Tereza Medveďová: Na cyklistike ma baví všetko
Tereza Medveďová (17) patrí k najväčším ženským cyklistickým zjavom v histórii slovenskej cyklistiky. Na Majstrovstvách sveta v cestnej cyklistike 2013 prekvapila šiestym miestom. Venuje sa aj cyklokrosu a horskej cyklistike.

VIAC: http://www.cycling-info.sk/slovensko-a-slovaci-clanky/1577-tereza-medvedova-na-cyklistike-ma-bavi-vsetko
09.01.2014 - 18:50:23
00
Psychika mladého športovca
Mladých športovcov na Slovensku sprevádzajú viaceré problémy, ktoré musia zvládať. Preto je veľmi dôležitá silná psychika športovca. Môže tvoriť hranicu medzi neúspešnými a úspešnými, medzi priemernými a špičkovými športovcami.
http://www.talenty-info.sk/index.php/ine/ine-clanky/607-psychika-mladeho-portovca
16.01.2014 - 16:32:54
00
Držim palce nech sa dari !

Tereza Medveďová: Na cyklistike ma baví všetko
Tereza Medveďová (17) patrí k najväčším ženským cyklistickým zjavom v histórii slovenskej cyklistiky. Na Majstrovstvách sveta v cestnej cyklistike 2013 prekvapila šiestym miestom. Venuje sa aj cyklokrosu a horskej cyklistike.

VIAC: http://www.cycling-info.sk/slovensko-a-slovaci-clanky/1577-tereza-medvedova-na-cyklistike-ma-bavi-vsetko
18.01.2014 - 10:06:39
00
Juraj a Peter Saganovci

Obrovská nádej slovenskej i svetovej cyklistiky Peter Sagan sa narodil 26. januára 1990 v Žiline. Vyrastal v žilinskej štvrti rodinných domov zvanej Bôrik ako tretie dieťa Heleny a Ľubomíra Saganovcov. Má sestru Danku, brata Milana a staršieho brata Juraja (23. decembra 1988), ktorý je tiež profesionálnym cyklistom (viď nižšie). Ako každé dieťa aj Peťo bol šťastný a vysmiaty, keď sa preháňal na svojom malom bicykli. Dlho si musel pomáhať pomocnými kolieskami, ale raz mu ich dal otec dole a Peter si ani nevšimol, že je pánom bicykla už len on sám. A tak sa postupne zbavil strachu, a nabral odvahu riskovať.............

http://www.sports-info.sk/index.php/tour-2010/967


www.sports-info.sk
www.sports-info.sk
www.sports-info.sk
www.sports-info.sk
23.01.2014 - 18:09:30
00
Žilinská cyklistika fungovala už dávno pred Saganom.
Kým sa nám naplno rozbehne cyklistická sezóna, máme tu pre vás článok, ktorým sa pozrieme na históriu cyklistiky v Žiline. Prečo práve Žilina? Pretože miestny klub vychoval Saganovcov? Z časti áno, ale Saganovcami to však v žilinskej cyklistike ani z ďaleka nezačalo a dúfajme, že ani neskončilo. Vďaka tomu, že sa Saganovcom darí, si dnes môžu ľudia pracujúci s mladými žilinskými cyklistami, upevniť presvedčenie, že to čo robia s našou mládežou je správne. Ťažko povedať, čím by sa teraz Peťo a Juro živili, ak by v Žiline neexistovala klubová cyklistika v podobe Cyklistického spolku Žilina. Samozrejme, obaja majú v prvom rade veľký talent a skvelé fyzické vlastnosti. V začiatkoch oboch finančne podporovali najmä rodičia, ale práve vďaka CyS Žilina dostali príležitosť na svoj rozvoj. Minimálne svoje telo priučili k pravidelnej a náročnej fyzickej záťaži, naučili sa správať v športovom kolektíve a mohli sa porovnávať s rovesníkmi na Slovensku i na medzinárodnej úrovni............

http://www.cycling-info.sk/slovensko-a-slovaci-clanky/1592-zilinska-cyklistika-fungovala-uz-davno-pred-saganom


www.cys-zilina.sk
www.cys-zilina.sk
25.01.2014 - 14:29:04
00
V Jesenníkoch pod Pradědom : 16.1. - 19.1.2014

www.cys-zilina.sk
www.cys-zilina.sk
26.01.2014 - 15:18:55
01
Prvá verzia kalendár na rok 2014 (ešte sa to môže trochu meniť) !!!

Prílohy:

scan0001.jpg
scan0001.jpg 2.17 MiB thumb_up0thumb_down

scan0002.jpg
scan0002.jpg 1.27 MiB thumb_up0thumb_down

28.01.2014 - 20:32:23
00
Kalendár cesta na rok 2014 Slovensko
http://www.cyklistikaszc.sk/sk/kalendar/cestna-cyklistika/398


Kalendár cyklistických pretekov deti a mládeže, cesta na rok 2014 Slovensko .
Sobota 12.4. - Suchá nad Parnou - časovka jednotlivcov - Slovenský pohár
Nedeľa 13.4. - Suchá nad Parnou - preteky jednotlivcov - Slovenský pohár
Sobota 26.4. - Dudince - kritérium - Slovenský pohár
Nedeľa 27.4. - Krupina - preteky jednotlivcov - Slovenský pohár
Nedeľa 8.6. - Partizánske - preteky jednotlivcov - Slovenský pohár
Sobota 14.6. - Trenčín - preteky jednotlivcov - Slovenský pohár
Nedeľa 15.6. - Haluzice - preteky jednotlivcov - Slovenský pohár
Sobota - Nedeľa 21.-22.6. - Nitra, Mojmírovce, Komjatice - preteky jednotlivcov - Slovenský pohár
Sobota 12.7. - Vršatec - časovka do vrchu - Slovenský pohár
Nedeľa 13.7. - Dubnica - kritérium - Slovenský pohár
Sobota 26.7. - Žiar nad Hronom - časovka jednotlivcov - Slovenský pohár
Nedeľa 27.7. - Žiar nad Hronom - preteky jednotlivcov - Slovenský pohár
Streda 30.7. - Žilina - časovka družstiev - Majstrovstvá Slovenskej republiky
Sobota 2.8. - Bratislava - časovka jednotlivcov - Majstrovstvá Slovenskej republiky
Nedeľa 3.8. - Bratislava - preteky jednotlivcov - Majstrovstvá Slovenskej republiky
Sobota 23.8. - Kláštor pod Znievom - časovka jednotlivcov - Slovenský pohár
Sobota 30.8. - Rajecké Teplice - kritérium - Slovenský pohár
Nedeľa 31.8. - Lalinok - preteky jednotlivcov - Slovenský pohár
Sobota 13.9. - Kláštor pod Znievom (Martinské hole) - časovka do vrchu - Slovenský pohár

SP - Slovenský pohár na ceste, M-SR: Majstrovstvá Slovenskej republiky

Kategórie 2014:
J - juniori, juniorky (nar. 1996 a 1997)
K - kadeti, kadetky (nar. 1998 a 1999)
SŽ - starší žiaci, staršie žiačky (nar. 2000 a 2001)
MŽ - mladší žiaci, mladšie žiačky (nar. 2002 a 2003 a mladší)
30.01.2014 - 20:00:57
00
Juraj Bellan štartuje na Majstrovstvách sveta v cyklokrose!!!
Aktuálny Majster Slovenska v cyklokrose, junior Juraj Bellan dnes (30.1.2014) oslavuje svoje pekné "18 narodeniny." Prajeme všetko najlepšie,veľa šťastia a zdravia,tisícky šťastne odšlapaných kilometrov a mnoho splnených snov v ďalšom živote....... Už túto sobotu 1.2.2014 môže Juraj svoju oslavu vylepšiť pekným výsledkom na Majstrovstvách sveta v cyklokrose v Holandskom - Hoogerheide. Všetci držíme Jurajovi v sobotu palce a prajeme veľa šťastia a super výsledok!!!!!! Priamy prenos bude možné sledovať na čt4(šport) o 10.50 hod.....


Naši juniori majú tohtoročný "Majstrák" sveta za sebou.
Juraj Bellan tesne minul prvú dvadsiatku, keď skončil na vynikajúcom 21.mieste. Gratulujeme ! Matej Ulík obsadil 37.miesto. Na štart sa postavilo celkovo 51 pretekárov.

Výsledky: http://www.uci.ch/templates/BUILTIN-NOFRAMES/Template3/layout.asp?MenuId=MTUyMTU&LangId=1

www.cyklistika.mskziar.sk
01.02.2014 - 15:09:56
00
Dovolím si sem dať foto od bača ondrej je tam BikerkaSV tak vitaj mlada cestarka prajem veľa kilometrov !!!

04.02.2014 - 18:17:13
00
Milí čitatelia, prinášame vám ďalšie odpovede na vaše otázky. Dnes vám radí František Sitora, tréner cyklistického klubu Žiar nad Hronom.

http://www.cycling-info.sk/magazin-cycling-info-sk-clanky/1627-radime-cyklistom-odpovede-17-02-2014

Otázka od Jána:
Dobrý deň, mám šesťročného syna. Napriek otcovskej neobjektivnosti sa mi zdá, že je mimoriadne pohybovo nadaný. Na lyžiach jazdí od dvoch rokov, na biku bez koliesok od troch rokov. Ma veľkú chuť jazdit aj trénovať. Zatiaľ trénujeme spolu, cez leto odjazdíme cca 13 km v teréne na jeden výjazd, zhruba 2x týždenne. Na pretekoch v Bratislave zatiaľ bol raz 3. a raz 2. minulý rok.
Chcel by som Vás poprosiť o nasledovné info:
- Ako veľa je rozumné, aby 6 - ročný chalan jazdil XC (kolko km) - syn vie íst do uplneho rozbitia, čo ale nechcem (ako veľa na výjazd, ako často)
- Ako by sme mali postaviť tréninovy program, zatiaľ jazdíme skôr podľa chuti a hlavne pre srandu
- Kedy je rozumné začať so serióznym tréningom
- Je v BA nejaky klub kde sa cyklisticky venujú deťom (XC alebo cesta)
- Je prosím možné stretnúť sa v BA s nejakým trénerom mládeže, čo by objektívne posúdil synove možnosti a prípadne by nam poradil ako ďalej.
- Veľmi pekne ďakujem.
Odpoveď Františka Sitoru:
Dobrý deň. Myslím si, že je prirodzené, keď sa rodič vidí vo svojom synovi a je tak trochu ako ste to nazvali "otcovsky neobjektívny". Určité danosti sa dajú postrehnúť už v rannom veku a je ich treba správne podchytiť. Je to pekné, že sa svojmu synovi venujete a budujete v ňom vzťah k športu. Prvý a najdôležitejší krok ste už urobili. Šport je zábava a vo veku vášho syna je chuť a sranda presne to na čom budete neskôr budovať. Cyklistika je aj o trápení a to, že Váš syn ide až do úplného rozbitia je vlastnosť pre tento šport nesmierne dôležitá, ale zároveň nebezpečná. Prah bolesti máme každý iný a je potrebné to ustrážiť. Tu platí základné pravidlo "primeranosť a postupnosť". A tu sa dostávame k Vašej otázke ako veľmi je rozumné, aby šesťročný chalan jazdil XC. Hodinový tréning 2x do týždňa v teréne je pre neho bohate postačujúci. Základ by som však videl v jeho všestrannosti, ktorá bude odrazovým mostíkom v jeho budúcich cyklistických krokoch. Tréningový program ste už postavili, športujete pre radosť. So serióznym tréningom XC by som doporučil začať najskôr vo veku 8-10 rokov pri rešpektovaní pravidiel pre danú vekovú kategóriu (mini, mladší žiaci). Pokiaľ mám vedomosti, disciplíne XC sa v Bratislave venuje klub Kaktus Bike, kde sú aj kvalifikovaní tréneri. Držím Vám palce.


Otázka od Dominika:
Dobrý deň, mám 15 rokov a chcel by som sa opýtať či nemám niečo s pľúcami. Bol som na cyklokrosových pretekoch a keď som šiel druhé kolo, zrazu sa mi ako keby zúžil hrtan. Proste sa mi veľmi ťažko dýchalo, ale keď som prehltol, zase sa mi dýchanie uvoľnilo. No po chvíli sa to opakovalo. Ďalej sa chcem opýtať, či je nejaký cyklistický klub v Bratislave, keďže ho neviem nájsť. Ide mi hlavne o cestnu cyklistiku. Jazdím na horskom bicykli a za sezónu som najazdil cca 3500 km. Cestnu cyklistiku trénujem už tri a pol roka. Ďakujem.
Odpoveď Františka Sitoru:
Buď pokojný, pľúca sú v poriadku, akurát si pred štartom pravdepodobne podcenil rozjazdievanie (málo intenzívne). V cyklokrose, kde je štart a prvé kolo nesmierne dôležité, je potrebné sa poriadne rozjazdiť. V opačnom prípade sa Ti môže stať to, že sa jednoducho zahltíš (cyklisti tomu hovoria žiletky). Môže sa Ti to stať aj v prípade, keď Tvoja výkonnosť nie je na požadovanej úrovni a intenzita pretekov je pre Teba privysoká (slabšia trénovanosť). Vedomosti či existuje mládežnícky klub, ktorý sa venuje výhradne cestnej cyklistike v Bratislave, nemám a tak by som Ti doporučil informovať sa na sekretariáte Slovenského zväzu cyklistiky.


Otázka od Adriána:
Mám 14 rokov a cyklistike sa venujem zatiaľ jeden rok. Za tento čas som prešiel viac než tisíc kilometrov s kamaratmi alebo sám. Chcel by som sa začať venovať cyklistike trochu viac. Myslím tým, že by som chcel začať chodiť do nejakeho klubu, ale v našom okolí žiadne nepoznám. Bývam v obci Raslavice v okrese Bardejov, Prešovský kraj. Týmto by som vás chcel požiadať o radu či by ste mi nevedeli nejako pomôcť ako začať. Ďakujem.
Odpoveď Františka Sitoru:
Určite by bolo najideálnejšie v mládežníckom klube pod dohľadom kvalifikovaného trénera. Pokiaľ sa chceš cyklistike venovať viac, určite tisíc km za rok nebude stačiť. V cestnej cyklistike v tejto vekovej kategórii sa pohybuje ročný objem km okolo 7000 km. Cyklistika je časovo náročný šport s čím treba rátať. Nešpecifikoval si ku ktorej disciplíne inklinuješ viac. Je to dôležité, pretože tréningový proces a zameranie bikera, ktorý sa venuje MTB, je iný ako cestného cyklistu. V každom prípade je na začiatok potrebné absolvovať kvalitnú systematickú zimnú prípravu zameranú na všestrannosť, ako základ úspešného budovania výkonnosti na bicykli. Pokiaľ mám informáciu, tak ako v Košiciach, Poprade aj Prešove sú cyklistické kluby, ktoré sa venujú mládeži.
18.02.2014 - 16:40:27
00
Zoznam klubov Slovenského zväzu cyklistiky
Blíži sa jar a počas posledných týždňov nás viacero čitateľov kontaktovalo v súvislosti s klubmi, ktoré na Slovensku existujú. Podľa vašich reakcií množstvo rodičov rozmýšľa nad tým, že by sa ich deti venovali cyklistike systematickejšie pod dohľadom odborníka. Mnohí však netušia, či a kde sa v ich okolí nachádzajú cyklistické kluby. Sprehľadnili sme pre Vás zoznam všetkých registrovaných klubov na Slovensku. Nie všetky sa venujú mládeži či reálne pretekajú, no ak by ste chceli talent vášho dieťaťa rozvíjať, určite skúste kontaktovať ľudí vo vašom okolí a tí vám poradia. Kluby sú zoradené abecedne podľa mesta. ,Za správnosť údajov nezodpovedáme. Ak sú už niektoré mená či kontakty neplatné, predstavitelia daného klubu s najväčšou pravdepodobnosťou zmeny nenáhlasili SZC.

http://www.cycling-info.sk/slovensko-a-slovaci-clanky/1629-zoznam-klubov-slovenskeho-zvaezu-cyklistiky
25.02.2014 - 17:11:34
00
scontent-a-ams.xx.fbcdn.net
25.02.2014 - 20:35:20
00
Trofeo CINELLI - VC Hlohovce 2014

Termín a miesto:
29.3.2014 (sobota), Hlohovec okres Břeclav, Česká republika
Hodina štartu: 10,00 hod.

Kategórie: Licencovaní: Muži Elite, Ženy Elite, U23 muži, Junioři, Juniorky, Kadeti, Kadetky, St. Žáci, St. Žákyně, Ml. Žáci.

Hobby: Muži 1996 - 1975 18 – 39 let, Muži 1974 - 1965 40 – 49 let, Muži 1964 - 1955 50 – 59 let, Muži 1954 a starší 60 +, Ženy 1996 a starší 18 +,

Kritérium děti: Holky + Kluci (odrážedla) 2010 a mladší, Holky + Kluci (kola) 2010 a mladší, Holky 2009 – 08, Kluci 2009 – 08, Holky 2007 – 06, Kluci 2007 – 06, Holky 2005 – 04, Kluci 2005 – 04, Holky 2003 – 02,

Propozicie:
Príloha:
06.03.2014 - 19:47:32
00
Predstavujeme Detskú Tour Petra Sagana

http://www.cycling-info.sk/slovensko-a-slovaci-clanky/1673-predstavujeme-detsku-tour-petra-sagana
16.03.2014 - 13:24:38
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Cestné)
keyboard_arrow_up