Myslím, že opätovné prepojenie MTBikera a TRM bude na prospech. Iste začnú svoje bike aktivity evidovať aj ďalší. Pozriem na tých najväčších "drístačov" z fóra, či v priebehu roka sedeli aspoň raz na bicykli.


a ked sa ti dristaci nezapoja, tak ako to zistis? poznam aj lepsie zabavky nez neustale evidovat kazdy prejdeny kilometer. co sa tyka napriklad mna, tak absolutne nehrozi zeby som sa do toho zapojil. verim ze podobnych jazdcov je tu viac. tachometer mam len na priebezne sledovanie casu, teploty a stupania.
02.04.2014 - 15:21:17
07
ja uz ani ten "tachac"....ale komu sa chce,ma aspon moznost...
02.04.2014 - 15:31:47
04
tak zase toľko času to po výjazde nezaberie a počas sezóny si môžem pozrieť, kde som už bol a tak...a možno to aj inšpiruje niekoho iného, kto si ten výjazd pozrie...
02.04.2014 - 15:57:10
03
A za nas je tu aj prislub, ze budeme sekciu zlepsovat, aby sa vyjazdy pridavali jednoduchsie a sekcia davala viac a zaujimavejsich statistik a moznosti uzivatelom. Samozrejme zalezi to na pouzivanosti - najlepsi sposob ako nas donutit na tom makat je to pravidelne pouzivat :)
02.04.2014 - 16:17:30
00
cervo, na www.trm.sk som v rebríčkoch videl aj svoju aktuálnu pozíciu. Tu vidím len 15 pozícií. Prosím opraviť.
iron.hide, keď to nepoužívaš, tak buď tak dobrý a nespamuj zbytočne v tejto téme.
02.04.2014 - 17:33:30
00
Opravujem, už som sa našiel, som tam 14-ty :-)
02.04.2014 - 17:34:34
00
Mne by vyhovovalo trošku upraviť hlavné nadpisy v rebríčkoch: "Priebežné rebríčky za aktuálny mesiac" a "Absolútne rebríčky za rok 2014". Príde mi to trošku neprehľadné, možno použiť väčšiu medzeru, poprípadne zmeniť veľkosť písma, alebo to celé ohraničiť do nejakých tabuliek ako to bolo na pôvodnom mieste.

Vyhovovalo by mi, neviem ako ostatným, aby defaultne bolo pri výbere jednotky nastavené kcal, pretože mi tachometer meria kalórie v kcal a nie v kJ,. Neviem, v akých jednotkách merajú iné tachometre či pulzmetre.

A posledná vec, keďže mi tachometer zaznamenáva aj maximálnu rýchlosť počas výjazdu, bolo by možno vhodné taký údaj priradiť k výjazdu. Aspoň by bolo možné z čoho robiť nejaké štatistiky :D
02.04.2014 - 19:52:27
01
Ak vyriešite operatívne problémy, tak by ste mohli mať v todo liste napísanú zmenu rebríčkov... Doporučujeme mesačné rebríčky nerobiť za kalendárny mesiac, ale za posledných 30 (31,28,29) dní. Čiže dnes (2. 4.) by bol mesačný rebríček od 2. 3.do 1. 4., zajtra by bol rebríček od 3. 3. do 2. 4. Prípadná aktivita dnes by sa v rebríčku prejavila až na druhý deň, keď je predpoklad, že všetci "súťažiaci" už svoje kilometre zadali. Rovnaké by to mohlo byť aj pri ročných rebríčkoch.
Okrem TRM používam aj starý tréningový denník, ktorý mi ukazuje aktivitu za posledné dva mesiace - a myslím si, že to má väčšiu výpovednú hodnotu, ako sledovať (a prípadne sa porovnávať) kilometre každý mesiac od nuly na začiatku mesiaca do maxima na konci mesiaca.
Samozrejme, doterajšie kalendárne mesačné (ročné) rebríčky by mali byť zachované, user by si mohol zvoliť typ rebríčka.
02.04.2014 - 21:29:56
00
Pekné, ale nie pre mňa :) Ja si vediem súkromnú mesačnú štatistiku len na cestu, terén, preteky v km a odjazdenom čase, takže nech to neviem ako zjednodušíte, stále to bude na mňa moc komplikované :) Viem, že TRM malo a má svojich fanúšikov, tak nech vám to sype ;)
02.04.2014 - 23:43:53
00
niečo také aby si to cuclo samo info z .GPX napr by nešlo? odkedy mám suunto hodinky nemá pre mňa význam mať viac štatistík vedených, proste sa mi nechce :)
keď nie, kde teda svoje TRM vypnem?
03.04.2014 - 06:14:13
00
niečo také aby si to cuclo samo info z .GPX napr by nešlo?


Vzdialenosť, prevýšenie a čas už máme rozpracované, budú čoskoro. A následne aj informácie z tepového senzora, kadencie, prípadne wattmeteru by mohli ísť tiež. Ale zvyšok formuláru, t.j. mnoho dôležitých informácii, žial v GPX nieje.
03.04.2014 - 08:07:11
00
A posledná vec, keďže mi tachometer zaznamenáva aj maximálnu rýchlosť počas výjazdu, bolo by možno vhodné taký údaj priradiť k výjazdu. Aspoň by bolo možné z čoho robiť nejaké štatistiky :D

Naopak, myslím si že maximálne hodnoty (rýchlosť a kadencia) sú nič nehovoriace hodnoty a podľa mojich skúseností s Garminmi sú občas mimo realitu.
Rebríčky nechať ako boli na trm.
JoKo -v nápad je zaujímavý, ale len ako nový rebríček.
Ešte by bolo zaujímavé vedieť pozrieť poradie aj na iných miestach ako 1.- 15.
03.04.2014 - 08:08:20
01
ak si to vycucne čas, kilometre a nastúpané metre úplne mi to stačí :) ostatné haluze sú len doplnok na bodovanie do rebríčku (pričom koeficienty sú občas pochybné)..
03.04.2014 - 08:10:08
00
Ešte by bolo zaujímavé vedieť pozrieť poradie aj na iných miestach ako 1.- 15.

Čo ti ešte chýba? :-)

Prílohy:

reb.jpg
reb.jpg 373.21 KiB thumb_up0thumb_down

03.04.2014 - 08:26:18
00
Ešte by bolo zaujímavé vedieť pozrieť poradie aj na iných miestach ako 1.- 15.


Odpoveď na túto otázku nájdeš vo všetkých rebríčkoch. Ale možno by sa hodilo počet riadkov v aktuálnych rebríčkoch mať ako ďalší parameter v ich nastaveniach. Zapisujem do to-do.

@JoKo: toto zapracujeme tiež. V takom duchu je postavený už teraz ten mini rebríček v homepage sekcie bikerov, ktorý eviduje posledný týždeň.

@CraObs: To je tvoj osobný názor, na ktorý máš samozrejme nárok. Ale konkretne konštruktívne poznámky by boli užitočné možno aj pre ostatných (reakcia na koeficienty).
03.04.2014 - 08:26:28
00
keyboard_arrow_up