Keďže som ešte tadiaľ nešiel tak si nechám rád poradiť. :) Takže dík. Skúsim to teda smerom od Šípkového.
26.03.2014 - 10:26:52
00
To Mik98: Ahoj, pokiaľ ide o trasu Šípkové - Čachtický hrad po modrej, oveľa viac si to užiješ v opačnom smere, teda keď pôjdeš od Šípkového cez Plešivec na Čachtice. Z Plešivca až na hrad je to totiž viac menej z kopca po uzkom single chodníku, niektore useky vyzeraju ako by ich niekto pre bikerov vyslovene pripravil....a tiez takmer stale pekny vyhlad na Považsky Inovec oproti.... V opacnom smere budes zrejme casto tlacit a zjazd z Plešivca na Ošmek a Šípkové je klasická nuda lesnou cestou skrytou v jarku.... miso


ozaj to nestoji za vela z plesivca na osmek? mne sa to tam celkom pozdavalo ako technicky narocny trail, ked som isiel tade peso. z plesivca na hrad sa zabavi aj narocnejsi biker?
26.03.2014 - 10:52:55
01
To Resurection: Z Plešivca na Ošmek to moze byt narocne len tesne pod plesivcom, su tam kamene/skaly je to v par usekoch strme ale zvysok, teda asi 3/4 cesty na Osmek je lesna cesta v sedom minulorocnom listi, nic zelene medzi tymi stromami nerastie...dost posmurne (isiel som to minuly tyzden a porovnavam s Povazskym Inovcom, kde je plocha pod stromami pekne zelena...)
A z Plesivca na hrad som sa ja osobne mimoriadne zabavil a zopar krat som si aj v duchu povedal, ze toto je snad najlepsie co som doteraz isiel....ale nemam toho najazdeneho vela, to je pravda. Je to super usek, extrovert si iste od radosti aj zakrici ze "uf, uf " :-)
26.03.2014 - 11:31:02
00
To Resurection: Z Plešivca na Ošmek to moze byt narocne len tesne pod plesivcom, su tam kamene/skaly je to v par usekoch strme ale zvysok, teda asi 3/4 cesty na Osmek je lesna cesta v sedom minulorocnom listi, nic zelene medzi tymi stromami nerastie...dost posmurne (isiel som to minuly tyzden a porovnavam s Povazskym Inovcom, kde je plocha pod stromami pekne zelena...)
A z Plesivca na hrad som sa ja osobne mimoriadne zabavil a zopar krat som si aj v duchu povedal, ze toto je snad najlepsie co som doteraz isiel....ale nemam toho najazdeneho vela, to je pravda. Je to super usek, extrovert si iste od radosti aj zakrici ze "uf, uf " :-)


ja som uz kde-co odjazdil, ale male karpaty zatial vobec. rozmyslam, ci sa vobec oplati ist skusat. my sme taka mala AM crew nadsencov z povazskeho inovcami a uz je to strasny stereotyp. rozmyslam ci by sa oplatilo ist z noveho mesta cez kamennu na cachticky hrad, odtial na plesivec a spat. keby tam bol zabavny trail, aspon kusok, nebolo by to uplne zabite.
26.03.2014 - 13:12:30
00
To Resurection: Vsak ja som si tam tiez z Piešťan odskocil potom ako som chcel spoznat nieco ine ako Havran, Marhat, Bezovec... a ked som isiel usek Sipkove - Plesivec stale som si hovoril, "kde je ten pekny zeleny Inovec...naco som sem vobec chodil" ....sama sed, listy a sto odtienov hnedej. Ale od Plesivca po Hrad nahla zmena, skalky, trava, zaujimava trat, proste zazitok pre ktory sa oplati tam zajst a urcite sa tam do leta este vratim. Ale urcite ten moj pohlad na oba useky ovplyvnuje aj to, ze jeden je do kopca a druhy z kopca :-)
26.03.2014 - 13:55:03
00
no to veru moze mat vplyv. musim to niekedy vyskusat, je to moj rodny kraj, patrilo by sa. inac tematin - luka po ,,tajnom traily,, poznas? ihlicnaty les, kamenisty povrch, vela lepsieho uz inovec neponuka.
26.03.2014 - 17:08:39
00
To Resurection: Veru nepoznam, Tematin - Bezovec som raz isiel/tlacil ale v smere do kopca od Luky....tak prezrad pls kde sa napojit na "tajny trail" z Tematinu do Luky? Da sa to popisat tak, ze to najdem? dik miso
26.03.2014 - 17:23:28
00
normalne ides z tematina dole na luku po modrej znacke, je tam taky dlhy priamy usek hned pod hradom, treba nejake vacsie kamene obchadzat. potom modra znacka zataca prudko dolava, ale tam treba ist rovno medzi krikmi pokracuje cesticka, singletrail. uz ked si na nom, v jednom mieste je razcestie, kde sa treba brat doprava(hore kopcom). su tam miesta, ktore vedia potrapit:) konci to tak nijako, ze pod tebou je taky kamenny hreben, a nad tebou taka polna cesta, ktorou sa dostanes do luky. my chodime dole tym hrebenom, ale to uz je viacmenej taka chutovka pre labuznikov:)
26.03.2014 - 17:31:36
00
diky, vyskusam, ved ked aj pobludim, dolu sa nejak dostanem.
26.03.2014 - 18:12:14
00
modra znacka Cachticky hrad - Sipkove je podla mna velmi pekna trasa, urcite jedna z tych lepsich v Malych Karpatoch. Isiel som ju smerom z hradu a uzil som si to dosyta.
27.03.2014 - 21:06:10
01
a mame dva uplne protichodne nazory,uz zostava jedine previezt sa oboma smermi:)

ten tematin luka - staci sa drzat tychto jednoduchych instrukcii a v pohode. a kdekolvek uz skoncis,vsetky cesty vedu do luky:)
27.03.2014 - 21:33:06
00
Sever Malych Karpat spominany tu post806954.html#p806954
planujem nakoniec az na nedelu 20.4. Nejaki dobrovolnici?
17.04.2014 - 07:42:58
00
Cez vikend - 29.3. So alebo 30.3. Ne zvazujem prejst sever Malych Karpat - len jednodnovka. Oproti trase 1 dna , ktora je v prvom prispevku tohto vlakna je plan pojazdit aj singlace nad Brezovou - Cachticky hrad aj Rodrigez by zostal ale z Prasnika by sa slo na Pustu Ves a potom smer Brezova cez les. GPX pripravym.
Nejaki dobrovolnici? (v nedelu je tusim posun casu).


zdravim, kde vlastne je rychly rodriguez? pocul som, ze je to niekde na ceste z nm na cachticky hrad, viac netusim.
17.04.2014 - 10:42:53
00
Rodriguez je odbocka z lokalnej zltej TZT k zeleznicnemu mostu ponad jablonku
http://cmaps.gpsteam.eu/index_svk.html#x17.75945y48.74141z15m7v36
17.04.2014 - 12:11:22
00
Ahojte, cez weekend planujeme mensi vyjazd ktoreho cast je prave cachticky hrad-sipkove. Na nete pisu ze hrad je v rekonstrukcii... Da sa tade z visnoveho vpohode prejst?
18.04.2014 - 22:36:02
00
keyboard_arrow_up