chcem sa spýtať či máte niekdo mapu na vtáčnik na internete som nenšiel chcem si ju vytlačit chcem ísť z Prochota nejakou cestou a potom sa chcem vrátiť v prochote na inom mieste .
15.09.2013 - 16:14:26
00
http://mapy.hiking.sk/
http://www.cykloserver.cz/cykloatlas
http://cmaps.gpsteam.eu/index_svk.html
15.09.2013 - 17:42:53
00
Neviete mi povedat z vlastných skúseností aká je tam cesta od prochota či je kamenistá alebo horské cestičky ? ...
15.09.2013 - 19:37:48
00
Nazdar, z Prochota je asfaltka s kvalitnejším povrchom ako slovenský nadpriemer. Neskôr sa zmenína štrk, šírka cesty na 1 auto. Keď prídeš na Gronštôlne, dá sa ísť po žltej hore (nešiel som), alebo po štrkovej zvážnici zjazdom o asi 100 výškových metrov nižšie na cestu z Ostrého Grúňa na Partizánsku chatu. Križovatka sa nedá prehliadnuť :-) Treba odbočiť doprava a hore kopcom vyšľapať na Partizánsku chatu. Z nej ide lesný trail po zelenej, ktorá sa pár desiatok metrov pred Vtáčnikom pripája na červenú. Všetko je zjazdné, ale sklony od Partizánskej sú statočné. Toho roku sme boli 2x, ak chceš, pošlem GPXká... Z Vtáčnika odporúčam úžasné klesajúce traily s občasnými výšľapmi po červenej, smer Handlová. Neodporúčam ísť na Dererák, lebo to tam má Sekera orampované a blbo sa to prelieza :-)
07.10.2013 - 23:45:14
00
Zdar no Včera som bol prvý krát na Vtáčniku no dost ma prekvapilo ze sa dá íst bez zosadnutia. No pocasie ma prekvapilo este viac. Dole 20°C slnecno hre uz len 9°C vietor a hmla. Oblaky ustupili az ked som bol dole. TRasu som zvolil cez Bytricku dolinu az k hornemu domu a tam som dal doprava a zvaznicami az na Rubaný Vrch. Najlepsie natom bolo ze na hornom dome som mal este slnko a na rubanom vrchu uz zacala hmla resp oblaky. Hadam na jar to bude lepsie . Este zjazd som dal dole po naucnom chodniku na fulle sa to dá prejst v pohode kto chce byt rýchlo dole.
24.10.2013 - 09:50:43
00
áno možeš poslat :) tento víkend chcem íst aj ked sú dušičky no neviem či mám na to bike dema passo :::) je to klasické mtb :( neviem kde sa dá zohnat niečo za skvelú cenu a výkoné
27.10.2013 - 15:12:28
00
Denis.MTu je link na náš výlet na Vtáčnik:
http://ridewithgps.com/trips/1741272

Nemusíš ísť na Dérerov mlyn, ako my, ale to môžeš zvrtnúť po modrej akoby smerom na Vtáčnik a potom zase na zelenú, smer Prestavlky…

Inak, čo sa týka biku, tak ja som to išiel na Meride Matts TFS, ročník 2006 (asi). Síce na ňom mám 2,25" plášte, ale tam sú také krásne povrchy, že aj na žiletke by sa dalo :-)
27.10.2013 - 19:14:34
00
aha ja som z prestavlk priamo čiže trasu dávam z tadial :) no ja čo v prestavlkoch chodím je tam strašne vela skál
27.10.2013 - 19:18:02
00
To, čo sme išli: z Prochota takmer až po Gronštôlne je to hladký asfalt, potom trochu kamenistá zvážnica. Potom zase asfalt až po Škurátku (Partizánska chata). Odtiaľ lesný trailík s pekným terénom, ale slušným stúpaním. Každých 50 metrov kyslíkový dlh a prestávka :-) Tak to ide až na vrchol. Potom sme z vrchola Vtáčnika schádzali pešo (neviem, možno sa to dá obísť). Spod Vtáčnika sú to nádherné traily, sem-tam výšľap. Nájdu sa aj kamene, ale ja som tam na pevňase išiel úplne bez obáv...
27.10.2013 - 19:39:45
00
aha a nevíeš o nejakej cestičke pri zh kde je pekná horská cesta so zákrutami myslím spevnenú a rýchlu , najlepšie pri prochote , hornej ždáni alebo priamo v zh
27.10.2013 - 19:44:48
00
Ak chceš niečo také pohodové, tak vyskúšaj Prestavlky - Trubín - Lovčica - z Lovčice po asfaltke smer Kupča, to je taká poľná asfaltka tesne pred hlavnou cestou Handlová - ZH. Potom vyjdeš v Lovči a môžeš pokračovať popri Lovčianskej Mare späť na Prestavlky. To je také pojazdeníčko, keď nemáš veľa času, napr. podvečer. Ale inak my jazdíme dosť veľa Štiavnicko, lenže to je vždy na dlhšie. Ale ešte mi napadlo, že by si mohol z Prestavlk ísť do Prochota alebo do Hornej Ždáne, potom preliezť niektorou cestou za kopec, na modrú značku a struhnúť to buď na Ždánsku skalu a naspäť do Ždáne, alebo na Bukovinu a poza Hron do dolnej Ždáne. Lenže tie kopce tam až tak nepoznám.
27.10.2013 - 19:57:20
00
Toto vsetko poznam :) chcem nejaky zjazdik v lese fajn by bolo keby sa nas nazbiera zo 20 a urobime nejaku trat z prestavlk do prochota to by bolo super
27.10.2013 - 20:18:54
00
keyboard_arrow_up