Ahojte bikeri. Rad by som vas poziadal o pomoc s mojim problemom. Vlastnim bike znacky KTM, cely vo vybave LX. O svoj bike sa vzorne staram, vzdy je cisty a aj sam si ho servisujem. Moj problem sa tyka hlucnosti pri jazdeni. Hluk, take mierne tukanie ide z pravdepodobne z retaze. najviac to asi pocut na prednych prevodnikoch. Na niektorom je to hlucnejsie, na niektorom tichsie. Prestane to, ked to namazem. Na mazanie retaze pouzivam zasadne pripravok v spreji na to urceny s obsahom teflonu. Po 2-3 vyjazdoch, aj ked je bike naozaj cisty sa to ozyva znovu. Retaz som meral, vytahana urcite nie je. Retaz sa urcite nesucha o nic, prevodnik aj presmykac su nastavene spravne a radi mi to skvele za kazdych podmienok. Vychadza mi, ze by mal byt problem v samotnej retazi.. alebo napada vas nieco ine? Vopred dakujem za prispevky.
23.10.2013 - 20:50:07
00
skus namazat niecim inym...ja mažem vzdy pred vyjazdom a vzdy po vyjazde umyjem a namazem zas(je to nejaky rybi tuk zn.netusim)
23.10.2013 - 21:16:00
00
Ten zvuk je normálny, robia to prevodníky aj reťaz. (A tiež na niektorých prevodoch aj pri miernom krížení zvykne pri istej kadencii reťaž akoby rezonovať-vibrovať, vtedy to vydáva zvuky akoby chytalo prešmyk, no inak v kľude to môže mať aj 2mm rezervu). Ak ti to vadí zvykni si na to, nič iné ti neporadím, ani nikto iný. Možno by si mal skúsiť použiť iné mazivo, s dlhšou životnosťou, len treba rátať s tým že bude pohon viac špinavý.
23.10.2013 - 21:16:21
02
To mazivo nic nevydrzi, tak sa necuduj. Ako pise Palo, ked tak skus ine, no vzdy je nieco za nieco - bud budes mat cisty pohon alebo trvacne mazivo. Teflonom mazem tiez, po kazdom vyjazde (v terene vydrz cca 40-60 km, na ceste dvojnasobok).
24.10.2013 - 07:16:54
00
Dakujem velmi pekne za odpovede. :) Skusim teda hustejsie mazivo. Retaz menit nebudem, odhadujem, ze zvladne este 500km.
24.10.2013 - 11:51:38
00
keyboard_arrow_up