zalezi od odolnosti oleja ,ked je prec zhlucni sa chod pri slapani az do skripania, piskania...

1.netreba bike umyvat po kazdom vyjazde, ked je len trocha zababrany ,pokial sa retaz neozyva -nemazat
2.ak uz bike treba umyt,ocistit retaz(niekedy aj po jednom vyjazde)potom aj namazat

edit: ferisko ma predbehol,dlho som pisal... :)
18.09.2013 - 14:09:36
00
Ahojte, mám nový bike a rád by som sa už o neho správne staral. Mám otázku k mazaniu reťaze. Na tej reťazi je predpokladám origoš mazivo od výrobcu (nejaká Shimano reťaz). Vrátil som sa z výjazdu celý zaprasený, reťaz som umyl v práčke s použitím Cyklostaru... Asi by ju bolo vhodné namazať, môžem na ňu dať svoje mazivo bez nejakého rozpojovania a odmasťovania v petrolejoch a pod., jak to tu niektorí radili? Nepokazím tým nič?
19.09.2013 - 09:32:00
00
áno, bežne sa to tak robí, umyješ a namažeš, hlavne daj nato vhodné mazivo nie kuchynský olej
19.09.2013 - 10:10:05
00
Ja som sa po rokoch ustálil na tomto:

Reťaz čistím bez demontáže v takejto práčke reťaze, do ktorej lejem bezoplachovú ARVU K, ktorá sa mi najviac osvedčila. Za 20 € sú 4 litre, to mám do smrti. Po umytí v práčke reťaz poriadne vyutieram a nechám nejakú hodinku presušiť, aby sa ARVA K odparila čo najviac aj zvnútra.

Mažem týmto alebo týmto. Je to sprej. Striekam na reťaz smerom dole na spodnej kladke prehadzovača nastaveného tak, aby tá kladka bola čo najnižšie. Keď sa strieka je to dosť tekuté na to, aby poriadne zatiekol do všetkých vnútorných častí a styčných plôch. Pomáham mu krútením pedálmi. Po čase (10 min) zhustne. Vtedy reťaz zvonku poriadne vyutieram. Namazaná vydrží dosť dlho. Tie spreje sú určené pre terénne motorky, tam sú ešte náročnejšie podmienky.
19.09.2013 - 11:43:45
00
Chcem sa opýtať už keď sme pri tomto mazaní ... po koľkých km by trebalo stiahnuť kluky s oskou dole vyčistiť to tam a namazať ?
29.09.2013 - 18:15:28
00
silikon lepi ako svina, do prachu nepouzitelne.
A inak keď už píšeme o mazaní a lepení- tak nejaké foto k téme :D

Chcem prevodnik z takeho matrosu :devil:
29.09.2013 - 18:20:58
00
ja to viac menej robim ked menim reraz, ale tak minimalne 2 - krat rocne, podla toho, ako to tam mam zasrate :-)
29.09.2013 - 18:21:25
00
tak to potom by trebalo už aj mne ...no prischne mi to na zimu :) .... a ešte mam otazočku, kde splaším náradie alebo čím vyberáte tu poistnu, chraniacu umelohmotnú vložku v kľuke
29.09.2013 - 18:31:50
00
napriklad rúčkou jedálenského príboru ....
30.09.2013 - 16:24:12
00
Nelezte do lesa na prasne cesty alebo do blata, jazdite iba na suchych asfaltkach a mate po starostiach s cistenim retaze. Ved na hladkych asfaltkach je podstatne lepsie, ako natrasat sa v lese. Ak menite retaz po 5000 km, netreba ju vobec cistit alebo pripadne raz za dobu zivotnosti utret suchou handrou. Volakedy davno som si kupil cisticku na retaz, ale pouzil som ju asi iba 3 krat v zivote. Ruky som mal zasvinene, daval som do nej petrolej do petrolejovych lamp, smrdelo to a striekalo aj von, tak som sa na to vykaslal. Campagnolacka retaz vydrzi vyse 8000 km, tu bude asi treba za dobu zivotnosti utret handrou aj 2 krat. Raz za 2 - 3 tyzdne trochu nastriekam retaz a kolecka na prehadzovacke s GT 85. Oprem bicykel, tocim klukami dozadu a striekam na retaz nad kazetou. Jednoduche.
30.09.2013 - 17:01:39
00
Nj, a co by si robil, kebyze po 70km mozes novu retaz vyhodit ? :lol: /osobna skusenost po Sulove :D .. ale naslo by sa par dalsich/ Nejazdit ?

edit: uvazujem , ze myslienka jazdit po blatovych zvazniciach na dzipe, na sedadle spolujazdca polozena odstrelovacia puska s infra, v batohu 2 litre slivovice a mierim na vyhrievany posed s krasnym vyhladom na Tatry, ma dost do seba. Bôčik s bajkerov, ktorí neradi mažú reťaz býva imho celkom fajnový :?:
30.09.2013 - 17:03:39
00
Pusku treba na psov, ktory sa pletu pod nohy alebo pod kola bicykla. A na pesiakov, blbcov na terennych motorkach, terennych autach a stvorkolkach, ktori v zime nicia bezecku stopu.
10.10.2013 - 10:19:25
01
Byvam v KE a casto jazdim po cestach okolo USS Poviem ti, retaz vidla a cely bike (aj s mojou dychacou sustavou) je omnoho viac zapraseny ako po 2 dnoch v lesoch
12.10.2013 - 06:04:51
00
Mazete niekto holmenkolom extreme? Mne prisiel v piatok zo suncycle akysi zrazeny, vyzeralo to ako maslo s vodou na vrchu. Ked som to poriadne zahrkal tak sa to rozpustilo ale pri mazani sa stale zapchava ten aplikator.
13.10.2013 - 10:02:15
00
Jo, dtto. Prešťuchnem aplikátor drôtikom, ale za chvíľu sa to opäť zapchá :(
13.10.2013 - 10:50:59
00
keyboard_arrow_up