Cawte, vie mi niekto poradit ohladom tlmica na CTM Boxxer 2011? Chcel by som predat povodny co tam mam, jedna sa o SR DuroLux RCA 150 zdvih, rozmer 190/50. Je mozne do toho ramu dat pruzinovy tlmic FOX s rozmerom 200/57?

www.bikecentrumkalnica.sk


Naposledy upravil Pheppo dňa 16.01.2014 - 17:52:56, celkovo upravené 1 krát.

17.11.2013 - 19:46:14
00
mozno technicky/fyzicky by tam tlmic vosiel. ak by si ho vyskusal bez pruziny na necisto a nic do nicoho nenarazi v krajnych polohach, slo by to a ziskal by si vacsi zdvih. na druhej strane by si si ***** geometriu uz ajtak nie uplne domysleneho stroja. aj za pouzitia offsetovych puzdier by ti narastla vyska stredu a uhly. neviem ako ma ram vyriesenu uchytku tlmica, ak to nieje navarka ale medzikus - tam by sa mozno dalo nieco vytunit. ale skor mi to pride ako zbytocne vynalozeny cas, usilie a €. asi najjednoduchsie je vystriehnut nejaky pruzinovy tlmic s rovnakou dlzkou a prip. offset puzdrami na "zmodernizovanie" geosky
18.11.2013 - 16:02:26
00
Dakujem za nazor. Uvazoval som tak len preto, lebo mam super ponuku na pruzinovy FOX DHX 3.0 ale s rozmerom 200. Totalny nezmysel by bol keby som potom na tlmici FOX 200 nastavil sag ako keby som mal 190tku? Geometriu by som tym padom zachoval nie?
18.11.2013 - 18:20:00
00
dat dlhsi tlmic a zvysit sag - takym sposobom to neoblafnes. zatial ani nevies, ci tam 200ka vleze (zalezi od pohybu zadnej stavby). ak mas tak vyhodnu ponuku na ten tlmic, mozno by stalo este za zvazenie zredukovanie zdvihu tlmica pomocou vnutorneho spacera. skus oslovit specializovany servis kvoli cene a takejto uprave, ak je tlmic vozeny, tak ti zaroven spravia aj servis. predtym ako sa do cohokolvek pustis - ak mas moznost, skus si ten tlmic na necisto nahodit bez pruziny a vyskusat cely chod zdvihu, ci sa niekde nieco nedotyka...expanzka, priruba, hocico... ked si to potom zratas, uvidis sam, ci ma zmysel sa do toho pustat. porovnaj potom s ponukami z bazaru a obchodu. napr. taky DNM nestoji vela novy.
19.11.2013 - 10:38:49
00
Diky moc, dnes sme na to pozerali a zadna stavba sa pri dvihnuti o 1 cm prilis zahne dozadu cize ten 200 mm by tam ani nevosiel. Takze pohladam nejaky 190 mm FOX :)
19.11.2013 - 22:03:14
00
keyboard_arrow_up