niekto tu uz takto zacinal planovat vyrobu svojich karbonovych ramov tak pol roka nazad (uz si ani nepamatam kto to bol) mozno keby ste sa spojili vznikla by casom TOP Slovenska znacka :)
a kteme: myslim ze nase oblubene znacky bajkov by ti aj tak nepomohli kedze si myslim ze na samotnych bajkoch by si prd zarobil. ked uz tak na komponentoch a servise. matt ti uz naznacil ze v tomto odvetvi dieru do sveta nespravis.
04.12.2013 - 13:18:35
00
Marosko733 Čo ti na to vraví otec? Už si sa s ním o tom radil?
04.12.2013 - 13:20:37
00
Laco mozem vediet preco si dal otazku ci so sa oca pytal to som nepochopil ... pytam sa o znacky bicyklov a prislusentva nie ci to mam spravit alebo nie ... ak som zle sformuloval prvy prispevok pardo ...
04.12.2013 - 13:25:50
00
Lebo mám tiež 23-ročného syna. Tak ma to zaujíma.

áno áno, ale to podľa mňa neznamená, že to tak aj myslel :)

... takže výzva pre LaS: Napíš, LaS, či si myslel svoj zatiaľ jediný príspevok v tejto téme vážne, alebo to bola nadsádzka a myslel si to skôr ironicky, čím si chcel poukázať na to, že autor pôvodnej otázky na ňu relevantnú odpoveď v tejto téme aj tak nedostane.


Naposledy upravil laco dňa 04.12.2013 - 13:36:27, celkovo upravené 1 krát.

04.12.2013 - 13:29:01
01
Spominal som mu ja sa nehadam každy ma iny nazor na všetko laco ja sa momentlane rozhodujem nakolko buduci rok koncim školu takže preto momentlane zistujem veci co mi treba a mozno si to predstavujem jednoducho, lenže nikdy nevieš čo sa môže .... stať sa môže že mi to vinde a obchod bude podˇkla mojich predstav alebo môže byť že mi to neschvalia a nebude z toho nič takže šNACE SU IOTVORENE STALE
04.12.2013 - 13:35:41
00
Spominal som mu ...


... no a čo ti povedal?
04.12.2013 - 13:38:00
00
ak môžem byť tak smelý, akú školu? a potom, nikto ti nehovorí že nemáš skúsiť obchod, ale ty plánuješ okamžite vo veľkom, bez kapitálu bez skúseností, bez prehladu trhu, ...
04.12.2013 - 13:40:22
00
nemyslel som to tak vsetk osi teraz zacinam davat dokopy informacie takže jasne že viem približne obchdoy a tieto blbosti ako hovoris prehlad a tieto veci ako ked neikotr skonci skolu ako ma zskat skusenosti ;) ? a skolu ja som spokojny nechcem to tu rozoberat ked tak v inom clanku ale na pisem ti Vysoká škola bezpečnostného manažérstva v Košiciach .....
laco: povedal mi to co som cakal nakolko otec podnika vyse 20 rokov takze tak .. ale nemam co stratit lebo je to 50 na 50
04.12.2013 - 13:44:45
00
Takže nepovieš, čo ti povedal.

... ja tiež podnikám vyše 20 rokov. (... aj keď to slovo "podnikám" nemám celkom rád)

Pozri, kľudne do toho choď. Tú žiadosť môžeš podať, aspoň sa v tom potrénuješ. Ale maj na mysli aj to, že aj keď niečo alebo niekto má v názve že "rizikový kapitál", tak to nie je žiaden blbec a tiež si poriadne rozmyslí do čoho investuje. Čím väčšie riziko, tým väčšia požiadavka na kapitálovú spoluúčasť.

Ale ako tréning je to dobré. Akurát jedna rada odo mňa. Nevrážaj do toho žiadne vlastné prachy.


Naposledy upravil laco dňa 04.12.2013 - 13:56:02, celkovo upravené 2 krát.

04.12.2013 - 13:46:25
00
ale prečo ťa to zaujima laco ? pekne tak nech sa dari lebo je to tazke ... a vies co povedal ze v dnesnej dobe podnikat je tazke . toto mi povedal ... a čo by si povedal ty laco synoiy ak by ti prisiel povedat ze chce nieco take zacat ? ale ppozor ja chcem vyuzit rizikovy kapital nie vlastny kapital ... cize nemusi mi to presjt
04.12.2013 - 13:48:41
00
... a vies co povedal ze v dnesnej dobe podnikat je tazke . toto mi povedal


Takže ti vlastne na to nepovedal prakticky nič.



... a čo by si povedal ty laco synoiy ak by ti prisiel povedat ze chce nieco take zacat ? ...


By som mu povedal asi to, čo som napísal vyššie. Že mu to síce žiadny investor, ani tzv. "rizikokapitálový", neschváli, ale pokúsiť sa môže. Pokiaľ do toho nedá vlastné peniaze, tak bude mať skúsenosť zadarmo. Pokiaľ by do toho chcel dať vlastné prachy (tie však v relevantnom množstve nemá), všemožne by som sa mu v tom snažil zabrániť.
04.12.2013 - 14:16:41
00
viem sa to da jednoducho vygooglit ale za prve sa mi nechce a za druhe ako 27 rocny clovek by som rad spoznal zmyslanie vekovo podobneho cloveka.
to akoze napises nejaky projekt s tym ze dajte mi cukom praskom 300 litrov.. ja predpokladam ze by som mohol mat mesacny zisk 2000 takze ked pojdeme fifty fifty tak vam to splatim za 25 rokov, a viete co, ja este neviem co so skolou a tak takze neviem co vystreli.. tak ked to nahodou nevyjde sorry. predam veci na bazari mtbiker a aspon 50 vam vratim.
irony off: ako funguje takyto rizikovy kapital? ide len o to ze jeden ma myslienku a know how a druhy ma prachy a musia najst kompromis alebo?
04.12.2013 - 14:33:47
01
ja si myslím, že maroško by urobil lepšie keby namiesto takýchto nápadov poštudoval ešte trochu gramatiku, štylizáciu a vyjadrovanie..
potom si urobil poriadok v hlave..ako študent vyskokej školy by už mal vedieť aspoň trochu, ako sa postupuje pri realizácii podobných nápadov..
aké plány, swotky, matice a rôzne materiály sú potrebné skôr ako pôjde rokovať s niekým o podpore..

dosť často idú tieto znalosti ruka v ruke s inteligenciou a úrovňou človeka.. takže keby mám podľa jeho prejavu hodnotiť serióznosť a šancu tohto nápadu na zozbehnutie čohokoľvek špičkového..
nečítalo by sa mu to ľahko..
a komentujem to z pozície personalistu a manažéra pre investície..
04.12.2013 - 15:30:27
09
Nechcel som to rovno takto napísať, ale súhlasím.
04.12.2013 - 15:53:56
00
dosť často idú tieto znalosti ruka v ruke s inteligenciou a úrovňou človeka.. takže keby mám podľa jeho prejavu hodnotiť serióznosť a šancu tohto nápadu na zozbehnutie čohokoľvek špičkového..

pekne napisane. mam pocit ze 3/4 "biznisov" pada prave na tomto. takisto vela obchodnikov nevie absolutne jednat a chovat sa. o ludoch ktori su schopni aj na pracovny pohovor prist v teplakovej suprave (ale znackovej, ved nie su ziadny sedlaci!) ani nehovorim, ale to som uz OT
04.12.2013 - 16:38:31
00
keyboard_arrow_up