Nazdar. Na poslednej jazde som nabral do zadnej kazety nejaku burinu, a odvtedy mi sa mi nedari vyladit prehadzovac, tak aby normalne prehadzoval na vsetkych pastorkoch. Skusal som uz vycistit retaz, kazetu aj samotny mechanizmus, znova som sa to snazil vyladit, ale nech robim co chcem tak stale to nejde hladko. Problem je hlavne pri zhadzovani retaze z 8 na 7 pastorok. Aj ked ostatne idu hladko pri tomto to zacne preskakovat, ak to vobec prehodi. Fakt uz neviem co s tym urobit, patka aj rameno sa zdaju rovne.
27.11.2012 - 21:07:32
00
minimalne ten zadný posledný kúsok boudenu vymeň!, ideal vymeniť lanko aj komplet bouden
27.11.2012 - 22:30:05
00
Fajn. Vymenene, nahodene, naladene. Dokonca sme sa s kamaratom uy stihli aj opit. Na jar asi pomenim yvzsok. Po cca kolko KM treba tie bowdeny menit?
28.11.2012 - 22:03:50
00
Výmenu nerieš, kým sa sama nebude pýtať.
Výdrž bowdenov je relatívna. Záleží aj od od ich kvality a kvality laniek.
Na jednom biku mám 14.000 km. Lanká a bowdeny originál. Šlape to OK!
Na druhom biku mám 15.000 km. Už som dvakrát musel meniť lanká a aj bowdeny.
Pri prvom biku sú bowdeny neprerušované. T.j. v jednom kuse.
Na tom druhom, kde to odchádza, sú na viac krát delené. Tu sa mi to stále psuje, mastím, štelujem a nadávam.
28.11.2012 - 23:39:22
00
kedže ste sa opili tak predpokladam že pomohlo, tak nabuduce aj mna zavolaj na "jeden" :rofl: :rofl:
a čo sa týka tej výmeny, tak je to fakt relatívne, ale niekedy stačí jazdiť jeden den v daždi a blate a je to v háji, dostane sa tam špinavá voda a už lanko nechodí hladko...
30.11.2012 - 09:06:25
00
Aj ja potrebujem poradiť.Mám problém s prehadzovaním. Mám komponenty: 7kolečko volnobežné megarange MF-TZ31, prehadzovač Shimano Tournex TX a nejaké lacné gripové otočné radenie 7rýchlostné.Mám pocit že tieto konponenty nie sú navzájom kompatibilné, zle to prehadzuje a už sa s nastavovaním trápim už 3 mesiace. Predavači nie sú ochotný poradiť , len aby predali mačku vo vreci. Existujú v predaji aj nejaké MTBsety- tam kde k prehadzovačke je aj originálne radenie? Ak áno pošlite mi na nich nejaký link. A ešte niečo , chcem ostať pri 3x7rýchlostnom systéme a jednoduchom volnobežnom viackolečku, nechcem mať komplikovaný systém.
Za radu vopred ďakujem.
28.12.2012 - 18:28:46
00
"Zle to prehadzuje", to si presne opísal svoj problém... Nie je dôvod, aby bol problém v kompatibilite (ak nemáš radenie nejaký starý Sram, ktorý nie je kompatibilný so Shimanom, tj. nejedná sa o Sram Rocket).
28.12.2012 - 18:41:28
00
Prečítaj si moje posledné 3 články: http://milos21.mtbiker.sk/clanky
U teba by som tipol staré bowdeny. (ale možno máš ohnutý aj ten hák na prehadzovačke, neviem z akého materiálu je: hliník/oceľ)
28.12.2012 - 21:22:59
00
Všetko mám Shimano, aj bowdemy aj všetko je nové a hák na prehadzovačke mám hliníkový.
05.01.2013 - 08:33:16
00
A kontroloval si aj vyssie spomenuty hak na prehadzovacku?
Prave ten moze sposobovat problemy s radenim, pokial mas vsetko ostatne nove a v poriadku.
05.01.2013 - 10:12:40
00
Niekedy sa nezdá a pätka /hák prehadzovača/ vyzerá, že je úplne rovná no nieje to tak.. začiatkom minulej sezóny som riešil takýto problém.. no po zakúpení novej pätky to už fungovalo správne..stareá bola zohnutá len nepatrne, a voľným okom nebadatelne a robilo to šarapatu..
05.01.2013 - 12:52:06
00
S petkou alebo hákom by nič nemalo byť, aj ten je nový, vlastne naraz kupovaný aj s prehadzovačkou a ani som nevedel že sa dá kúpiť zvlášť samotný hák.
05.01.2013 - 20:35:43
00
Chcem sa spýtať na jednu vec, idem si prerábať jeden bicykel, lebo si to už zúfalo vyžaduje. Chcem tam mať nejakú kvlitnejšiou 7/8 rýchlostnú prehadzovačku, ale tie kvalitnejšie mi tam nepasujú. Tam pasujú len s hákovým uchytením. Model toho bicykla je Dema Iseo AL. Existuje nejaký adaptér, tj samotný hák na ktorý saa dá primontovať nejaká kvalitnejšia prehadzovačka s bezhákovým uchytením. Neviem či som to dosť zrozumitelne napísal a žial neviem ako sa pridávajú fotky do fóra, nevidím takú možnosť.
07.02.2014 - 17:22:37
00
Ahojte, na fore som novacik, ale chodievam sem casto citat. Mam problem s radenim, ktory neviem sam vyriesit. Minuly rok som predcasne ukoncil sezonu roztrhnutim retaze a od vtedy neviem dat dokopy radenie.

Cely bike mam vyplneny podorobne v mojom profile. Na teťazi Shimano XTR CN-HG7701 som spravil asi iba 300km (vydrzi mi vacsinou okolo 1200km). Po roztrhnuti som pouzil jeden novy clanok a retaz som spojil. Lenze radenie nie a nie nastavit.

Vymenil som pätku, lebo toto sa narovnat uz nedalo - bola ohnutá aj skrútená. Drzanie v nastavenej polohe to znacne zlepsilo a stisil sa aj chod reťaze. Ale stale neslo nastavit radenie tak, aby sa dalo zaradit ktorykolvek z 9 prevodov na pastorku. Ked sla rychlejsia polovica spravne, tak na pomalsich pastokoch retaz preskakovala a naopak. To zaviselo iba od doladenia nastavovacej skrutky na riadeni.

Mal som podozrenie na lanka a bowdeny, lebo predsa som ich este nemenil (bike ma asi 5 rokov). Ale nic. Nastavovanie som robil podla clanku milos21. Po vymene laniek a bowdenov som si vsimol, ze pri prechode radenia medzi krajnymi polohami pocujem iba 7 cvaknutí, ale na 9 stupnovom pastorku by malo byt pocut 8 cvaknutí, teda 9 aretovaných polôh.

S velkou nevolou som kupil nove radenie v domnienke ze povodne je poskodene. Dnes som to dal dokopy a problem s 8 aretovanými polohami medzi dorazmi pretvava. Ba co viac vyskusal som si demontovane radenie pocet poloh je v poriadku. Cize radenie som menil uplne zbytocne.

Poslednu ostava vymenit prehadzovacku prip. pastorok, ale bojim sa ze to budu zasa iba vyhodene peniaze. Budem velmi vdacny za akukolvek radu.
09.02.2014 - 13:28:40
00
Mám pocit, že si nenapísal všetko (Reťaz sa roztrhla "samo sa to"? Lebo potom píšeš, akoby si pri tom roztrhnutí zrušil aj pätku...). Skús postnúť fotku odzadu, kde bude vidieť kazeta a šalter. Dorazy máš nastavené?
09.02.2014 - 13:59:01
00
keyboard_arrow_up