Hľadám výklopný stojan na Mongoose Otero Super
na hranatú zadnú stavbu s priemerom 32 mm,
prípadne iný, vhodný typ.
Výrobcu, montáž, prípadne čo a ako upraviť.
Ďakujem za všetky dobre rady
Príloha:
P4021859.JPG
P4021859.JPG 225.88 KiB thumb_up0thumb_down

Príloha:
5stojan.JPG
5stojan.JPG 228.31 KiB thumb_up0thumb_down

Prílohy:

2stojan.JPG
2stojan.JPG 289.08 KiB thumb_up0thumb_down

3stojan.JPG
3stojan.JPG 220.44 KiB thumb_up0thumb_down

10.04.2014 - 21:10:06
00
Asi kazdy bajker Ti povie, ze na taky bajk stojan naozaj nepatri. Ak si ale silou-mocou chces pridat na bajk zbytocne zavazie, tak pytaj v miestnom kamenaku stojany, ktore sa montuju na koniec zadnej vidlice (pred zadny naboj) a nie za stredove zlozenie. Nieco taketo:

http://www.cykloshop.sk/kategoria/prislusenstvo/stojany-drziaky/stojan-aks-15a-24-28-strieborny/
http://www.cykloshop.sk/kategoria/prislusenstvo/stojany-drziaky/stojan-aks-530-rs-24-29-cierny/
10.04.2014 - 22:13:09
00
Dakujem ,
poslala som na dané stojany dotaz na produkt,
cakam na odpoved.
Lebo zatial , ked som hladala , odpoved zo shopov bola, ze stojany su len do hrubky zadnej stavby 27 mm.
Ja mam 32 mm priemer, cize pre mna neboli vhodne.
Takze hladam dalej, prípadne , ine riešenia.
dakujem
11.04.2014 - 06:16:30
00
Ine riesenie je - vymenit bajk za taky, na ktory je dovod montovat stojan. Teda za mestsky abo trekingovy s blatnikmi, svetlami a nosicmi.
11.04.2014 - 07:20:07
02
Nečakala som až takú konštruktívnu radu.
Cestný bike už mám , KTM life intego.
Hľadám niekoho kto mi vyrobí , resp. upraví nejaký stojan.
Niečo podobné ako na tejto fotke:
http://www.bike-forum.cz/ajax/getCommentImages.ajax.php?threadID=309802&commentID=1898808&current=1
11.04.2014 - 08:16:40
00
Ja viem, ze ta moja rada znie trochu ironicky, ale skus pochopit, ze Tvoja snaha namontovat na ten full stojan zas vyznieva, akoby si si robila srandu z tunajsieho fora. ;)

Ak sa clovek vozi po lese na 15-17 kg vaziacom kolose ovesanom zbytocnostami, tak nikdy nepochopi, preco pisem to, co pisem. Ale ked ma potom takyto clovek moznost vyskusat 11 kg vaziaci bajk... Casto si vsimam ten paradox, ze cim nizsia vykonnost a vytrvalost, tym tazsi bajk a tym viac ovesany nepotrebnymi tazitkami. To sa potom ten vylet po kopcoch vychutnava tazko, ked si rekreanti nalozia zataz, s ktorou by mal problem aj vykonnostny bajker. S takym kolosom totiz bajking nie je radost, ale trapenie. A kedze rekreant nema taku dobru kondiciu, tak je to trapenie o to väcsie. Ber toto vsetko ako dobre mienene rady, nie ako rypanie.
11.04.2014 - 08:54:06
02
Myslela som si, že moderátor fóra by mal byť nestranný.
Čo znamená , že by nemal prezentovať svoj názor na danú vec, bez toho, aby každého kto by mi pomôcť vedel zaradil do kategórie trotlov.
(S výnimkou , že ak odpoveď na danú otázku pozná.)
Veď ja môžem mať jednu nohu ( ruku, oko, či byť inak hendikepovaná)
a ten stojan bytostne potrebovať.
http://www.bike-forum.cz/ajax/getCommentImages.ajax.php?threadID=309802&commentID=1898689&current=1
ďakujem..
11.04.2014 - 17:05:45
00
Ja ako moderator samozrejme nemam pravo napisat svoj subjektivny nazor... Dakujem za pripomenutie mojho miesta a ponizene sa ospravedlnujem.

P.S. Netusim sice koho a cim som zaradil do kategorie trotlov a ani neviem o tom, ze by som sa tu vyjadroval hanlivo o tych, ktori by Ti nahodou chceli poradit, ale neberiem Ti Tvoj nazor. Mimochodom, nikto dalsi nenapisal mozno prave preto, ze uz mojou prvou odpovedou bola tato tema vyriesena. A mozno nenapisal nikto dalsi aj preto, ze nikto dalsi na tomto fore na taky bajk stojan nemontoval. A ked nenapises dovod, preco riesis stojan na bajk, na ktory sa stojan bezne nemontuje, tak sa nediv tomu, ze Ti niekto napise, ze sa na taky bajk stojan nemontuje. Bez zdovodnenia su nestandardne poziadavky casto celkom logicky nepochopene...
11.04.2014 - 18:40:53
02

Na takyto stojan rovno zabudni. Ty mozes pouzit len taky stojan, ako som Ti odporucil v prvom prispevku (taky, ktory sa montuje len na vidlicu). Nemozes pouzit stojan, ktory sa montuje zaroven na vidlicu aj na hornu vzperu, pretoze Tvoj ram nie je na to vhodny a poskodil by sa aj ram aj stojan (na Tvojom bajku sa meni vzdialenost medzi vidlicou a vzperou). Mozes pouzit len takyto typ stojanu:

Prílohy:

stojan 1.png
stojan 1.png 499.67 KiB thumb_up0thumb_down

stojan 2.png
stojan 2.png 305.17 KiB thumb_up0thumb_down

11.04.2014 - 18:44:47
00
Konečne niečo k veci Jezusko.
11.04.2014 - 19:29:28
00
Ďakujem za zvýšenú úroveň profesionality.
Viem, že všetci majú svojich starostí veľa a nemienim nikoho zaťažovať svojimi (chcela som byť len vecná).
Viem ,že existencia Mtb fóra ako aj práca moderátora , je nedocenená , na úkor vlastného času sa nezištne snaží pomôcť a dostane maximálne vynadané.
Zatiaľ som neprestala veriť, že riešenie sa nájde.
Možno na Slovensku niekto niečo podobné riešil.
Lebo bajkeri sa nielen zdravia, ale si aj pomáhajú .
Na tie dva stojany , čo si mi poslal na začiatku mi prišla z esopu odpoveď, že sú len na zadnú stavbu do hrúbky 27 mm.(ja mám 32)
12.04.2014 - 07:12:40
00
Internetove forum hlavne netreba brat tak vazne a seriozne. :)

To, ze zo shopu napisali, ze su tie stojany len do 27 mm by som nebral ako definitivu. Ten strieborny stojan by som asi vylucil, ale ten cierny stojan podla fotky vyzera tak, ze objimka je zlozena z dvoch kusov - stojanovej casti a zadneho protikusu, pricom zadny protikus je prichyteny len dvoma skrutkami hore a jednou dole. Mozno by stacilo pouzit dlhsie skrutky. A ak nie, tak snad by stacilo pouzit pilnik na kov na upravu dosadacej plochy na stojane a z hrubsieho plechu vyrobit ten zadny protikus. Treba tie stojany ist obzriet nazivo, aby sa dali zhodnotit moznosti upravy, cez net toto aj tak nevyriesis.

Ak si z BA, tak odporucam zbehnut do obchodu TUMA bike na Mickieviczovej 4 (vedla FaxCopy). Jednak by tam mohli mat nejaky ten stojan takehoto typu nazivo a tiez maju celkom sikovneho mechanika, ktory by mohol byt schopny a ochotny za nejaky priplatok 10 € do vrecka ten stojan upravit ak by bolo potrebne. V predajni hore riesi poziadavky zakaznikov priamo majitelka, ale ked bude treba konzultovat nejaku taku specificku upravu, tak urcite zavola toho mechanika, nech zhodnoti moznosti.
12.04.2014 - 09:06:00
00
Ďakujem za vyčerpávajúcu radu, postup,
aj odporučenie daného servisu - skúsim.
Možno že netreba fórum brať až tak vážne,
ale z mojej strany k nemu pristupujem ako k odbornému prameňu , kde sa môže dobre poradiť aj laikom .
Servis bicykla je rovnako odborný ako operácia žlčníka.
A zaslúži si aj rovnaký rešpekt.
Aj keď je bajkovanie len hobby, poznám viac ľudí , ktorí pracujú len na svoje koníčky.
A tým získavajú ďalšiu motiváciu k práci .
s pozdravom
...Jednonohá, jednoruká a jednooká bajkerka...
(hoci nemám jednu nohu, ruku , ani oko, všetci mi hovoria že tak jazdím...)
13.04.2014 - 09:32:11
00
Lydia, myslim ze tento posledny obrazok je na speci hardrock- taky isty som kupoval v kaktuse a na zadnej vydlici je na to presne miesto kde sa montuje. a je naozaj dost pevny
14.01.2015 - 14:53:47
00
Roman74 pozri si datum jej prispevku. ;)
14.01.2015 - 15:45:13
00
keyboard_arrow_up