preco by sa malo zhorsit trenie ? jemnym smirglom tam neurobis ziadne ryhy, naopak, bude to jemnejsi povrch.
06.07.2007 - 14:23:55
00
drotar a ini brusici, robte si co chcete. Komu niet rady... :roll:

Nechcem to tu zbytocne rozvadzat ale mne ked piskali platnicky tak som ich prebrusil na jemnom smirgli a bolo po probleme. Ale uz si popiskuju znovu. Takze toto je len nudzove a docastne riesenie. :roll:
06.07.2007 - 14:32:21
00
Patrik zdrsnenie kotuca smirglom mozno odstrani piskanie ale zhorsi brzdny ucinok.

Nepovedal som ze neprestanu piskat. Ak je prednejsie ticho ako brzdny ucinok, tak bruste.
06.07.2007 - 17:45:30
00
boze, ved to piskanie mate namiesto zvoncek...ved len si zoberte, ked sa vrta a vrtak pri vysokych otackach/max. zatazeni zacne piskat, tak toto je to iste
06.07.2007 - 17:50:23
00
Caveste,
ja si myslim, ze nie je problem nezabehnute platnicky pri brutalnom brzdeni "zakalit", resp. sa do nich moze zapiect nejaky bordel,
a vtedy piskaju ako besne - 1200-1500 brusny papier
vodou chladeny to isti. Kotuc by som nebrusil.
06.07.2007 - 22:17:10
00
tak sa znovu hlasim k teme avid a piskanie brzd. kupil som si modre platnicky bbb,s nimi to na kotucoch xtr nepiska,problem je len ten, ze to citelne brzdi horsie.dal som sice s tym len 1 zjazd zo zobora ale myslim si, ze na "zabehnutie" to musi uplne stacit - kto ste isli dole zoborom viete, ze to nie je zrovna rovinka.takze kotuce xtr davam dole a dal som si poslat adaptery dt swiss a nahodim na vikend stare dobre kotuciky avid nech to nepiska a nehuci a pritom poriadne "hryzie". inak vypytoval som sa na ten problem kombinovania kotucov a brzd vo viacerych obchodoch a bol som zhrozeny z toho,aki "predavaci" to este dnes dokazu fungovat v bikovych obchodoch (az na svetle vynimky,spravidla su to aj poctivi bikeri),takze este dobre ze funguju spolahlive ceske e-shopy kde sa da zohnat takmer cokolvek za vyrazne lepsie ceny ako u nas.
nech vam to brzdi........
11.07.2007 - 07:33:03
00
som zvedavy kolko krat do tejto temy este prispejes, ze ti to nebrzdi... :lol:
11.07.2007 - 08:45:07
00
No mne tiez jacali brzdy po dlhsom zjazde (nedalo sa to pocuvat) a docital som sa na forach ze som si asi pri mazani (vidla - tlmic- retaz...) asi jemne poprasil aj kotuc. Kupil som neaku somarinu na to urcenu v spreji a riadne som to vydrhol + dosticky som mierne obrusil (su porezne a masnota tam lepsie drzi) a brzdy su ticho 8) Po case sa to asi zas zamasti lebo ked clovek pouziva mazadla v spreji tak tam neaka mini kvapka vzdy zabludi a pri tej teplote sa to musi paradne roztiahnut po kotuci.
11.07.2007 - 10:21:11
00
Ku platnickam a kotucu:
Dobre zabehnute platnicky su zosklovatene a maju celistvy povrch.Zabehnuty kotuc ma naopak zosuchanu vrchnu vrstvu(ale je tiez hladky).

Ku problemu:
Ak ti ide o odstranenie piskania skor ako by som isiel nieco brusit,zober si cisty lieh(nie odmastnovace brzd-niesu vhodne na brzdy na bike ale na vacsie brzdove systemy,dokonca aj original ku hayes je pisane ze sa nemaju pouzivat BRAKE CLEANERy ale cisty lieh) vyhod si platnicky ocisti ich az kym ti nebudu zanechavat spinavu stopu a to iste sprav aj s kotucom.Potom treba brzdy par krat prebrzdit kym si zasa spravia platnicky grip(staci niaky jeden dlhsi kopec alebo viac brzdeni).A az ak ti toto nepomoze skus smirgel.Osobne by som ked tak prebrusoval platnicky ale kotuc nie.
13.07.2007 - 23:28:17
00
Aby si to nahodou nepochopil zle-chcel som napisat ze mas cistit tie platnicky a kotuc az do momentu ked ti prestanu zanechavat spinavu stopu na handre. :oops:
13.07.2007 - 23:32:17
00
no logicky znie to odmastovanie a aj brusenie... nevidim problem v bruseni kotuca, povrch sa znova vytvaruje podla platnicky aj ked platnicka to schyta este ovela viac... takze brusenie je skracovanie zivotnosti, ale... co uz
15.07.2007 - 17:00:45
00
Tiez som vzadu vymenil na J7 povodne avid B4, za modre organicke BBB (kotuc polygon 160) a piskanie sa zlepsilo, tie povodne uplne hulakali, teraz piskaju, ale strasne vysokym tonom takmer na hranici pocutelnosti. Brzdilo to spociatku horsie ale uz si to sadlo asi po 40km. Takisto piskanie za morka prestane s tymi BBB po prvom zabrzdeni, povodnym to trva strasne dlho.
16.07.2007 - 08:31:41
00
no tie moje piskali osto sest tiez ale prestali ked sa vypalili ale ma to horzny pieskovy zvuk pri brzdeny.tak tiez neviem co stym
18.07.2007 - 11:19:59
00
ja mam v predu goldfreny tie nepiskaju hayesi piskali vzadu mam aligatory tie obcas pisknu alebo vydavaju taky suchavy zvuk ale to len obcas
18.07.2007 - 11:46:04
00
Pred laborovanim z inymi platnickami, by bolo dobre este skusit viacej pritiahnut kotuce na naboj, pripadne podlozit calimper podlozkami, aby sli platnicky menej na luce kotuca... Toto by mohlo zabranit rezonancii kotuca a teda piskaniu. Nebude to len o zlozeni platniciek, kedze mne J7 absolutne nepiskaju.
PS: Ja mam 160 kotuc, ina vec je 180, to bude urcite nachylnejsie na piskanie (mensia tuhost, nizsia rezonancna frekvencia...)
18.07.2007 - 12:47:58
01
keyboard_arrow_up