ahoj
to Mik98 :
dakujem, ked budu fotky z terenu , dodam...

to jozelucho :
na stranke pisu ze bezny servis moze riesit akykolvek lokalny servisak
v pripade reklamacii a podobne sa komponent / bike zasiela kurierom do nemecka
18.03.2014 - 10:12:16
00
Aha, ale este som pozeral (napr. kaktus bike) ze oni uctuju 15EUR naviac za servis pre internetove Znacky (CANYON, RADON).
Ja sa teraz rozhodujem mezi Grand Canyon AL 6.9 a CUBE LTD 29 a nieviem co mam vybrat hlavne kvoli tomu servisu.
18.03.2014 - 10:24:05
00
ahoj
je to uplne normalne z pohladu obchodu si uctovat za nieco, na com pri predaji nemali marzu....
takze je to len o dohode

servisu by som sa nebal... ono tieto bajky su, myslim uz na takej kvalitativnej urovni, ze na servis toho vela nebude :)
teda aspon dufam

PS ten oranzovy grand canyon vyzera zaujimavo....
18.03.2014 - 10:38:37
00
ahoj
je to uplne normalne z pohladu obchodu si uctovat za nieco, na com pri predaji nemali marzu....
takze je to len o dohode

servisu by som sa nebal... ono tieto bajky su, myslim uz na takej kvalitativnej urovni, ze na servis toho vela nebude :)
teda aspon dufam

PS ten oranzovy grand canyon vyzera zaujimavo....

a nie je to nahodou uz tak, ze ak je nejaky problem, tak sa to posielala do ciech v pripade tech. problemov ? v ramci zaruky ? dik
18.03.2014 - 11:58:39
00
ahoj
co mam info ja , tak sa sice komunikuje s clovekom po cesky/ slovensky ale reklamacie a podobne sa riesia priamo s vyrobcom
chvalabohu som to este nemusiel riesit, tak sa kludne mozem mylit ...
ono je v podstate jedno kam si to kurier v pripade takej udalosti odvezie :)
18.03.2014 - 12:31:28
00
pytam sa len preto, lebo neviem, ci som necital nieco take, ze sa to posiela niekomu so ciech a on ma uz nejake dohody so servismi z ciech a tam to posiela .. len som si to chcel overit, ci je to pravda, alebo nie ..
18.03.2014 - 13:35:53
00
Myslím, že to záleží od toho s čím je problém. Spojíš sa so zástupcom pre CZ a SK a on to už zariadi a pošle kde bude treba. Ja som mal problém s tlmičom. Poslal pre neho (len pre samotný, demontovaný tlmič) kuriéra a išlo to k nemu do čiech. Odtiaľ na SK do Slovkolexu a Slovkolex to poslal priamo mne. A musím povedať, že komunikácia a rýchlosť riešenia bola výborná :y: .
18.03.2014 - 21:35:43
00
Tak
Myslim , ze najbližšie k pravde je mipo13
18.03.2014 - 22:54:03
00
Myslím, že to záleží od toho s čím je problém. Spojíš sa so zástupcom pre CZ a SK a on to už zariadi a pošle kde bude treba. Ja som mal problém s tlmičom. Poslal pre neho (len pre samotný, demontovaný tlmič) kuriéra a išlo to k nemu do čiech. Odtiaľ na SK do Slovkolexu a Slovkolex to poslal priamo mne. A musím povedať, že komunikácia a rýchlosť riešenia bola výborná :y: .

vdaka .. dobre vediet :) .. predsa len canyony su lakadlom kvoli svojej cene a vybave .. sam o nom uvazujem do buducnosti ..
19.03.2014 - 06:33:57
00
Hej viem že je to najväčšia veľkosť, týmto znemožnili väčšine bikerov s výškou nad 19x cm o ňom uvažovať. Ako možnosť pre nich ponúka Canyon 29" verziu.



dovolim si oponovat
mam 187 cm vysku , nerve velkost L
posed v pohode.. sedlovka by sla vyssie aj o 5 cm.....
dlhani budte v klude :)
19.03.2014 - 13:05:21
00
dovolim si oponovat
mam 187 cm vysku , nerve velkost L
posed v pohode.. sedlovka by sla vyssie aj o 5 cm.....
dlhani budte v klude :)


Môžeš napísať či si bral veľkosť podľa PPS alebo si sa riadil niečím iným?
Akú máš vnútornú dĺžku nôh?
Ďakujem
19.03.2014 - 14:22:34
00
hoj
89 cm
skusal som PPS + pisal som tomu kontaktnemu cloveku mail , ktory mi potvrdil velkost L
19.03.2014 - 14:34:37
00
Nema nekdo GRAND CANYON AL 6.9 okolo Bratislave alebo Zilina? Ram M?
Chcel by som si ho vyzkusat pred tym ako to objednam... Uz som sa dozvedel ze CANYON nebude predavat bicykli v Prahe v FORBIKES :(. Ani nejsou si isty ci budu mat tento model vobec na vystave...
Diky
19.03.2014 - 15:03:55
00
Zdravím,
som tu nový a ešte presne neviem, ako to tu funguje, tak ak dovolíte, využijem toto vlákno.
Už asi 2-3 týždne som šťastným majiteľom Canyonu Nerve AL 7.0 2014 a všetko je super až na jednu vec:
Nie je to vždy, ale občas sa pri rýchlej jazde (pri zaradenom najmenšom pastorku a 30z alebo 40z prevodníku) ozýva ako keby brnkanie, zvuk niečoho, čo vibruje alebo rezonuje (sorry za výrazy, ale neviem, ako to výstižnejšie popísať). Problém je, že jaksi nie som schopný identifikovať, odkiaľ to vychádza...
Najviac je to počuteľne pri silovom šlapaní do pedálov "na stojáka" (a pohyboch bicykla zo strany na stranu) alebo pri rýchlej jazde po drsnom asfalte. Skúšal som kontaktovať Canyon, tí poradili pozrieť, či prešmykač netrie o reťaz, ale ten vyzerá OK - reťaz je v jeho strede, tak 2mm od okrajov na každej strane.
Neviete, čo by to mohlo byť? Nič nevyzerá uvoľnené (až na čierny umelý kryt na prevodníku)
Mohli by to robiť napr. kolesá? Na fórach sa uvádza, že Crossride-y svojou tuhosťou práve nevynikajú a pri mojej váhe 91kg by to možno mohla byť príčina.
Vopred ďakujem za info.
21.03.2014 - 11:33:18
01
Je to len zvuk, alebo to je aj cítiť?

Možno ti len cinká kotúč (zvyčajne pri určitej rýchlosti), čo najčastejšie spôsobuje rezonancia plášťa a pomáha výmena za plášť s iným vzorkom.
Ak tam máš ešte stále tie Elixír brzdy, tak tie sú tiež známe náročnosťou naštelovania, aby kotúč nešúchal (najmä pri spomínanom hýbaní bajkom zo strany na stranu.
Crossridy nie sú veľmi tuhé, záleží aj na tom, koľko a ako si na nich doteraz jazdil.
21.03.2014 - 13:04:26
00

MTBIKER odporúča

keyboard_arrow_up