Tiez sa mi stava ze ma chvalia bezne, usmievaju sa, na druhu stranu i hulakaju. Nikdy sa mi to ale nestalo na kobyle, mozno preto ze tam ludi moc nestretavam. Rovnako vcera tam nejako extra ludi nebolo, od jezuitskuch lesov som minal nahor dve skupinky (dvaja a traja ludia), smerom nadol jednu skupinku co som stretal smerom nahor a uz na strkovej ceste dve baby a vacsiu skupinu, asi dve rodiny. No a rodinu na singliku kde jeden clen mal jediny nejaky mindrak a ked som sa ozval tak vyzeral, ze sa chce pobit.
Keby som nebol chory, tak je jasne ze tam nejdem, lenze i ja som si chcel uzit les.
19.04.2014 - 09:47:18
00
No idem to na tu kobylu vyskusat ze ci nedudem ja pindat viac na choidcov co idu ako barani po cecku alebo oni na mna na tzt
19.04.2014 - 09:47:34
00
Pajstunsky trail hodnotim na 10+, jeden z najlepsich :clap: , dik za tip Nihil ;)


jj da sa tam vyblaznit :) tiez sme tam vcera boli, aj papula bola. inak na tych fotkach mas sedlo proklate vysoko, to si tak dala cely trail ?
19.04.2014 - 10:17:16
00
Ak máte niekto dobré vzťahy s mestskými lesmi, mohli by ste plz požiadať, aby nezamykali bránu na konci krasňanského singlu? Stačilo by, keby bola odomknutá bránička pre peších. Takto treba celé obchádzať.

Btw. staxa (dva oranžové SC) som stretol pri prameni na železnej. :)
Príloha:
brana.jpg
brana.jpg 292.37 KiB thumb_up0thumb_down

19.04.2014 - 10:53:57
00
Ešte stále medzi verejnosťou prevláda názor, že peší turisti sú "pánmi lesa" a bajkeri im berú priestor, ohrozujú ich a v prípadnom konflikte je bajker vždy ten zlý. Isteže sa nájde pár bajkerov, ktorí z pohľadu pešieho turistu nejazdia zrovna ukážkovo, no rovnaká situácia je aj na ich strane. Pomerne často chodia veľké skupiny rozťahané cez celú šírku cesty, ako keby im to tam patrilo (typická situácia napr. v okolí Sanatória po príchode autobusu) a ešte majú poznámky, keď na nich zapískam, aby aspoň trocha uhli.

Tolerancia je kľúčová, no musí byť na oboch stranách. Podľa môjho názoru je dnes situácia podstatne lepšia ako pred pár rokmi, aj keď stále sa nájde pár jedincov, ktorí by frflali už len z princípu, aj keby bajker pred nimi zosadol a obišiel ich pešo...
19.04.2014 - 11:07:17
01
jj da sa tam vyblaznit :) tiez sme tam vcera boli, aj papula bola. inak na tych fotkach mas sedlo proklate vysoko, to si tak dala cely trail ?

Jo dala, to uz ale je znizene :$ , ten najvacsi skok som si ale netrufla |(
19.04.2014 - 12:47:35
00
Staci to pustit a v pohode to preletis. Ja vzdy prestrelim dopad, len zuby mi cvaknu hehe :)
19.04.2014 - 14:09:04
01
neviem ako dlho to tam uz je, ale na cykloserveri si vsimnite novu neoficialnu cyklotrasu z Lozorna do Perneku popri vojenskom obvode Zahorie. isiel tadial uz niekto? je to v pohode prejazdne?
19.04.2014 - 17:03:52
00
sak to je wukieho ceticka :) . jj min rok som tade isiel . sie trosku makacka miestami lebo je tam piesok ale inak v pohode
19.04.2014 - 19:03:09
00
ano, aj ja si nejak matne spominam, ze o tom pisal wukie a ze ho tam raz nahanali nejake psiska.
nie je tam nahodou niekde aj ciganska osada?
19.04.2014 - 19:06:45
00
Dnes "Trail" výjazd s Brudym. Silva nás včera inšpirovala, my ale s rezervou..Najprv BK, potom Lozorno a nakoniec to najlepšie - Pajštúnsky trail, aj keď skákanie bolo limitované skúsenosťami, schopnosťami a hlavne rešpektom. Klobúk dole pred staviteľmi. Trail Lozorno zo Skaly sme trafili až na druhý krát. Ten začiatok to je iné SM.(aspoň pre mňa) Potom zo Skaly do Zapadnutého kúta na výbornú fazuľovú a jedny Svijany s Danom. Po obede taký "natlakovaný" z fazule hore na Pajštún. Trail sa nám podarilo hneď trafiť. Tento sa mi pozdáva najviac, aj keď vzhľadom k tomu, že sme tam boli prvý krát, tak véééľmi opatrne. Ja som búrku prečkal v Borinke a v slabom daždi domov. Po tom suchu taká príjemná zmena, len doma som všetko hodinu umýval a to ma ešte bike čaká umyť.
Ešte zopár jázd a bude to zábava. ;)

Prílohy:

Komentár súboru: Tu sme ešte netušili, čo nás čaká.
My na Skale..jpg
My na Skale..jpg 388.15 KiB thumb_up0thumb_down

20140419_075406.gpx [350.77 KiB] Zobraziť na mape

19.04.2014 - 19:32:26
03
Isteže sa nájde pár bajkerov, ktorí z pohľadu pešieho turistu nejazdia zrovna ukážkovo,

títo sú väčšinou nebezpeční aj pre ostatných bajkerov :(
19.04.2014 - 20:17:45
00
...len doma som všetko hodinu umýval a to ma ešte bike čaká umyť...

Ja som to dal dnes na lenivca a presne z tohto dovodu som si z Borinky volal odvoz. Jedine kvapky co na mna spadli boli ked som nakladal bike do auta 8)
Inak skutocne super jazda. Velka vdaka kazdemu kto v tich trailoch ma prsty :bow:
19.04.2014 - 22:36:09
00
No to som zvedavy, kdeze to vznikne ta rodinna zjazdova trat.

http://m.sme.sk/?cl=7172969
"Pre cyklistov, ktorých neustále pribúda, pripravujeme rodinnú cyklistickú zjazdovku, pri lanovke by mal vyrásť aj nový bufet s vonkajším sedením," uviedol Molnár.
20.04.2014 - 08:33:16
00
Skor by ma zaujimalo ako vyzera rodinna zjazdova trata. To je lajt dh ?
20.04.2014 - 09:22:54
00
keyboard_arrow_up