No na ceste pohoda. V sobotu som siel po ceste dole zeleznou za dazda a da sa povedat, ze som nezaznamenal problem aj ked boli potoky vody na ceste. No v lese mi na nespevnenom povrchu (lesna cesta) uz v mensich zakrutach odskakuje koleso a je to neprijemne, lebo sa zacinam bat co i len trochu klopit. Mal som predtym nobby nic a tam som o takomto probleme ani nechyroval. Neviem ci to robi to 29" koleso alebo plast. Mam pocit, ze skor plast. Chcem teda skusit zadny plast iny, len neviem co kupit. Ci nobby nic zase alebo je aj nieco lepsie?
22.04.2014 - 10:51:05
00
Hans Dampf by mal byt este vacsi drziak ako Nobby Nic, ale nejazdil som. Predpokladam, ale ze to bude na ukor valiveho odporu. :)
22.04.2014 - 11:11:30
00
Hans Dampf na bicykel kategórie XC asi nepatrí :) (myslím, že ide o CUBE ACID).
22.04.2014 - 12:00:01
01
jj cube acid.. Asi to skusim s tymi nobby nic a zreferujem potom :)
22.04.2014 - 12:10:39
00
Ak máš problémy s tým, že bicykel v teréne (v zákrutách) nedrží, prioritne treba riešiť predný plášť. Ten je, čo sa stability týka, dôležitejší, ako zadný.
22.04.2014 - 12:26:02
00
dnes mi pridu hansiky. ale nahodene budu na fulle, potom zreferujem :)
22.04.2014 - 13:04:07
00
Ahojte. Plášť na zadnom kolese Schwalbe Racing Ralph Performance 26x2,10 kevlar po najazdení cca 1300 km a po zodratí tých žliabkov v štupľoch začal viac prešmykovať v zábere, ako predtým čiže usudzujem, že bude asi potrebná výmena hoci dezén tam ešte je.
Jazdím všetko v rámci možností môjho biku :).
Poraďte niečo do zadu do 2,1 šírky, kevlar. Schwalbe už nechcem.

Napríklad: Continental Race King ??
22.04.2014 - 13:12:32
00
Ja som bol svojho casu velmi spokojny s Tioga Factory XC ci ako sa to volalo. Klasicke traktorove plaste v rozmere 26 * 1,95. Jazdilo sa mi na nich fajn :)
22.04.2014 - 13:15:54
00
Co tak maxxis larsen TT? Na zadne koleso velmi fajn plast ;)
22.04.2014 - 14:13:31
00
Tak som to overil, Tioga Factory Extreme XC sa to volalo http://ebike.hu/kepek/stk/tioga-factory-dh-26x21-gumikopeny.jpg
Myslim, ze este by sa mali dat niekde zohnat. Pouzival som to kedysi na HTcku a nemozem na ne vobec nic zle povedat. Spravali sa predvidatelne a velmi pekne zaberali aj v blativejsom terene. Neskor som ich nahradil sirsimi plastami ktore mali lepsiu stabilitu ale na rozmer 1,95 boli fakt super. Kedysi este ked boli aktualne boli hojne velmi pozitivne hodnotene.
22.04.2014 - 14:36:55
00
Z vyroby som mal vpredu aj vzady Nobby Nic 26x2,25 Performance. Zadny sa podarilo povodnemu majitelovi trhnut, tak kupil Nobby Nic 26x2,25 TLR. Povodny predny plast je uz dost silno zjazdeny, zadny vyhladovo vymenu tiez znesie. S NN som zatial spokojny, tak uvazujem ze kupim 2x ten, co mam teraz vzadu - 26x2,25 TLR http://www.suncycle.sk/sk/produkt/mtb-plast-schwalbe-nobby-nic-evo-tlr-2013/4823. TLR stroji skoro 2x tolko ako zakladny Performance model, ale podla Schwalbe stranky ma mat lepsie vlastnosti, tak som ochotny trocha priplatit, mozno skusim tubeless vyhladovo, fakt nemam rad babrania sa s defektami. Ako negativum zatial vidim nie prave najlepsiu trvanocst NN, nie prave nizku cenu TLR verzie a ze po korenoch a mokrych kamenoch sa to rado sklzne - ale to je lepsie asi len u maksich zmesi predpokladam, kde je potom este horsia zivotnost. Kazdopadne blato a mokro sa snazim nejazdit. :) Inak prevazne lesne cesty, single a doprava po asfalte z centra mesta ku Karpatom. :) Mate eventualne nejake lepsie pneu na podobne ucely (slusna odolnost voci defektom a dobra trakcia) za podobnu/nizsiu cenu?
22.04.2014 - 20:47:26
00
Poraďte niečo do zadu do 2,1 šírky, kevlar. Schwalbe už nechcem.
Napríklad: Continental Race King ??

Ja som mal tiez RaRa, kupil som droteny RK 2.0, mam na nom najazdenych cca 1.5 tis km a nevidno nejake opotrebenie, co sa o RaRa nedalo teda povedat. Ak potrebujes rychly, lahky plast ktory znesie i vela asfaltu tak je RK myslim ze rozumna volba.
22.04.2014 - 21:01:31
00
Ak by ste niekto chceli cisto nove Nobby Nicy v rozmere 27,5 x 2,25 tusim Performance, tak mi napiste, este to sem hodin do inzeratov zajtra/pozajtra. Budu rovno zhodene z novucickeho dovezeneho canyona nerve al, ktore su nim defaultne osadene. Samozrejme so zlavou podla dohody. :)
22.04.2014 - 21:12:05
00
MageZ a delarosa, ak jazdíte 50/50 asfalt a terén a jak aj vravíš, že blatu sa radšej vyhýbaš, tak NobbyNic určite pre vás nebude. Ten je vyslovene do tých najhorších podmienok, do velkého blata. To by ste mali ozaj zbytočne strašný valivý odpor a to naozaj na asfalte. Skôr potom RacingRalf alebo RocketRon. Tiež odporúčam concept ako ma Specialized, že do predu dajú o niečo agresívnejší plášť ako dozadu, keďže predné koleso sa lašie podšmykne a má aj menší odpor lebo je menej zaťažené ako zadné. Ja som na jeseň vymenil moje plášte WTB Nineline 2.0, boli už trochu zodraté a na zimu to chcelo niečo drsnejšie, tak som do zadu dal Specialized TheCaptain Control 2.2 a do predu Ground control 2.3 a som maximálne spokojný. Velmi dobre držia a valivý odpor nieje až taký velký. čo teraz nedávno bolo to nečakane dlhé sucho, tak to už bolo cítiť, že majú odpor. Citelne ťažie sa na nich šlo ako na tých Nineline. Zvažujem, že na leto si dám naspäť tie WTB Nineline, alebo si kúpim Continental XKing, možno RaceKing, ale tie už majú ozaj malý dezén. Predpovedajú súché leto, to sa drsnejšie plášte budú zbytočne drať. Potom na jeseň si dám znovu tieto Specialized.
23.04.2014 - 09:40:22
00
aky je rozdiel medzi nobby nic a rocket ron? obe 2,25, obe performance a obe za rovnaku cenu
malo by to byt do terenu a aby na asfalte velmi nehucali
23.04.2014 - 23:50:35
00
keyboard_arrow_up