Takisto vdaka za spolocny postup, uz som tam aj ja....
25.06.2007 - 12:51:55
00
no, tak na toto pozor, aby ta nechytili nejaky spravcovia rybnikov alebo nieco podobne.. ;) to uz je plasenie ryb a vodnuch zivocichov :))))
25.06.2007 - 12:55:52
00
to jaroh: lol, mali na mysli asi nieco taketo
http://photos.nsmb.com/showimage.php?i=15980&c=71
http://photos.nsmb.com/showimage.php?i=15981&c=71
http://photos.nsmb.com/showimage.php?i=15964&c=71
==> freerideri si mozu zbalit veci a ist do inej krajiny :wink:
25.06.2007 - 13:53:21
00
==> freerideri si mozu zbalit veci a ist do inej krajiny :wink:
:roll: :roll: urcite je freeride lepsia vec ako XC...
25.06.2007 - 13:58:58
00
Lesná cesta je pozemná komunikácia, ktorá je súčasťou lesnej dopravnej siete (triedy 1,2 a 3 –STN 73 6108) a je určená na dopravu dreva, osôb, materiálu, pre prejazd špeciálnych vozidiel (požiarna, zdravotná služba), ale môže slúžiť aj iným účelom; má vybudované zemné teleso a aspoň jednoduché odvodnenie. Súčasťou lesnej cesty sú lesné sklady a technická vybavenosť, ktorú tvorí súbor predmetov a zariadení nevyhnutných pre prevádzku na lesných cestách a technické prevedenie cestných objektov (priepusty, mosty, múry a pod.). Lesné sklady sú účelové objekty vybudované podľa projektu v rámci lesnej cesty slúžiace na výrobu sortimentov surového dreva, skladovanie, manipuláciou, triedenie a nakladanie dreva na odvozné prostriedky.


Mne z toho vychadza, ze lesnou cestou sa mysli vyasfaltovana komunikacia.
Nie som pravnik ale sa mi zda, ze STN je pravna norma nizsej pravnej sily ako zakon. V zakonoch, ktore som mal doteraz v ruke, boli vzdy na zaciatku definovane pojmy pre potreby daneho zakona. Teda sa pytam: moze vyznam pojmu "lesna cesta", ktory v Zakone o lesoch nie je definovany ale je definovany v STN, znamenat to iste, ako v STN (aj ked maju STN nizsie postavenie)?
25.06.2007 - 14:02:16
00
Nezda sa mi, ze by STN bola pravna norma. Je to hlavne technicka norma, cize predpis (aspon tie co som videl). Zakony sa na nu odvolavaju, pripadne ich rusia (to je v poslednom case dost popularne).
25.06.2007 - 14:05:59
00
STN maju casto len odporucaci charakter, ale zavazne su....su vychodiskovym podkladom pri sudnych sporoch pri poruchach stavieb a pod....ale tam sa jedna o technologicke postupy a nie o nejake hranie so slovickami v definiciach.

Viete co by bolo najsmutnejsie? Ze mozno polovica poslancov vobec nepochopila pravnu formulaciu a mozno si naozaj myslia, ze nas tymto vykazali len z prirodneho prostredia mimo akychkolvek chodnikov a teda si myslia, ze robia sluzbu prirode (zakaz jazdenia krizom krazom cez les je este pochopitelny). Je len otazka casu kedy si ti, co tomu rozumeju zadefinuju co je to "znacena cesta" a az potom budeme mat po prdeli ....


Naposledy upravil bobo dňa 25.06.2007 - 14:51:09, celkovo upravené 1 krát.

25.06.2007 - 14:45:11
00
fuha je to huste..normalne kuknem - pocet signatarov - 1325 ...dam o 5 sekund refresh a uz je 1330 dam o minutku refresh a uz je 1345...huste
25.06.2007 - 14:48:20
00
zakony sa aj tak stale porusuju, nas tuhych bikerov tym neodradia a ti co sa boja, ti budu jazdit viac po cestach, ale takych je strasne malo....

btw: najkrajsi bol vyrok jednej poslankyne /ani neviem za koho/, ktora povedala, citujem: "Keby bolo na mne, ja by som vstup do lesa zakazala UPLNE!"
- nad takymto clovekom sa treba zamysliet.... :roll: :cry: nic ine sa neda robit nad nasou vladou a parlamentom
25.06.2007 - 14:51:48
00
Lesníci nevyháňajú cyklistov z lesa
http://www.land.gov.sk/slovak/aktuality ... _06_07.pdf

neviem ci to brat ako vysmech z ich strany...
25.06.2007 - 15:37:52
00
Tu sú prvé reakcie na vyhlásenie Štátnych lesov SR:

Pôvodné znenie Zákona o lesoch z roku 2005 v § 31, písmeno d) zakazovalo na lesných
pozemkoch jazdiť alebo stáť motorovým vozidlám, skútrom, motorovým trojkolkám alebo
štvorkolkám, ale neriešilo vjazd cyklistov a jazdcov na koňoch do lesa. Schválená novela
jasne hovorí o tom, že cykloturisti a jazdci na koňoch môžu jazdiť po lesných cestách.

*** Tomuto rozumieme. My však napádame, že bicyklisti a kone nemôžu jazdiť po lesných chodníkoch.

Slovenská technická norma definuje lesnú cestu ako komunikáciu v lesnom poraste
(spevnenú i nespevnenú), s minimálnou šírkou 4 metre. Členovia lesnej stráže budú
postihovať iba tých návštevníkov lesa na bicykloch a koňoch, ktorí budú jazdiť po lese mimo
tieto komunikácie.

*** No prosím, tu je jadro pudla. Zídeš z cesty na chodník, máš pokutu.

LESY SR, š.p. obhospodarujú zhruba polovicu lesov na Slovensku (takmer 1 milión hektárov
lesa), v ktorých je 17 250 kilometrov lesných ciest (z toho cca 7 a pol tisíca km spevnených).
Celkovo je na Slovensku 40 308 km lesných ciest*, čo sa rovná obvodu Zemegule po
rovníku.

*** Hovorca Štátnych lesov zabudol napísať, na koľko desiatok tisíc kilometrov je Zákaz vjzadu všetkým vozidlám (B1).
25.06.2007 - 15:56:00
00
Priatelia, trochu oneskorene, ale predsa spúšťame petíciu prezidentovi, aby vrátil lesný zákon do parlamentu:

http://www.ekoforum.sk/peticia/bicykel/



Uz som nazad - prilozil som podpis a rozoslal link kamaratom. Dakujem za rychlu a dufam ucinnu odozvu.
25.06.2007 - 16:21:44
00
Vďaka za tú petíciu, už som ju rozposlal kade sa len dalo :)
25.06.2007 - 16:47:16
00
noo pekne by ma zaujimalo kde tu v mojom okoli je cesta min 4 metre siroka ?
ke dja vetsinou chodim po takch ktotre maju od 0,5 - 2 metre
25.06.2007 - 19:42:16
00
noo pekne by ma zaujimalo kde tu v mojom okoli je cesta min 4 metre siroka ?
ke dja vetsinou chodim po takch ktotre maju od 0,5 - 2 metre


presne tak.. cize zase z toho vychadza len to ze zakazuju vstup do lesa.
este by ma zaujimalo co napr v situacii ked lesna cesta zacne povedzme na sirke 4m a postupne sa zuzuje - napr v KE trasa Hresna -> VV .. to sa akoze mam v polke otocit? :lol:
25.06.2007 - 20:06:02
00
keyboard_arrow_up