Ak začínaš, myslím si, že je lepšie poriešiť nejakú bazárovú kúpu, lebo tieto nové raptory už za veľa nestoja... |(
Pozeral by som takéto niečo http://www.mtbiker.sk/bazar/bicykle-bmx-dirt-street/192538/leader-fox-dragstar.html

ta cena je snad vtip
27.01.2014 - 21:38:15
04
Suhlasim s Macroom, ten bike je totalna žumpa a ani zdaleka nema hodnotu 500e.
Dalsia podstatna vec: Nechapem jak mozte presviedcat cloveka vysokeho 188cm aby si kupil bike ktory sa robi vo velkosti 14" ci 15" ?! Keby chcel jazdit Dirt, 4x, Bicross tak OK, ale on pisal ze chce jazdit light DH co je nieco ako XC/AM dole kopcom. Dalsia vec je, ze pokial nema hned za domom lanovku tak sa mu bude hooodne zle dopravovat k lokalnemu trailu. Vela ludi vratane mna zacinalo na CTMku ale: Ja som vysoky 175cm a bike mi bol maly. Slapalo sa na nom zle, ale na bikroske to bola parada a na DHcke to tiez nebolo zle. Ja som si ho kupoval primarne na DH nie light DH takze som bol spokojny.

Takze nepocuvaj tieto p1coviny co ti tu radia a nekupuj biky ktore ti tu ponukaju. Kup si pevnak 17-18", buchni tam kratky predstavec, jedno alebo dvojpilu s napinakom a mozes zacat jazdit lokal traily ktore nebudu sice DH ale budu zabavne a casom si vyskusas normalnu DHcku a uvidis ci ta bavi. Tym ze budes mat kratky predsavec (do 5cm) bude pocit z jazdy uplne iny ako na XC a tym ze ram bude mensi ako by si potreboval, sa bude dat s bikom lepsie pracovat lebo sa nebudes zachytavat o sedlo. No a stale budes mat tu moznost sa skoro plnohodnotne dopravit k trailu.

Kukni si toto video: Typci tomu nenormalne nakladaju, ale 14" biky nemaju...odhadom cca 16" http://www.pinkbike.com/video/275227/
27.01.2014 - 22:56:45
02
ja som dal za raptora 510 € a ked si časom dokupiš komponenty tak z raptora si vyskladaš v pohode bike na freeride tak ako to robim ja :)
29.01.2014 - 20:15:05
01
Ja som tiez zacal na raptore ale fakt je ze je to maly bike dobre sa nim manevruje ale to je tak vsetko. Na dh sa nehodi HT jednak nema ten sklon predneho hrdla ktory je dolezity v strmich pasazach a druha vec znicis si klby na nohach lebo bez zadneho tlmica beru vsetko nohy... Zalezi co by si chcel jazdit ci downhill cize v co najkratsom case prejst urcitu trat alebo skor freeride kde nejde ani tak o rychlost ako o styl a podla toho vyberat bike
31.01.2014 - 17:38:39
02
tak ano každy musi vedet co chce a na downhill mušiš mať trošku viac penazi a spekulovat s raptorom na dh no neviem poznam sice chalanov co jazdia s raptormi dh trate a uz som videl aj vela videi kde na dirtoch jazdia fakt supy ale nato treba skill :)
31.01.2014 - 21:22:20
01
chcem sa spitat mozem dat na ctm raptor 3.0 2013 mz bomber 55r
01.02.2014 - 11:56:12
00
Dik chalani za radu určite popremišlam :) samozrejme chrániče už takmer mám :) len už ten bike asi poznáte Malino Brdo tak chodí kamoš a tiež má Raptora hore pôjde lanovkou a naspäť traťou :) takže hore by som chodil vlekom :)
01.02.2014 - 16:53:03
00
raptor je dobry na 2 veci na machrovanie na ulici alebo si dokupis vetsiu sedlovku a mas odolny bajk aj do terenu ako ja :D spokojny nedrbe sa nič .. sak čo by aj malo noavtec na rovnej ceste :D
31.12.2014 - 12:34:32
01
Nedávno som trošku popremíšlal a zistil som že bude pre mňa ideálne dáke to Enduro rád jazdím aj terén aj cestu :) takže ked zarobím dáke love tak sa asi rozhodnem pre to Endurko :)
18.01.2015 - 14:34:33
00
keyboard_arrow_up