny laik ale rozhodne by som chcel nový bicykel (servis, záruka...) Máte niekto skúsenosti s týmto bicyklom ? Nájdem do 650 € nejaký lepší ?

Ďakujem za všetky rady a pripomienky

www.eriksfietsateljee.be
a-projk.com
ysroad-funabashi.com
25.09.2013 - 20:58:14
01
nazdar neviem, ci ti pomozem, ale ja mam casovkarsky special felt b16. v zasade som s nim spokojny, jediny problem som mal s kolesami. niekolkokrat som vytrhol spic z niplu, nakoniec mi to nanovo vyplietli. druhy problem s kolesami bol, ze neustale z nich vychadzalo nejake pukanie. to uz som nervovo nevydrzal a kupil som tu na bazari kolesa mavic a odvtedy som spokojny:)
snad som ti aspon trochu pomohol
26.09.2013 - 13:45:51
00
Ďakujem za reakciu, ale keďže ten tvoj časovkársky je cenou, výbavou i konštrukciou niekde inde ako tento môj tak mi to asi veľmi nepomôžem, ale tak aspoň viem, že si s Feltom spokojný. Mňa by ale skôr zaujímalo, ako je to s výbavou. Lebo ako som si čítal príspevky tu na fóre tak väčšina sa vyjadrovala že Sora nie je dobrá a že by radšej už brali 105ku a pod. Tak by ma zaujímalo, že mne ako začiatočníkovi či by tento bickyel s touto výbavou bol postačujúci.
26.09.2013 - 13:57:20
00
ved to som sa ti snazil naznacit, ze ja na drahsom modeli som mal zle kola, tak neviem, ake budu na lacnejsom (ale podla fotky su ine, tak mozno budu ok). vybavu tam ja mam ultegru, takze to neviem posudit. ale myslim, ze s feltom chybu neurobis a ak by si mal take problemy s kolesami ako ja, tak je to stale reklamovatelna vec. Len mne sa nechcelo chodit stale do obchodu a vedel som, ze casom budem na to aj tak ine kolesa kupovat.
26.09.2013 - 14:28:26
00
Ďakujem za reakciu, ale keďže ten tvoj časovkársky je cenou, výbavou i konštrukciou niekde inde ako tento môj tak mi to asi veľmi nepomôžem, ale tak aspoň viem, že si s Feltom spokojný. Mňa by ale skôr zaujímalo, ako je to s výbavou. Lebo ako som si čítal príspevky tu na fóre tak väčšina sa vyjadrovala že Sora nie je dobrá a že by radšej už brali 105ku a pod. Tak by ma zaujímalo, že mne ako začiatočníkovi či by tento bickyel s touto výbavou bol postačujúci.

To aká bude na bicykli výbava,záleží od koncovej ceny celého bicykla,je jasné že aj čo i len pri priemernej kvalite a hmotnosti rámu+kolies,za cenu 500- 600 euro,môže byť na ňom len najnižšia sada,dokonca do tejto sumy by sa nevošla už asi ani Tiagra.Je logické,že ti kolegovia napíšu,že by radšej brali 105-kovú sadu ako Soru,ale to by výsledná cena bola niekde inde.Aj keď si len začiatočník,pre teba je dôležité,koľko budeš mať na jazdenie času,pretože,pokial najazdíš ročne 300 km,tak tak aj sora bude pre teba luxus :) Samozrejme aj Sora ti bude fungovať,tie vyššie sady sú hlavne o podstatne nižšej hmotnosti.Čo je najpodstatnejšie-tvoj rozpočet,teda koľko euráčov si ochotný dať dokopy,pokial je to len okolo 500 euro,tam si moc toho nevyberieš...Inak rám je čo sa týka dizajnu celkom o.k
26.09.2013 - 17:27:18
00
Samozrejme mi je jasné aj z môjho prieskumu že do 700 € je to max. Sora a potom zhruba od 800 Tiagra a od 1000 105ka atď... Čo sa týka investície do bickykla tak ja som ochotný dať aj 5000 € ale samozrejme, že toľko nemám, momentálne mám okolo 700 €. Chcel by som jazdiť aktívne, rozhodne nie 300 km za rok. Ale povedzme že aj tých 700 mi je málo keďže tento Felt stojí 640 € lenže treba naň pedále, potrebujem prilbu, tretry, dres atď atď čiže ja som viac menej rozhodnutý že chcem bicykel do 700 € čiže len s tou Sorou ale ide o to, že či ten Felt stojí za tie peniaze a, či sa nedá za to kúpiť niečo lepšie, možno dajme tomu len čo sa týka rámu či značky... Ospravedlňujem sa za takéto otázky ale naozaj som len laik.
26.09.2013 - 17:54:35
00
V pohode, myslím, že za tú cenu solídna ponuka.
Taktiež pekný dizajn, čo je pre teba asi podstatné :)

Tiagra je síce lepšia, ľahšia a 10kolečko ale za túto cenu je to dobrá ponuka.
Prípadne pozri ešte tento Polygon, aj keď mne osobne sa ten Felt páči viac, ale máš tam Tiagru a asi aj lepšie kolesá za príplatok 60 €, čo sa už asi aj oplatí takáto investícia. Prípadne sa popýtaj po zľave.
27.09.2013 - 22:22:34
00
keyboard_arrow_up