to Syfon..

Prepac mi, nechem ta teraz ani urazit,ani nijak inac napadat ale asi pracujes v lesoch alebo mas k nim iny priatelsko-pracovny vztah alebo ja neviem co...ale dost sa ich zastavas a asi dost nechces vidiet ze co sa robi...
Ked si precitas moj starsi prispevok co som tu dal,pisal som ze ja neodsudzujem ze sa tazi a pod...ved to sa robilo aj davnejsie ale??ako? Pisal som ze kedysi sa lesaci snazili aj to co rozbili dat do poriadku aspon tym, ze vodu odviedli tam kde ma ist aby nerobila este vacsie kolaje ako su,a tazilo sa setrnejsie,pouzivali sa koniky a to aj v lese inac vyzeralo.
Nie teraz nabehne vyvozka a to co dokaze pri jednom vyvezeni v premocenom terene to by si mal vydiet!!!ja som na to pozeral jak puk raz s otcom a oci sme si isli vyplakat,jak sa 24m3 nalozenych trepalo do kopca ledva krokom a rylo a rylov tej zemicke az zostali kolaje cez pol metra!!Co povies na toto?Prid sa pozriet a ti poukazujem, kolko novych takychto cesticiek a ciest si u nas narobili a to len na malom useku ktory navsevujem v lese najcastejsie...ja viem tazit treba,prebierky,prerezavky,len by sa mali spravat k lesu tak aby ze nie po nas potopa!!
A tie odpadky???Bol som uz s kadekym na vyjazde po lesoch a mozem ti povedat jedno...ani jeden s bikerov s ktorym som bol na vyjazde nenechal nic v lese co sa neda rozlozit...vsetko ide krasne do ruksaku a doma do kosa..
Takze nehan tu ludi, ktory si myslim ze su tu na MTB-fore zastupeny vo vacsine...teda ludi ktory miliju prirodu,les si vazia a to s uplne praktickeho dovodu..les je miesto ktore miluju lebo im dava chut zit a robit to preco su zanieteny, uzivat si jazdu v prirode a to v cistej prirode, preto si ju nebudu nicit...ale jasne...mozno sa najde jednotlivec ktory toto este nepochopil a prave po takomto si ty nieco v lese nasiel...
Strasne ma nastve ked vidim co sa deje a ako som uz dal inde musim aj tu lebo nechcem aby to dopadlo ako napisal Janda kedisy:

"2005 všechny aleje káceli, 2006 náhle pařezy zmizely.Lesy už jsou nadbytečný, vstávejte z postelí,lidi v noci vystřelí stromy na Mars!

uff..zas som s rozpisal..prepacte mi :) som ukecany :))
03.04.2014 - 09:49:38
08
Najviac odpadkov v lese je od ludi, co chodia vyvazat autom smeti, druhy v poradi su ludia, ktori chodia do lesa rubat drevo. Po nich ostavaju kanistre, olej a hlavne flase chlastu :D
03.04.2014 - 09:56:15
06
Najviac odpadkov v lese je od ludi, co chodia vyvazat autom smeti, druhy v poradi su ludia, ktori chodia do lesa rubat drevo. Po nich ostavaju kanistre, olej a hlavne flase chlastu :D

Hej to som tam nedal,ako pises,flase od oleja,sem tam nejaka ta flasticka od ineho paliva :rofl: :d: ale co uz...ked toto on uz asi nevidel..
03.04.2014 - 09:58:38
00
Smeti ale celkovo nie je problem, ale sposob , akym sa naklada s najvacsim bohatstvom tohto statu ..
03.04.2014 - 10:13:43
02
Smeti ale celkovo nie je problem, ale sposob , akym sa naklada s najvacsim bohatstvom tohto statu ..

Asi by sme mali zalozit osobitu temu :)) ale si moj clovek,len to vies strucnejsie vystihnut :)
03.04.2014 - 11:35:54
00
Preto, že som načrtol svoj pohľad na vec sa hneď lesákov zastávam, takže som vlastne lesák a haním všetkých bajkerov v lese, paráda :D Ja ani neviem čo mám napísať, podľa mňa je to zaujatý a jednostranný pohľad na vec. V minulosti, aspoň tej dávnejšej, sa šetrnejšie určite neťažilo, v časoch takého baníckeho ošiaľu to tu muselo vyzerať úplne inak a určite nie lepšie, keď ľudia pojem zalesňovanie ani nepoznali. Ja dobre viem ako taká ťažba vyzerá, pretože v okolitých lesoch prebieha, so všetkým aj tým zlým čo k tomu patrí. Ale vidím aj tú ďalšiu prácu, teraz na jar som si všimol asi 30km zrovnaných lesných ciest a to nemám prejdené všetky, čistenie odvodňovacích kanálov, oprava priepustí, odstránenie vyvrátených stromov, ja viem, že to nerobia pre nás, ale pre seba aby sa tým traktorom mohli niekam dostať ale profitujeme z toho aj my. A neuveríš aj ťažného koňa som túto jar videl. Ja sa lesákov nezastávam, tiež ma štvú rozbité cesty a nerád ich v lese stretám. Ale je to ich práca, kiež by si ju niekedy robili pocitvejšie, kiež by som si aj ja tú svoju prácu niekedy robil poctivejšie.
Do hospodárenia s lesom sa nevyznám, mne stačí vidieť, že tam kde prebehla ťažba už rastie nový les.

Verím, že bajkeri zo všetkých návštevníkov lesov a hôr spôsobujú len nepatrné škody, aj čo sa odpadkov týka, pretože väčšina z nich, a snáď tam patrím aj ja, sú takí ako si písal ".teda ludi ktory miliju prirodu,les si vazia a to s uplne praktickeho dovodu..les je miesto ktore miluju lebo im dava chut zit a robit to preco su zanieteny, uzivat si jazdu v prirode a to v cistej prirode, preto si ju nebudu nicit" ale deje sa aj to, preto som to poznamenal, aj keď to nie je také viditeľné. Aj medzi tými lesníkmi sú ľudia, na ktorých presne pasuje tvoja charakteristika bajkera. Proste, ten pohľad len my sme tými dobrými a lesáci sú čisté zlo, tak to proste nie je.

PS: lesák nie som, v lese nerobím, brigádoval som tam týžden pri prerezávke, a je to sakramentsky ťažká robota.
03.04.2014 - 11:39:25
01
A tie odpadky???Bol som uz s kadekym na vyjazde po lesoch a mozem ti povedat jedno...ani jeden s bikerov s ktorym som bol na vyjazde nenechal nic v lese co sa neda rozlozit...vsetko ide krasne do ruksaku a doma do kosa..
Takze nehan tu ludi, ktory si myslim ze su tu na MTB-fore zastupeny vo vacsine...teda ludi ktory miliju prirodu,les si vazia a to s uplne praktickeho dovodu..les je miesto ktore miluju lebo im dava chut zit a robit to preco su zanieteny, uzivat si jazdu v prirode a to v cistej prirode, preto si ju nebudu nicit...ale jasne...mozno sa najde jednotlivec ktory toto este nepochopil a prave po takomto si ty nieco v lese nasiel...
píšeš svätú pravdu !!!
U nás ma vie najviac nahnevať že niektorý obyvatelia našej obce keď niečo prerábajú alebo nepotrebujú jednoducho to naložia do auta alebo na vlečku a vyvezú za obec do lesíka..
Ďalšia kapitola sú Páni rybári okolo jazera, ulovia si grilujú, vypijú pivko z plechovíc a šup to pod stromy... HAJZLI !! ruky by im dolámal všetkým...
Nechápem takýchto dementov...
03.04.2014 - 11:55:31
02
Preto, že som načrtol svoj pohľad na vec sa hneď lesákov zastávam, takže som vlastne lesák a haním všetkých bajkerov v lese, paráda :D Ja ani neviem čo mám napísať,.......atd
, a snáď tam patrím aj ja, sú takí ako si písal ".teda ludi ktory miliju prirodu,les si vazia a to s uplne praktickeho dovodu..les je miesto ktore miluju lebo im dava chut zit a robit to preco su zanieteny, uzivat si jazdu v prirode a to v cistej prirode, preto si ju nebudu nicit" ale deje sa aj to, preto som to poznamenal, aj keď to nie je také viditeľné. Aj medzi tými lesníkmi sú ľudia, na ktorých presne pasuje tvoja charakteristika bajkera. Proste, ten pohľad len my sme tými dobrými a lesáci sú čisté zlo, tak to proste nie je.

PS: lesák nie som, v lese nerobím, brigádoval som tam týžden pri prerezávke, a je to sakramentsky ťažká robota.


teda...hned na zaciatku som ti pisal ze nechcem na teba utocit,ani to nemam v umysle..len ma srco boli...ked vidim co vidim a koniky vydim u nas smerom k Trom tablam,tam na jednom mieste stretavam starsieho panka s konikmi a traktorom a po nich to inac teda vyzera.Mne len je zle s nakladnia s drevom a s lesmi ako takymi,lebo zial...a to by ti ludia znaly pomerov napr. u nas vedeli nieco k tomu povedat,ide o to ze kadejaky sukromnik dostane nejaku cast lesa akoze do spravcovstva a to potom sa safari ach jaj.....strach,ja verim ,teda chcem verit tomu,ze kdesi este aj existuju poctivy a dobry lesaci no zial nejak nie je vidiet ich vysledok,pretoze lobby tych ktorym ide iba o m3 je u nas ooooovela viac...
a verim ze ty si s tych ktory miluju prirodu a vazia si juj ked si upozornoval na nepoctivcov nechavajucich odpadky..

branme si prirodu,lebo ked si to znicime uz nam to nikdo nikdy neda do poriadku a ked tak mozno my sa toho nedozijeme a to by bolo smutne
03.04.2014 - 11:57:39
02
dnes len kratka klasika po okoli..na oblubenom mieste sa to uz pomaly zacina zelenat :y:

for Pol: tento trail nad Kvetnicou poznám veľmi dobre :y: ale tie tvoje ďalšie fotky neviem identifikovať, kde to môže byť :?: ?
03.04.2014 - 14:15:18
00
Už keď ste sa tak rozpísali o lesákoch :)

Pár fotiek ako to vyzerá v levočákoch aspoň z tej Jakubjanskej a Kolačkovianskej strany.
Sú tu cesty ujazdené, ale aj rozryté (tých je podstatne menej).

Prílohy:

_DSC5810.jpg
_DSC5810.jpg 487.5 KiB thumb_up0thumb_down

_DSC5817.jpg
_DSC5817.jpg 351.2 KiB thumb_up0thumb_down

_DSC5826.jpg
_DSC5826.jpg 480.07 KiB thumb_up0thumb_down

_DSC5828.jpg
_DSC5828.jpg 282.71 KiB thumb_up0thumb_down

03.04.2014 - 16:38:59
02
Dnešný výjazd na rohatku a driver 8

Príloha:
Rohatka.jpg
Rohatka.jpg 191.85 KiB thumb_up0thumb_down



A ešte dve trápne fotky

Prílohy:

IMG_20140403_162557.jpg
IMG_20140403_162557.jpg 513.01 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_20140403_174057.jpg
IMG_20140403_174057.jpg 502.12 KiB thumb_up0thumb_down

03.04.2014 - 19:21:30
03
Syfon odkial je fotena ta panorama? pekne :-)
05.04.2014 - 20:25:58
01
Vdaka mathoso :) Je to niekde pred Jelenskou skalou, zo Šachtičiek po zelenej. Onedlho už budem mať voľné víkendy, mohli by sme niekam vyraziť, nech nechodím furt sám :)
05.04.2014 - 20:47:14
00
Dnes vyjazd s kajobiker a vukie-m Trasa: Malacky (zel. st.)-Rohoznik-Badura, horaren-sedlo Skalka-Sklena huta-Nad Jarkami-Zabite-Pri dube-Oresianske sedlo-Majdan, kupalisko-Majdan-Losonec-Jahodnik-Jahodnik, taborisko-Cervena hora-Pod Ciernou skalou-Plavecky Mikulas, vodojem-Plavecky Mikulas-Plavecke podhradie-Studienka-Pri hranicnom kameni-Velke Levare (zel. st.) Ospravedlnujem sa za kvalitu foto, fotene kamerou.

Prílohy:

Celkom fajna lesna cesta.jpg
Celkom fajna lesna cesta.jpg 496.81 KiB thumb_up0thumb_down

Ďalší single trail.jpg
Ďalší single trail.jpg 529.67 KiB thumb_up0thumb_down

Kajo v akcii.jpg
Kajo v akcii.jpg 523.52 KiB thumb_up0thumb_down

Konečne zjazd.jpg
Konečne zjazd.jpg 571.99 KiB thumb_up0thumb_down

Na singly.jpg
Na singly.jpg 527.27 KiB thumb_up0thumb_down

Opäť vukie na singly.jpg
Opäť vukie na singly.jpg 514.75 KiB thumb_up0thumb_down

Singel.jpg
Singel.jpg 562.51 KiB thumb_up0thumb_down

Všade sa to zelenie.jpg
Všade sa to zelenie.jpg 457.29 KiB thumb_up0thumb_down

Vukie na singli.jpg
Vukie na singli.jpg 473.37 KiB thumb_up0thumb_down

Zase ďalšie stúpanie pred nami.jpg
Zase ďalšie stúpanie pred nami.jpg 521.5 KiB thumb_up0thumb_down

Zase stúpame.jpg
Zase stúpame.jpg 577.97 KiB thumb_up0thumb_down

05.04.2014 - 22:21:22
010
Vdaka mathoso :) Je to niekde pred Jelenskou skalou, zo Šachtičiek po zelenej. Onedlho už budem mať voľné víkendy, mohli by sme niekam vyraziť, nech nechodím furt sám :)


len musim potrenovat, lebo dnes som skoro umrel pod vrcholom :-)
05.04.2014 - 22:25:56
00
keyboard_arrow_up