Je niekolko nejasnosti v tejto veci, aspon pre mna. Napriklad:
Ci sa stratila cestou na turu alebo na ceste z tury domov. Na turu mala ist s nejakou skupinkou turistov(vraj).
Preco sa ku mne ako uplne cudzej osobe dostane email skorej, ako organy na vyhladavanie alebo media zacnu konat.
Ked je niekto v krajnej nudzi, preco nesiahne po mobile. Odblokovat klavesnicu a dvakrat stlacit zelene sluchatko na vytocenie posledneho cisla. Potom sa da urcit aj cas aj miesto.

A zdielam nazor Jezusa. Nemyslite si, ze ked sa ani nepohnete z domu, ste na najbezpecnejsom mieste na Zemi. Stat sa moze cokolvek...
29.01.2014 - 16:40:32
01
Jezus neviem presne o co ti ide, ja nikomu nic neprikazujem.
K tvojej modelovej situacii len tolko, kludne si otrc packy kde len chces ak doma tak ta najdu za par dni podla smradu. Ak dakde v horach tak potom tvoje telo musia hladat zachranari a ked nevedia ci este zijes tak nasadzuju svoje zivoty aby ta nasli a zachranili ked budes sam nevedia kde ta hladat ale ak je dakto s tebou (hoc aj pes ) moze privolat pomoc. Vsetko sa zjednodusi a nestoji to tolko penazi.
Mne sa nejedna o zdravie konkretnych osamotenych osob v horach ale o minimalizovanie rizik zachranarov (kazdy turista tam ide dobrovolne).
Da sa to riesit aj nahlasenim trasy tury s predpokladanym casom horskej sluzbe a po navrate sa zahlasit. Je to jednoduche, mozes chodit sam a oni vedia na akej trase ta hladat ak sa nevratis.
Toto neber ako utok na teba ale moj povodny prispevok si pochopil inak ako som ho myslel.
Tych co nam zakazuju uz mame dost, mna netreba a ani by som si nikomu nedovolil zakazovat pohybovat sa po zatial slobodnej krajine.
29.01.2014 - 16:47:13
03
ReHMn,

údajne bola nedostupná už ráno, dokonca ešte v Dubnici. To poukazuje, že mala smolu a telefón sa jej vybil hneď ráno, alebo sa hneď ráno niečo stalo. Údajne dievča stopujúce pri Šútove nebola ona, údajne. Samotné stopovanie v nedeľu medzi 15-16.00 nedáva moc zmysel. Možnosť je, že v sobotu spravila napríklad okruh v MF, prespala dole v nejakej dedine a na druhý deň spravila kratší okruh vo VF. Ale moc pravdepodobné to nie je. Hore na chate nikde nespala. Nikto ju hore nevidel, alebo sa ešte prípadný svedok neozval. Bez ďalších vstupov je ťažko určiť pravdepodobnú verziu.
Keďže pátranie po kopcoch neprinieslo žiadnu stopu, cudzie zavinenie sa javí žiaľ ako pravdepodobné.
29.01.2014 - 18:14:30
00
ak študuje tak má asi zľavovú kartu na vlak a podla nej sa dá zistiť či nastúpila do vlaku.na žiadosť polície operátor nájde miesto signálu telefónu.
29.01.2014 - 18:36:29
00
Triki
keby si viac čital ako pisal,
tak by si nepisal TO čo pišeš
a to som sa vyjadril velmi slušne
29.01.2014 - 19:22:44
02
Na turu by nemal nikto chodit sam. Je uplne jedno ci je mlady, stary, skuseny ci nie.


to potom by som musel stale sedet doma a nie robit 100 km vyjazdy a este po tme
29.01.2014 - 20:04:42
00
rozmýšľam, či náhodou nepozerala tento film, vzhľadom na vypnutý mobil od rána....
http://www.kinema.sk/recenzia/29436/utek-do-divociny-into-the-wild.htm
alebo inú podobnú ftákovinu.....
prajem jej, aby bola v poriadku, a aby sa dokázala vžiť do pocitov blízkych ľudí, čo majú o ňu obavu.
29.01.2014 - 20:06:49
00
vypnutý mobil je stále možné vystopovať, nedá sa vystopovať iba ak je batéria dlhší čas vybratá
29.01.2014 - 20:24:19
01
no to by ma zaujimalo ze jak, zas dake konspiracne teorie?
29.01.2014 - 21:40:30
00
Neverim že sa dostala na nejaku turu , V MF aj VF nie je cez vikend ludoprazdno ak tam bola, musel ju niekto vidiet.
29.01.2014 - 22:24:27
01
tak zas len kto z tych co beha po horach cumi po nete ci dakoho nehladaju...
29.01.2014 - 22:29:17
00
No ved totok, Ale bolo to aj v spravach a reci sa siria medzi ludom.
29.01.2014 - 22:38:22
00
ja sm to videl prvy krat tu, no ved uvidime ako to cele dopadne
29.01.2014 - 22:41:56
00
Treba len verit ze dobre.
29.01.2014 - 22:46:15
00
tak zas len kto z tych co beha po horach cumi po nete ci dakoho nehladaju...


vo všetkých hike skupinách a hike forách to visí, keby ju ktosi videl hneď v ten večer sa to isto dozvie
VF aj MF sú značka cez značku a každú chvílu chata, v tamten pekný víkend bolo hore ludí požehnane, sám som tam bol, neverím že by si ju nikto nevšimol
30.01.2014 - 07:25:24
00
keyboard_arrow_up