Zdravím, nedávno som si kúpil danú vidlicu z jedného českého obchodu len za 57€ (70 aj s poštou atď...) to považujem za veľmi dobrú kúpu, ale keď mi prišla domov tak som sa nestačil diviť...
Prvé čo ma zarazilo bola strieborná (retro style :D) korunka - s tými čiernymi vnútornými nohami to vypadá fakt retardovane, ale to ani zďaleka nieje tak zlé ako to, že chýbalo nastavenie odskoku!
Na tej vidle som chcel normálne jazdiť, skákať po obrubníkoch, bežne mestské kravinky a troska aj FR no bez nastavenia odskoku to bude dosť ťažké hlavne potom ako som si tú vidlicu skúsil a prednastavený neprenastaviteľný odskok je úplne nahovno.
vidlica sa vracia strašne pomaly na to aby sa na tom vôbec dal skočiť pekný bunnyhop. Už som si aj vymenil olej vo vidlici za najriedkejší, aký existuje ale to vôbec nepomohlo. Vidlica inak ide krásne a aj vypadá, že kdečo vydrží, ale s hentakým odskokom toho fakt moc nenajazdím.
Netuší niekto, čo by sa s tým dalo spraviť?
30.11.2013 - 12:37:58
00
Stelovatko odskoku je vlastne len imbusovy kluc velkosti 2,5 alebo 3, neviem, vyskusaj a nastav si to
01.12.2013 - 11:06:58
00
Lenze naspodku vidlice neni nic nato, su tam cisto len na kazdej nohe po jednom imbuse a tie su na rozobratie vidlice...
01.12.2013 - 11:24:11
00
ma vobec ta vidla stelovanie odskoku ? lebo v tom imbuse je este jeden imbus. ak su tie srauby plne tak to nastavenie odskoku nema
01.12.2013 - 23:54:47
00
Ved o tom pisem ze tam neni na to ziadne nastavenie... preto sa pytam ci niekto netusi co by sa dalo spravit, mozno vymenit patronu za nejaku co sa da nastavit alebo co?
02.12.2013 - 10:35:51
00
Nasiel som si tuto vidlu a v pravej nohe od spodku by malo by to stelovatko na odskok. Fakt tam nemas vo vnutri imbusu dieru a v tom by mal byt este jeden imbus
02.12.2013 - 11:11:32
00
Nestratil si náhodou ovladanie odskoku?
Pozri toto video http://www.youtube.com/watch?v=P1DNnDJI9qw od 3:30 po 4:20. V 4:10 tam dáva ten ovládací čudlík.
Ak je to tak, tak to môžeš nastavovať tenkým imbusákom asi 2,5 či 3 mm, kým nezoženieš chýbajúci diel.
02.12.2013 - 19:33:06
00
Sak to, ze ono tam ma byt a neni tam, pozeral som aj na tie imbusy a su to normalne uzavrete imbusy bez akejkolvek dierky v strede...netusim...kazdopadne bez rozobratia sa to isto nastavit dat nebude, nevyznam sa moc do takychto veci ale zas sprosty niesom :D Proste je ten spodok taky akoby tam nikdy ziadne nastavenie ani byt nemalo aj ked normalne na tej vidlici byva len na tej mojej to vyrobca z nejakeho dovodu vynechal...proste nic ked sa zospodu pozrem na RST Gilu a na tu Duro DJ tak to vypada rovnako, nic, ziadne diery ani imbusy navyse len po jednom na kazdej nohe co je na rozobratie vidlice.
02.12.2013 - 20:55:10
00
Napadlo ma že skús výšróbovať ten imbus štelovanie odskoku je asi na pravej strane. Originál je asi dutý. A jednoducho keď tam nebude ten šrób tak tam skús vopchať tú 2,5mm imbus a skús štelovať. Yajtra to kuknem na mojom ak nezabudnem.
02.12.2013 - 21:08:18
00
Takze dnes som zistil ze ta vidlica je verzia bez odskoku - vidlica, ktora nema a ani nema mat ziaden odskok...to mi pride ako neskutocna k***tina! Vidlica Duro DJ, urcena na skakanie a take veci a od nej existuje verzia bez odskoku? tomu fakt nechapem a co horsie, v na strankach kde som to kupoval o tom nepisali ani pol slova ze by to nemalo mat ziaden odskok...
06.12.2013 - 16:32:51
00
Zdravím záleží aj aky máš ročník ja mam doma 2009 nastavovanie odskoku to ma. Čím sa chcem spýtať. Vidlicu mám 3 roky a ako každý rok pred jarou si robím údržbu na bicykli. Dostal som sa k tejto istej vidlici 2009 rozobral vyčistil len tá patróna sa mi nejak nezdá. Pri stlačení "piestika" ( ak to tak môžem nazvať) vydá divný zvuk. Akoby olej vo vnútri spenil nebodaj by sa tam nejak dostal vzduch. Chcel som sa do toho pustiť len som sa s týmto ešte nestretol. Niekde som čítal že sa to nedá rozobrať niekde, že dá. Tak sa chcem spýtať čo je pravda ak sa dá aký olej a nejaké info viac k tomu. Zatiaľ Díki :)
30.01.2014 - 12:02:12
00
keyboard_arrow_up