Ostry kamen http://trail-busters.cz/trail.php?x=47
15.10.2013 - 06:27:36
01
pred chvilou ranny prejazd kobyly v hmle aspon, ze v poslednom zjazde sa trocha dvihla..... taky som bol nateseny, ze som sa skoro namotal na maly stromcek v jednej zakrute a pri vyjazde z lesa prestrelil odbocku :-D miestami som si nebol isty ci to je hmla alebo moje zarosene okuliare :-D
15.10.2013 - 07:28:01
00
No a najlepšie na záver- Záruby smerom na Ostrý kameň je veľmi pekný a náročný hrebeň, len miestami je treba nosiť a šplhať sa, aspoň raz za sezónu to ale stojí za to.

Ako pre koho najlepsie, priaznivci cyklotrialu si to asi naozaj vychutnaju. Isiel som tade po dlhsom case tento rok a len som si potvrdil to, co som si pamatal uz z minulosti - s bikom sa tam ist neoplati. Myslim si, ze takto by to videla aj drviva vacsina ludi z fora.
1/2 useku by sa este dala, ale v tej druhej 1/2 je tlacenia (dole kopcom) az prilis.
Trail buster ocividne radi nosia bike na chrbte do kopca.

V tvojom prehlade chyba zjazd Zaruby - Bukova, ten by som urcite uprednostnil pred Zaruby - Ostry Kamen.
Tiez by som pridal zjazdik zo Slepeho Vrchu
http://cmaps.gpsteam.eu/index_svk.html#x17.41310y48.45676z15m7v36
15.10.2013 - 07:31:52
01
PaloTT .. plus minus je to ako si napisal. Zas ale ked musis, tak musis :D /niekedy snadpozriem ten Slepy vrch, tam som asi nebol/
jakubv: dik, konecne niekto, kto ma spravny nastaveny pohlad na vec .. a vidim zopar tipov, ktore som nesiel. Krslenicu som zabudol, to som siel len raz peso hore, moze byt celkom fajn.

edit:popis Certovho zlabu z trailbusters.cz sedi. Tak to vnimam aj ja :)
15.10.2013 - 07:56:28
00
lto spominal si tu kamenanak na Kolibe - ktora trat sa za tym skryva, nemas mapku? Karpaty a okolie Koliby mam zjazdene, mozno poznam aj vas kamenak len to neviem priradit.
15.10.2013 - 10:14:21
00
mapka

od bufetu Kamzik mozes ist po zelenou trasou (1.), ktora ide po zltej TZ a dalej po zvaznici, alebo po tmavozelenej (2.), ktora ide najprv na start Rohatky a dalej po zvaznici dole, kde sa spoja do jedneho bodu. Ta tmavozelena je lepsia, lebo je to zjazd (ta druha je rovina). Dalej to ide po zvaznici az na bod, kde pokracuje doprava singlac , ktory je na mapke oznaceny ciarkovanej. Jeden z najkrajsich v okoli Koliby. Konci az na asfaltke smer Snezienka, ale pokracuje dalej skrz asfaltku az pride na singlac, kade ide cyklo (C) smer cervena TZ.
Ak budes pokracovat po ruzovej, po chvili to zacne padat dole, tam zacina Kamenak. Dojdes /alebo sa dokotulas/ na staru zvaznicu (modra). Doprava sa dostanes vychodenym chodnikom na zvaznici az na naucny chodnik, ktory ide zdola od Zeleznej. Dolava po chvili zvaznicia viacmenej konci, na vrchole je treba obist /preniest/ cez popadane stromy a dalej zacina krasny singlac, cisty a asi najkrajsi vobec v okoli Koliby. Konci potom peknym korenovym schodom do silne pravej zatacky. Ale nic strasne, ale kosik z hubami by som pevnejsie chytil do zubov.
Kamenak zo zvaznice pokracuje niekade (je to tam trochu vidno) slusom dole po bodkovanej ruzovej az na Zeleznu. Je to uz ale trochu strmsie /termin zlanovania tu zacina byt nie uplne od veci/, presnu trasu nepoznam (ci zataca) v kazdom pripade pretne byvaly (polovnicky?) chodnik, ktory ide ponad asfaltku, Zeleznu a pretina aj zltu /chvili po tomto chodniku ide aj Rohatka/.

edit: z bodkovanim som sa trochu sekol, konci to viac dolava, ako je znak parkoviska (P). Mozno to aj pada zo zvaznice viac vlavo, niekedy mi je tazke rozoznat stare chodnicky od novych zverovych. Musim to nabuduce poriadne pozriet.

Prílohy:

kamenak.PNG
kamenak.PNG 150.6 KiB thumb_up0thumb_down

15.10.2013 - 10:33:08
02
http://goo.gl/maps/2TkOo
Kameňák končí týmito "úložnými schránkami" kam si odložíš polámaný bajk, sadneš na autobus na opačnej strane cesty a odvezieš sa domov.
15.10.2013 - 10:42:13
04
Palo TT ten hrebeň Záruby-Ostrý kameň mi neprišiel až tak trialový, skôr mám vždy nepríjemný pocit z pohľadu doľava :) a teda raz som si to odtrpel na HT, to som si povedal, že nikdy viac, ale s vyššími zdvihmi sa to dá
a zjazd zo Slepého je smerom na Dolné orešany?
15.10.2013 - 11:16:13
00
http://goo.gl/maps/2TkOo
Kameňák končí týmito "úložnými schránkami" kam si odložíš polámaný bajk, sadneš na autobus na opačnej strane cesty a odvezieš sa domov.

Nie, Kamenak konci tu: http://goo.gl/maps/wfb7J
15.10.2013 - 11:31:57
00
A táto trasa je čo? To sa tiež jazdieva.

Prílohy:

kamenak.jpg
kamenak.jpg 167.23 KiB thumb_up0thumb_down

15.10.2013 - 11:45:07
00
Jap, to je ono.
Este dodam, ze autobusom zo Zeleznej je to kusok do Vojenskej nemocnici, tam maju aj urazovu pohotovost :D
15.10.2013 - 11:52:25
00
A táto trasa je čo? To sa tiež jazdieva.

Neviem co to je, ale Kamenak to nie je. :) Proste si niekto vymyslel nejaku novu jednoduchu skratku, nic viac. Trasa Kamenaku sa po Uvoze (ta strma cast s odhalenymi korenmi) staca takmer kolmo doprava na vrstevnicovy singel a potom dolava dole na to miesto, co som postol.
15.10.2013 - 11:59:53
00
Bohuzial nie, to co si postol je koniec Rohatky- stary drop ktory je uz bohuzial zdevastovany. Marvin pise spravne, hento je koniec Kamenaku ktory sa hore na singlaci po vrstevnici staca doprava na staru znamu korenovu pasaz :)
15.10.2013 - 13:15:58
00
a zjazd zo Slepého je smerom na Dolné orešany?

Ano. Priamo z vrchola ide chodnicek po lucke vpravo dolu (pri pohlade smerom na TT).

Prílohy:

SlepyVrch.JPG
SlepyVrch.JPG 24.39 KiB thumb_up0thumb_down

15.10.2013 - 13:23:40
00
Bohuzial nie, to co si postol je koniec Rohatky- stary drop ktory je uz bohuzial zdevastovany. Marvin pise spravne, hento je koniec Kamenaku ktory sa hore na singlaci po vrstevnici staca doprava na staru znamu korenovu pasaz :)

V case, ked som Kamenak jazdil ja, si Ty mal 6-7 rokov. Dufam, ze ma nejdes presviedcat, ze si tam v tom case jazdil tiez a preto vies lepsie, kadial viedla povodna trat. ;)
15.10.2013 - 13:27:04
00
keyboard_arrow_up