Ten zvyk si vypestujes aj na SPD. Tiez som jazdil cely zivot v teniskach a prechod na SPD + tretry bol jednym z najlepsich pocinov, co som urobil. Spolu s pouzivanim kontaktnych sosoviek.....a bezdusami......a teleskopom......a kotucovymi brzdami.......a fullom..... a.... :-D
19.02.2014 - 12:51:39
02
nie je to potom nejake divne? na pol ceste zosadnem niekde v restike a klopkam jak stara ..... :-) ja viem, asi vsetko o zvyku...
19.02.2014 - 13:41:59
00
Klopkanie je v pohode. Horsie je, ked je v krcme dlazba a na kovovych kufroch urobis elegantnu snuru. :-) Ale ako hovoris, je to len o zvyku.
19.02.2014 - 13:45:47
00
kamoš má turistcké shimano s kuframi a neklopka:)
19.02.2014 - 13:51:21
00
ja mam spd-cka od specialized a tiez neklopkaju a vyzeraju ako tenisky. spd system, najlepsie co mozes urobit
19.02.2014 - 14:07:38
00
a neznicia sa rychlo kufre, ked sa s nimi musi aj slapat? Idem totiz niekedy taky teren, co sa neda na bajku prejst, alebo niekedy aj nevladzem, tak tlacim :-) A ked su kombinovane pedale SPD a platforma, tak sa da na platforme ist s kuframi?
19.02.2014 - 15:22:01
00
Kufre sa pri chôdzi môžu opotrebiť spravidla z ich vonkajšej strany. Kufre sa do pedálov zacvakávajú ich vnútornou stranou. (strana od podrážky)
Kufre sú však nepríjemné pri šlapaní po skalách. Ľahko sa noha ušmykne.
Pedále môžu byť kombinované s SPD jednostranne (na každej strane je platforma aj SPD) alebo obojstranne. (na jednej strane je platforma a na druhej SPD)
Pet55, ak použiješ tretry s SPD pri jednostranných, zacvaknú sa na oboch stranách. U obojstranných sa zacvaknú len z tej strany, ktorá je na to určená.
19.02.2014 - 17:26:39
00
Pedále môžu byť kombinované s SPD jednostranne (na každej strane je platforma aj SPD) alebo obojstranne. (na jednej strane je platforma a na druhej SPD)
Pet55, ak použiješ tretry s SPD pri jednostranných, zacvaknú sa na oboch stranách. U obojstranných sa zacvaknú len z tej strany, ktorá je na to určená.

Nie náhodou opačne ? :)
19.02.2014 - 17:53:14
00
Treba čítať aj to, čo je v zátvorke...
19.02.2014 - 18:36:32
00
čítam všetko ,tak v tom prípade som ja trošku mimo keď je niečo jednostranné tak je to iba na jednej strane tj. jedna strana platforma jedna strana SPD , ale možno som ja mimo takže jazdím obojstranné pedále na ktorých mám na jednej strane SPD a druhej platformu ? http://www.suncycle.sk/sk/produkt/mtb-pedale-shimano-m324/86
19.02.2014 - 18:46:51
00
ak chceš skúšat tak sstačí keď si kúpiš pedále spd shimano a k tomu si kúpiš tieto adapéry. tým pádom máš pokryté oba spôsoby. po čase možno prídeš na to že to spd je super systém a odcvakneš adaptér. myslím že je to lepšie ako kupovať pedál pol spd pol platforma
19.02.2014 - 22:27:28
01
Tie adaptery su nudzovka, na normalne jazdenie to nie je. A co sa tyka pedalov z jednej strany platforma, z druhej SPD, toto riesenie kombinuje nevyhody oboch systemov a podla mna je na skusanie absolutne nevhodne. Na skusanie treba kupit bazarove tretry a pedale M520. Mozes tak otestovat plnohodnotne SPD bez problemov s vyberom, na ktorej strane nacvaknes. Ak ti to nesadne, posles do sveta a vyskusas ine. Ale ak nechces pinove platformy, tak potom mozes ostat rovno pri obycajnych pedaloch.
PS ked budes testovat SPD, daj tomu nejaky cas a nedaj sa odradit obcasnym padom v nulovej rychlosti. :-) Keby si urobil prieskum kto nepadol kvoli SPD, zistil by si, ze kazdy.
20.02.2014 - 07:28:50
00
je to vsetko o zvyku, ja som padol na krizovatke a pred reatauraciou a od vtedy mam pokoj. jazdim uz 8 rokov a nemenil by som. hlavny dovod nie je ani, ze mas lepsiu stabilitu dole kopcom, ale ked slapes hore su na nezaplatenie. ked mas tenisky, tak do pedalov len tlacis, ale v spd-ckach mas zaber 360 stupnov.
20.02.2014 - 08:22:47
01
uzitocne rady. Zacal som nad SPD viac uvazovat. Ale stale nemam jasno v niektorych veciach. Teraz mam tretry Shimano kompatibilne s SPD a klasicke pedale platformy bez pinov na ktorych sa mi ale obcas (najma ked je vlhko, mokro) dost smyka a to mi vadi. Bike pouzivam takto: Cez tyzden na nom chodim 4km do prace a spat. Obcas na nom vybehnem na nakup, do mesta. Cez vikendy chodim na vyjazdy, ale tam musim obcas tlacit, alebo si peso odbehnem na miesta, ktore su bajkom nepristupne a to niekedy aj po kamenoch. Tak neviem, mam obavu, ci by som takto neznicil kufre, alebo sa nesmykal, alebo aj ked by sa kufre len zaniesli, ci by to potom nebolo na ostaru. A ak SPD, tak rozmyslam, ze asi take, ktore maju aj platformu, lebo ked potrebujem niekedy ist do nakupneho centra, tak neviem ci by to s kuframi islo. Dilema.
20.02.2014 - 09:18:21
00
.


Naposledy upravil El_Chupacabra dňa 30.03.2015 - 15:14:23, celkovo upravené 1 krát.

20.02.2014 - 09:38:10
00
keyboard_arrow_up