canopus ak mas za tento rok 2500km a hovno z toho tak nieco zjavne robis zle. ak to porovnavas s "profi" cysklistami tak to je ine, ale ak si hobbik a mas 2500 za tento rok tak ver ze vacsia polovica hobbikov nema ani polovicu z toho co ty :D co sa pretekov tyka, bud si veris a viez ze si makac a ides za tym ze chces byt na bedni, alebo tam ides pre radost a kvoli zmene prostredia a kvoli zazitku ;) ja som bol minuly rok prvy krat v zivote na pretekoch a siel som len zo zvedavosti a mozno si urobit taku previerku ze ako som na tom a to som mal naslapanych len nejakych 1500km Prisiel som do ciela stratou 22 minut za prvym a bolo mi to jedno...takze ako hovorim, bud chodis na preteky kvoli casu alebo pre radost. alebo mozno oboje,no mne je jasne ze na bedni nikdy nebudem, na to su iny borci :) co sa toho Prievidzskeho preteku tyka a to som uz raz pisal, taky pretek a bez čipov, tak to je na hanbu a vela to napovie o urovni preteku...to je samozrejme len moj subjektivny nazor.
01.05.2014 - 22:08:21
01

nieje cas jazdit?? prosim ta nesranduj....mam skolu...tento rok maturujem..chodim do prace a priatelka si vyzaduje tiez nejaky cas...a rodina tak isto...ale ten cas na bajk sa da najst :) a to robim dokonca aj v sobotu :)


Ja v žiadnom prípade nechcem ,,vyplakávať" ako by sa z mojich príspevkov zdalo,mne sú v podstate všetky maratony(z výnimkou dvoch-troch)úplne ľahostajné.Si ešte príliš mladý a až za pár rokov pochopíš,že takto ako si to napísal to funguje len dočasne. ;) Ja tiež každý kúsok voľného času ,trávim na bicykli a keď za rok najazdím aspoň 4000km vytešujem sa ako blázon-nie preto že by som nechcel viac,ale v mojom živote sú už dôležitejšie veci ako bicykel, ja ti tvoj názor neberiem a plne chápem,že to vzhľadom na svoj vek a momentálnu situáciu vnímaš inak. :)
01.05.2014 - 22:40:29
02
ono zas ked tam pridu poriadni makaci tak prosim, tak to je aj v zahranici na maratonoch, tam je ale ten rozdiel ze okrem nich tam pride 3x tolko ludi ktory su na podobnej urovni ako obycajny smrtelnik :) takze kazdy si najde skupinu
otazka je ako ludi na Slovensku na nieco take prilakat? zial na SK nie je (minimalne cestna) cyklistika tak popularna ako v Rakusku alebo tu vo SUI - tuna su hocjaki pupkaci zdruzeni v akoze kluboch a chodia spolu jazdit, na maraton ich ide 15 s tym ze kludne budu posledni.. a ked sa takych skupin pozgrupuje vela hned je plny peloton
riesenim by mohlo byt napr spravit aspon 2 trasy, jedna nejaka top narocna kam sa nahrnu ti najlepsi a dalsia kratsia lahsia - podobne ako na MTB maratonoch.
je tiez jasne ze na trase ako PD maraton sa da ocakavat iba "letecky den" - to uz racej pridat viac kopcov (prvy kratko po starte nech si ti najlepsi hned odstrelia prec :) ), mozno viac km, urcite viac obcerstvovaciek (normalny clovek si moze oddychnut, pockat na skupinku, riadne sa najest :D )
dalej trebars spravit riadnu trasu maratonu bez merania casu, alebo napr merat cas len v stupaniach, nech si kazdy siahne na dno v kopci a potom pijanko :) ci dokonca vytvorit vedene skupinky s udanou priemerkou (ktora sa musi dodrziavat), kazdy sa moze zaradit podla svojej vykonnosti a prejst si tak trasu so seberovnymi, troska pridat v kopci atd - to je ale asi realne az pri pocte tak 2000 ludi na starte, co bude este nejaku dobu u nas asi utopia :)
01.05.2014 - 23:16:34
00
blá, blá, blá... ak sa chcem zúčastňovať pretekov, tak je jasné, že keď jazdím 2-3 krát týždenne normálne výjazdy, nemôžem očakávať, že sa na pretekoch udržím akéhokoľvek balíka, či už z registrovanými alebo iba neregistrovanými pretekármi....si myslíte, že na rakúske maratóny nechodia takí cyklisti ako boli na prievidzkom maratóne? Tak ako keď sa zúčastníte PD maratónu a odpadnete hneď po štarte, to isté by sa vám stalo aj v Rakúsku. Akurát v Rakúsku vzhľadom na počet prihlásených máte s kým jazdiť celý závod. Fakt nie je chyba tých cyklistov čo sa udržia v balíku, že vy idete celý čas sami. Problém je v tom, že sa na tieto preteky hlási málo cyklistov, ktorí netrénujú každý deň. A prečo je to tak, spomínate v diskusii, že sa vám nechce jazdiť celý pretek sám. Keby si v Rakúsku všetci nepretekári povedali, že neštartujem, lebo "nevyhrám", tak by štartovali len tí, čo si myslia, že na to majú. Ale to je iná mentalita. Štartujú nie z úmyslom pretekať, ale zajazdiť si. Tak neviem, prečo sa aj vy "hobbíci" neprihlásite na maratóny na Slovensku. Pri veľkom počte to máte to isté, čo v Rakúsku, priemerky od 25 do 40km/h.
alebo chcete mať preteky kde sa ide pohodovým tempom? také neexistujú, volá sa to cyklojazda
01.05.2014 - 23:17:59
04
bikerhikermirec mne Bradlo cyklojazda teda vobec ale vobec nepripadala......a co maju potom ti co jazdia 2-3x do tyzdna robit?na aky maraton maju ist?platit 20 euro za co? tusim na tych 110km nebola ziadna obcerstvovacka...ja by som ani 40km nevydrzal na 2 bidonoch,takze ? pozrel som si maratony na SVK: na par 2 prsty presne su ostatne shity.....
02.05.2014 - 00:34:06
00
ja idem tento rok len cyklojazdy,kde sa na zaver ide aj co to da.tym padom si aj zapretekam.podla mna idealne aj pre rekreantov,len si treba zvazit dlzku.cyklojazdy tento rok:Slatinsky dukat 40km,Energia na kolesach 50km,Jasna 315km,Bradlo ?km,Topolcany tour 70km?,Razus 180km,eventualne aj Karpatak 170km,i ked tam je mizerna organizacia.
02.05.2014 - 03:00:45
00
treba ísť na Tour de Volcano, oni sa asi najviac približujú myšlienkou k zahraničným maratónom - 2 občerstvovačky na trati, bohatý štartovný balíček, tombola...myslím, že organizátor tam už nič nepodceňuje, tento rok majú byť aj čipy...len je na ľuďoch či prídu
ja som tam tiež pred 2 rokmi začínal s cestnými maratónmi, skončili sme s bratom 3.a 4. od konca, počas preteku sme za detvou stáli pomaly v každej druhej dedine v krčme na doplnenie vody :) a neodradilo nás to, uvedomili sme si, že nie je jazdenie ako jazdenie, že keď sa chcem zúčastňovať pretekov, tak preto musím aj niečo robiť ...
je už potom na každom jednom z nás aké priority si dá. Ak chcem byť konkurencieschopný a udržať sa balíku, čo to dá, tak musím tomu podriadiť aj "tréningy". Alebo si budem jazdiť pre radosť a na maratóny ani nepomyslím resp. nebudem chcieť aby organizátori stavali pretek len pre hobby cyklistov s maximálnou priemernou rýchlosťou 28 km/h ;)
02.05.2014 - 10:07:43
02
mne zatial stacia tie cyklojazdy. ked mi to bude malo, az potom zacnem pretekat..
02.05.2014 - 10:22:22
01
Miro , ty sa tu nerozculuj :D
02.05.2014 - 10:44:54
00
Miro , ty sa tu nerozculuj :D

rozkaz šéfe :x
02.05.2014 - 11:43:25
00
alebo chcete mať preteky kde sa ide pohodovým tempom? také neexistujú, volá sa to cyklojazda


Ale existujú,aj keď nie sú to ,,klasické preteky" pretože sa neurčuje poradie,ale každý zúčastnený,ktorý príde do cieľa,dostane diplom+nejaké jedlo a občerstvenie.Je to Topolčiansky cyklomaraton,kde sú na výber 2 trasy-jedna náročnejšia cca 110km a druhá cca50km.Ja som sa zúčastnil minulý rok a táto akcia je naozaj aj pre skutočných hobbíkov,kde idú napr. rodičia s deťmi a pod.Ten kto chce,tak si aj zapreteká,pretože aj tu sa nájdu cyklisti ktorí idú naplno.Ale stále ostáva dosť tých, ktorí to berú naozaj ako cyklojazdu s úmyslom si to užiť.Skutočnosť,že každý dostane ,,rovnakú cenu" či príde prvý alebo posledný je super-odpadnú premotivovaní týpkovia,ktorí spôsobujú veľa pádov v balíku.Preto sa zúčastním aj tento rok a potom ešte BN maratonu,čo je podobná akcia.
02.05.2014 - 14:59:52
00
no vidis to je cyklojazda co si prave spomenul a nie pretek :)

a co si tak vsimam tak pady vacsinou nesposobuju premotivovany tipkovia...ale ludia co nevedia jazdit v baliku a staci aby zareagovali prilis vystrasene a ......

ty premotivovany skor len lietaju hore dole na cele pelotonu :D :D
02.05.2014 - 15:49:45
03
Nechcem nikoho urazit ale treba sa zamysliet nad tym ci sa chcete len vozit alebo chcete pretekat....ak chce ist clovek na podobne preteky tak je logicke ze musi nejak trosku systematicky trenovat, ak na to nema cas z akychkolvek dovodov tak sa musi zmierit s tym ze pre neho taketo preteky nie su urcene, treba hladat spolocne cyklojazdy a podobne turisticke akcie.....btw. prisiel som do ciela 15 minut za vitazom ale vobec nelutujem ze som tam isiel aj ked som predtym dva tyzdne vobec netrenoval.....tento rok to bolo fakt vlazne tempo a 35-40 v baliku sa dokaze udrzat takmer ktokolvek, az kym sa nezacalo nastupovat ale myslim ze aj to sa dalo celkom ustat lebo to vzdy potom spomalilo..a ked uz ma odtrhli v tej Lubianke tak tych 20km do ciela sa da v pohode dojst aj sam...bud treba prekonat strach, zatat zuby a trosku sa vyzmykat alebo prestat mysliet na nejake preteky ked nie je cas na trening.....nie som ziadny profik a nikdy ani nebudem, nemam ani licenciu takze hovorim z pozicie takych co sa tu stazuju na tempo....

P.S. moje treningove priemerky minuly rok boli niekde medzi 28-30km/h....tento rok som zvolnil a som ledva niekde medzi 26-27 ale citim sa ovela lepsie.....asi fakt plati ze menej je niekedy viac a nahanat sa za priemerkou na treningu za kazdu cenu moze byt kontraproduktivne, hlavne ked jazdi clovek sam a velmi lahko sa moze stat ze uz v polovici leta ma clovek vymlatene baterky
02.05.2014 - 16:15:53
06
precital som si diskusiu a skusim to z mojho pohladu zhrnut v par bodoch :
1. je velka chyba ze organizatori nejdu pri maratonoch cestou vacsej "podpory" aj pre vikendovych jazdcov. vacsina cestnych maratonov sluzi ako dobry trening pre ludi co jazdia aj Slovensky pohar. v tom by som ani problem nevidel, obrovsky problem nastava ze organizatora sa tomu pekne prisposobili a vacsinou ich akoby zaujima prvych 10 a ostatni akoby do ciela ani nedrazili.
2. ako tu uz bolo spominane, ked sa trenovat neda, tak sa jednoducho neda...je zbytocne to odbijat frazou ze ked sa chce, tak sa da. ja mam cyklistiku velmi rad a aj napriek tomu sa mi neda tak ako by som chcel. napriklad naposledy som sedel na bicykli po praci v utorok 30km a ak sa podari tak najskor si dam dalsich 30km po praci v stredu. je jasne ze na boj o prve priecky to uz asi nebude,
3. vlastne sa mi to nechce ani rozpisovat, ale myslim ze prvy tah je na organizatoroch. bud sa nad tym zamyslia, alebo im budu na maratony chodit rovnaki ludia ako na Slovensky pohar + maximalne tak 20 kuskov...
02.05.2014 - 19:17:02
07
:bow:
02.05.2014 - 19:27:31
00
keyboard_arrow_up