zdravím
potrebujem vedieť či sa nejak zmenil zákon od 2005 lebo v lesnom zákone vtedy bolo napisane že sa nemôže jazdiť na bicykli v lesoch. takto to znie:
§ 31
Zákaz niektorých činností

(1) Na lesných pozemkoch je zakázanéd) jazdiť alebo stáť motorovým vozidlom, skútrom, motorovou trojkolkou alebo štvorkolkou mimo vyznačených miest a jazdiť na bicykli alebo na koni mimo lesnej cesty 45a) alebo vyznačenej trasy,

potrebujem surne poradiť lebo si nevychádzame s tamojšími lesníkmi. To že nam ničia trať sme si zvykli len včera ma zastavili a povedali mi aby sme tam nejazdili lebo nabuduce pridu aj s policiou. Problem je v tom že nedaleko odtial maju posedy a ten usek je ich plac kde poluju a vraj im plašime zver.
02.10.2013 - 12:41:16
00
kluby-legislativa-cyklodoprava/podraz-zakaz-bicyklovania-na-lesnych-chodnikoch-t14086.html?hilit=z%C3%A1kaz+jazdenia
02.10.2013 - 12:45:01
00
tak si tu svoju trasu vyznac :) a mas pokoj, a ked ta zastavia aj s policajtami tak oni ti povedia uz ze ako presne to je :)
02.10.2013 - 12:46:47
01
ak nejazdite mimo lesnej cesty (co je lesna cesta, je uz na inu debatu), tak nech kludne volaju policiu
02.10.2013 - 18:55:54
00
Astro, začal som to čítať ale šak to má skoro sto strán príspevkov. ak vieš aké bolo konečné stanovisko tak to pls napíš lebo hladať to tam by bolo na hodiny. vdaka
04.10.2013 - 09:57:45
00
niečo zaujímavé nájdeš aj tu:
http://auto.sme.sk/c/6954397/za-jazdu-v-chranenom-uzemi-je-az-rocne-vazenie.html?utm_source=auto&utm_medium=titulka-widget&utm_campaign=temsek
05.10.2013 - 10:18:18
00
zdravím
potrebujem vedieť či sa nejak zmenil zákon od 2005 lebo v lesnom zákone vtedy bolo napisane že sa nemôže jazdiť na bicykli v lesoch. takto to znie:
§ 31
Zákaz niektorých činností

(1) Na lesných pozemkoch je zakázanéd) jazdiť alebo stáť motorovým vozidlom, skútrom, motorovou trojkolkou alebo štvorkolkou mimo vyznačených miest a jazdiť na bicykli alebo na koni mimo lesnej cesty 45a) alebo vyznačenej trasy,

potrebujem surne poradiť lebo si nevychádzame s tamojšími lesníkmi. To že nam ničia trať sme si zvykli len včera ma zastavili a povedali mi aby sme tam nejazdili lebo nabuduce pridu aj s policiou. Problem je v tom že nedaleko odtial maju posedy a ten usek je ich plac kde poluju a vraj im plašime zver.


Ako si citoval zo zakona, je to tam presne napisane a stale to plati. Plus sa zakon odkazuje na technicku normu, ktora ale nie je bezne dostupna, pripadne za poplatok. Po chvilke googlenia najdes aj tu normu: http://www.wolf.sk./dok/STN_73_6108.pdf , z coho vyplyva najma podla 6.1.1.1 pism. D ze moze sa v nechranenych uzemiach jazdit po akejkolvek "ceste" pokial tadial prejde aspon kon s drevom ;-) ).
Ja som mal tiez debatu nedavno.. z coho vyplynulo, ze ti zeleni ludkovia si to len ustne predavaju a nikdy zakon necitali (o tech. norme ani nehovoriac) a tak z toho ludoveho rozpravania zostane im v hlave len to co sa im hodi a bohorovne tvrdia ze MY sme to cele zle pochopili ;-). Zatial vzdy to vadilo len polovnikom..z jedineho dovodu..kazime im vyystrel ;-).
Ako sa vravi, mudrejsi ustupi, ale ak mas na to guraz postav sa im, zakon je na nasej strane..pokial ho dodrzujeme. (napr. nesmies jazdit na biku po chodnicku co maju vyslapane zvery ci polovnici ku posedom, pokial tam nie je turisticke znacenie>>inac zakon tiez nijako nespecifikuje a ani na nic neodkazuje, co tym mysli znacene trasy, takze logicky su to aj TZT aj CZT).howgh.
05.10.2013 - 13:17:27
01
pýtal som sa to aj kvôli tomu lebo vraj v tej novele či ako to nazvať dovolili chodiť na koni po lese čo pred tým nebolo a chcel som vedeť či nedovolili aj biky. My tam stavame tu trať už niekolko rokov a vždy sa ktosi najde čo čosi poniči. Predchadzajuci lesník čo to mal bol v pohode a dovolil nam to. len s týmito sa nedá akosi vísť v ustrety. Už som bol vela raz aj na obecnom urade ohladom toho. Viac menej dve tretiny trate mam povolene len tu jednu tretinu nam nechcu tí lesáci dovoliť. Ešte chcem pár ludí obehnúť a skúsiť čosi vybaviť.
05.10.2013 - 15:44:53
00
tntbiker chod tam a ked ta zastavia a budu sa vyhrazat policiou zavolaj ju pred nimi ty a uvidis potom tie reakcie. :D
05.10.2013 - 18:07:43
00
a nicia len tu jednu tretinu ,alebo aj tie dve "povolene"? ak to mas vydokladovatelne ,tak pohrozte im policiou vy...najlepsie by bolo to povolenie im ukazat/ak je/ asi o nom ani nevedia...
07.10.2013 - 07:46:27
00
keyboard_arrow_up