Povetsine

Ruším ťa ako námestňýka! :D
22.11.2013 - 13:15:08
00
Nj .. uz som internacional /cesky :P/ .. som si vsimol uz aj inde :lol: /v tomto pripade pocestena skomolenina vratane mojho zvyku v ramci nepisania diakritiky zamenit ä za e/ Zo mna uz asi slanina nebude :shake:
22.11.2013 - 16:38:04
00
http://bratislava.sme.sk/c/7014924/ochranari-chcu-hlasovanie-o-rezervacii-napadnut-na-sude.html
22.11.2013 - 21:00:35
00
Takze ak som dobre pochopil, bolo schvalene bezzasahove uzemi na uzemi byvaleho navrhu rezervacie meandre Vydrica. Teda nie je navrh na rezervaciu v 5 stupni ochrany bez vynimiek + ochranny pas a rovnako nie bezzasahove uzemi na mieste celej navrhovanej rezervacie. Kks .. tak toto povazujem za brutalny fail :D .. je mi z toho na grcanie. Ti ludia su naozaj padnuti na hlavu :x /poslanci co to schvalovali, aby bolo jasne/
22.11.2013 - 21:28:14
01
http://pava.blog.sme.sk/clanok.asp?cl=342960&bk=68925
24.11.2013 - 12:57:41
00
Som zvedavy na pokracovanie (napadnutie hlasovania na sude). S lto sme sa v sobotu na vyjazde stihli porozpravat o celej tejto komedii, takze uvidime...
24.11.2013 - 13:49:28
00
Tiez som zvedavy. Ale inak (prislo mi do mailu, kedze som elektronicky sa pripojil k peticii) toto je momentalne asi dolezitejsie http://oruzinsky.blog.sme.sk/c/342422/Vladnu-klamari-hlupakom.html Osvetluje to aj fakt, preco su ludia, ktori nemaju problem s rezervaciou, ale priamo ju nepodporili, tak skepticki.
Do zajtra do poludnia sa da pripojit k staznosti na Ustavny sud.

edit: pozerali sme aj s Jezusom, ten navrhovany ochranny pas okolo Vydrice v sirke 50,alebo 100m ako bezzasahove uzemie je absurdita maximalna, pretoze tam sa netazi, netazilo a asi nikdy tazit nebude, za to hned vedla, kde vyrubali kus lesa (nie, nebol padnuty les, vyrubali ho) uz bude mimo. Cize sprostost. Protestujem proti tomu :punch:
24.11.2013 - 14:01:17
01
MPava: no ti poslanci su asi fakt vypatlani , ale co sa da cakat od ludi, ktori nic nevedia .. ale na druhu stranu musim povedat, ze na blogu pises "ponekud" zavadzajuco. Je nutne povedat, ze navrhovanej oblasti sa momentalne velmi netazi, skoro vobec (samozrejme zatial), najvacsi kus zacali rubat hned potom, ako sa minuly, ci predminuly rok skoro nieco schvalilo (neviem presne uz, mozno si pamatas) ohladom tejto rezervacie (takze niekto to spravil napriek), dalej, lesopark BA sa az tak velmi nedrancuje, na rozdiel napr. od chotara Sv. Jur, Marianka, Stupava. Asi by sem mal niekto hodit tie mapky, aby sa zbytocne nerobili tlaky na ML, ked aj tak nemozu nic spravit. No a tiez mam pocit, ze ziadna z fotiek co mas na blogu nie je z oblasti Vydrice :lol:. Ovsem to neznamena, ze som proti rezervacii, naopak ja by som spravil rezervaciu aj z Curskeho potoka , vratane urcitych zivocichov, ktori uz zozrali jeden cely svah :lol: a co chvila sa pustia aj do nas.
24.11.2013 - 14:11:12
00
Ito: Suhlasim s tebou, momentalne sa na Vydrici nerube, aj kvoli tomu ze ked v Maji zacali tak sa hned ozval Budaj a aktivisti ze tam mozno bude rezervacia a maju s tym prestat. Minuly rok si vyrub pamatam a jedna foto je aj priamo odtial. Ostatne su z lesoparku, ilustracne :)

A suhlasim aj s tym ze Sv Jur a ine su uplne drancovanie, avsak ako si poznamenal toto nie lesy patriace pod BA a sanca nieco zmenit je minimalna. V mestskych lesoch by sa podla mna nemalo rubat takmer vobec, su to lesy na rekreaciu. Aktualne bola tazba pri Chlmci na novej cyklotrase ( ta co bola zatreta zlatou farbou ) a tiez som si presiel od rybnika tesne pred Slivom smerom na Cerovku, je to tam krasne rozbite. Takto by sa dalo pokracovat, uz ma to proste nebavi sa brodit aj s bikom v srackach, hlavne ze traily kde nejazdia auta a traktory su aj teraz relativne suche a da sa krasne pojazdit. Toto je moj ciel, aby s tym aspon tu pri BA konecne prestali. ML s tym az tolko nenarobia, ti mozu akurat minimalizovat skody, vsetko zavisi od poslancov a toho ake kvoty zvolia.

Inak v sobotu som bol tiez pojazdit, ked by som vedel ze si niekde v okoli mohli sme pokecat :) Skoda.
24.11.2013 - 14:33:49
00
Nejaka starostlivost by mohla byt, ale zial, poslanci to maju len ako zlatu kacicu .. najviac vadia tie kamiony a kadejake pochybne mechanizmy, rozrypavajuce cesty. Ako zacina 5bojarska, tam to rozryli. Ale ked uz spominam tuto lokalitu, bohvie ako dopadne sanatorium a pozemky, ktore predali. To tiez bude velka zabava este :(
Tiez ma napadlo, preco su pohodene 2 tycky so smerovnikmi na Bielom Krizi a pod nim vedla asfaltky dalsi. Ci su to stare, alebo to niekto vyvalil.
Pozitivna sprava je, ze bahnisko pod Panovou Lukou, kusok za potokom (od Slivu) opravili a znovu cestu utlapkali, takze tam nie je blato. Lenze .. budu to robit asi do skonania sveta, lebo nepocholil, ze nad cestou vyviera voda a preto je tam stale blato a cesta sa nici :D Dokial tam nespravia drenaz, tak to bude vzdy nanic.
Tak mozme nabuduce sa stretnut. Napr. o tyzden a s Jezus om, ktory sice prehlasil, ze tentokrat to bola urcite rozlucka, ale jeden nikdy nevie :lol:
24.11.2013 - 14:46:23
00
Ito, tento vikend som bohuzial mimo BA, no ked pojdem nejaky dalsi vikend tak sa ti ozvem. Ked pozeram na teplomer tak uz to vidim skorej na bezky :)
27.11.2013 - 09:18:01
00
Pre bikerov co ich serie, ze sa brodia po kolena v blate v stope po traktore, V3S apod. miesto bikovania v peknom lese odporucam vznikajucu FB skupinu: https://www.facebook.com/nasekarpaty

Pripojte sa, robte fotky, monitorujte, piste kompetentnym a mozno sa podari zastavit/obmedzit tuto devastaciu.
27.11.2013 - 09:22:03
01
Pre bikerov co ich serie, ze sa brodia po kolena v blate v stope po traktore, V3S apod. miesto bikovania v peknom lese

Pripomínam, keďže sme v téme "Rezervacia v oblasti pramena Vydrice", že to brodenie sa netýka územia o ktorom tu diskutujeme.
27.11.2013 - 10:08:12
00
Nechybalo vela a brodil by si sa aj na tomto uzemi, v maji sa tam zacalo tazit a nebyt navrhu rezervacie a intervencie Budaja ( tazba bola stopnuta ) tak by si si uzival rozbite cesty aj tu. Preto si myslim, ze sa to temy priamo tyka. Napriklad aj kvoli tazbe na tomto uzemi v buducnosti.

Samotna cyklotrasa co prechadza od Slivu pod Panovu luku bola dlho v zlom stave, nakoniec tam Kutka po staznostiach poslal buldozer nech to zarovna (co je fajn).
27.11.2013 - 10:18:44
02
http://www.tvba.sk/vsetky-relacie/-spravy-a-publicistika/beseda-o-/osud-evolucneho-parku-je-neisty/
27.11.2013 - 22:41:21
00
keyboard_arrow_up