Ja si centrujem len tak nahrubo, na jemno mám kamoša, ten má v dielni taký prípravok, čo sa volá centrovacia vidla... A nemusíme mu zhadzovať gumy.
30.08.2008 - 22:15:04
00
no ale na ziletke je predsalen ta guma trosku mensia a menej zavadzia
01.09.2008 - 19:38:35
00
Ešte raz ti to napíšem - používa centrovaciu vidlu...

A je jedno aké koleso centruje, či tam je guma alebo nie a či tá guma je tenká alebo tlstá. V centrovacej vidlici nejde len o uchytenie kolesa pri centrovaní, ale aj o prípravky, ktoré na ráfiku ukážu, či ráfik hádže (osmička alebo vajce), alebo či je o. k. A aj to, či je ráfik presne v strede, či nie je vyosený.
01.09.2008 - 23:53:20
00
ano ja som pochopil...urcite sa to da aj bez zhadzovania ale ja by som zhadzoval koli "vyhladu" :)
02.09.2008 - 07:25:00
00
no uz som to vymyslel dneska som bol v obchode kde som kupoval ten bike a nakoniec mi to normalne reklamuju :D sice som tam vyzeral jak blb ze chcem reklamovat spic ale vyslo to
02.09.2008 - 16:24:58
00
Caute. Nechcem zakladat novu temu, ale mam taku skromnu otazku :D... Neviete mi niekto poradit v com je problem, ked som asi za posledny mesiac trikrat odtrhol spic (naposledy dnes:D ) presne ako tuto kolega ktory zakladal temu. Pri kazete, odtrhnuta hlavicka... Pritom som nejak extra neskakal, normalne vyjazdy v lese... Je mi to nejake podozrive ze v posledom case sa mi to tak casto stava :D Maju aj spice nejaku zivotnost v zavislosti od kilometrov ...ci ?:D dopredu diki za nejake postrehy :)
12.09.2011 - 21:54:57
00
Tak ako všetko aj špice sa robia v rôznej kvalite a životnosti. Časom sa môže postupne unavený alebo menej kvalitný výplet začať lámať a vtedy je dobré koleso prepliesť.
13.09.2011 - 09:31:04
00
Ja len doplnim Turbiho, ze na zivotnost vypletu ma vplyv aj jeho tvrdost. Pri tvrdsom vyplete a zlomeni jednej spice su tie susedne extremne namahane, co sa moze potom prejavovat ich nasldnym praskanim aj pri beznom pouzivani.
13.09.2011 - 09:47:07
00
Vdaka za odpovede :) tak asi mi neostava nic ine len dat spravit novy vyplet :D Aj ked aj rafik mam uz kus seknuty, chlapik v servise mi povedal ze to vajce co tam mam uz nespravi :D... takze idem asi posetrit a zozeniem komplet nove koleso ...
13.09.2011 - 14:09:38
00
Ja len doplnim Turbiho, ze na zivotnost vypletu ma vplyv aj jeho tvrdost. Pri tvrdsom vyplete a zlomeni jednej spice su tie susedne extremne namahane, co sa moze potom prejavovat ich nasldnym praskanim aj pri beznom pouzivani.


S týmto som mal problém na kolesách Remerx Allcross, stačilo strelenie jednej špice, následná výmena a centrovanie, už nebolo rovnomerné pnutie na špiciach, a praskali všetký špice na strane kazety, potom som misel prerobiť ráfiky na podložku a obyčajný špic no a potom som kúpil nové kolesá, ale na obyčajných kolesách by to nemal byť problém, jazdil som aj bez 3 špicí :)
14.09.2011 - 08:15:23
00
S týmto som mal problém na kolesách Remerx Allcross, stačilo strelenie jednej špice, následná výmena a centrovanie, už nebolo rovnomerné pnutie na špiciach, a praskali všetký špice na strane kazety, potom som misel prerobiť ráfiky na podložku a obyčajný špic no a potom som kúpil nové kolesá, ale na obyčajných kolesách by to nemal byť problém, jazdil som aj bez 3 špicí :)


Ja mam rafiky mavic 317 disc... myslis ze mi to bude postupne vsetko praskat ako sa to robilo tebe? Tym novym vypletom by sa to nevyriesilo?
14.09.2011 - 14:47:33
00
Zo strany kazety by to mohlo byť aj tým, že Ti tam niekedy spadla reťaz (myslím medzi kazetu a špice) trošku šrajflo oblúk na špicoch a teraz na tom preslabenom mieste strielajú špice :!:
14.09.2011 - 17:06:56
00
už keď vravíš, skor to bude tým, že som tam mal kazetu XT 11-34 a tá má také cuplíky a tie pri klopení bicykla rapkali o výplet, tak som špice preplietol piopod tie "dolné" a pomohlo, no len aj tak to raz za čas strelilo, teraz sú na druhom biku a tam už dlchší čas nič (poklopať na drevo) len výplet neustále povoľuje, česť RM5, tie držia furt, neni na nich ani osmička, ani vajce a majú už nejakých 4000km.
14.09.2011 - 21:26:18
00
Caute mne teraz praskol na prednom kolese.
myslite ze to vymenim aj doma ? ci radsej dat do servisu ?
myslite ze treba zhodit gumu budu si za to uctovat ? planujem ist do sporservisu.
dik
21.04.2014 - 19:37:30
00
V pohode to zmákneš aj doma, budeš potrebovať centrovací klúč a náhradnú špic (treba si presne odmerať dĺžku špice)
http://www.ivelo.cz/domaci-servis-kol/doplneni-dratu-do-vypletu/
21.04.2014 - 20:18:10
00
keyboard_arrow_up