GT z videa to je ten Gazda Team ak si dobre pamatám z dávnej minulostio z fóra takže sa nečudujem tejto kovbojke. :)
06.05.2014 - 13:31:45
00
Furt sa tu omieľa nejaký Samo. Tak som si spomenul na istého novinára, ktorý sa volá Daniel Vražda. Keď sa mu narodil prvý syn, dal mu meno Samo.

... skrátka, treba to brať s humorom.
06.05.2014 - 13:55:07
05
inak ked na deme vymenim kazetu za viac koleckovu tak s nim teoreticky mozem vyst do kopca ne??? uz som to tu na fore cital jeden to chcel urobit so statusom ale on menil aj dvojkorunku. Ja by som ju nechal.
06.05.2014 - 21:47:05
00
:D :D nevyšliapeš. Bude to furt pohupovať - extrémne pohupovať, sedlovka bude krátka, zničíš si kolená, chrbticu... Ehm! Jasne! Všetko! Aj kolmú stenu ;) ideš na to! Ale minimálne túto tam daj http://www.sram.com/sram/mountain/products/sram-xg-1199-cassette totiž lacnejšie za moc nestoja!
06.05.2014 - 21:49:44
00
Vyslapes to aj so starou kazetou. Demo vobec nie je downhillova krava. 17kg je uplne zanedbtelnych. Vobec nevadi kratky a nizky posed a ani to, ze nemas kondicku. Zla kazeta je uz len ceresnicka na torte ;)
06.05.2014 - 22:05:27
01
Prečítaj si poriadne čo všetko sa na tom statuse bude meniť.. (sedlovka, prevodník-s tým súviaci napinak, kazeta, dvojkoruna, rajdy a zrejme aj kľuky) a pozri si aj geometriu dema a statusa..
apropo pre 110mat110 17kg nie je až taký proglém, toľko váži môj ReignX a šlape sa mi s tým dobre..často predbehnem aj HT-čkara so zlou kondičkou.. :D
06.05.2014 - 22:15:28
01
takze vysliapem aj s katalogovou vybavou?
07.05.2014 - 00:29:07
01
Uz si konecne daj povedat a kup si radsej normalny trail/am/en bike. Na vsetko okrem velkych dropov ci skokov a rychlych prejazdov cez rockgardeny to staci a zrazu ti nebude ani vadit, ze to mas do karpat cez pol bratislavy :)

Naco dh bike... http://www.vitalmtb.com/videos/member/Breaking-the-Sound-Barrier-with-Luke-Strobel,24585/iceman2058,94
07.05.2014 - 03:39:42
03
Moje strasidlo vazi tiez okolo 16kg a tu hmotnost je dost citit. Ked idem hore kopcom za kamaratmi ktori sice maju horsiu kondicku ale lahsie biky, nestiham. A to mam narozdiel od Dema perfektny posed a 29"
07.05.2014 - 06:17:46
00
post819380.html#p819380
Toto iste co tu pisal kotle chcem robit aj ja tym myslim ze v bike parku sa nebudem o bike bať a vysliapem s nim ked vymenim teda kazetu malo by to fungovat ne???
07.05.2014 - 07:27:53
00
v hlavnej úlohe AM/EN Demo :D :D Vyšlapať vyšlapeš.... ale potom už dole nezídeš :D
07.05.2014 - 10:51:59
02
lenže do dema nedáš dlhú sedlovku, ktorú potrebuješ na normálny posed..a nejde len o kazetu ale aj prevodník..a ja som začal s HT, potom som prešiel na enduro a teraz sa zameriavam na ten štýl, ktorý som zistil, že mi vyhovuje..ty ešte ani nevieš, ako sa cíti človek po 25 jazdách v bikeparku na konci dňa keď má pod sebou 17 kg bike..
07.05.2014 - 11:03:28
00
V dnesnej dobe namakanych AM/EN bicyklov co dole kopcom jazdia jak mini DH masiny a stale sa da na nich jazdit aj celodenne vylety (Kona Process 153, Orbea Rallon, YT Capra, Specialized Enduro, Trek Slash ... a vela dalsich) je podla mna full DH masina naozaj dobra len do bike parku s lanovkou alebo ak clovek jazdi zavodne DH. Na vsetko ostatne je lepsia volba "mensi" bike.

Nehovoriac o tom ze v bikeparku by s aktualnym skillom chalan skoncil asi ako zaciatocnik lyziar na ciernej zjazdovke v alpach :D Z hora dole zvycajne nejak zide, ale moc zabava to asi nebude :D
07.05.2014 - 11:27:30
09
Takto som si predstavil, že sedím niekde v parku na lavičke a pozorujem scénu, kde sa okolo štrnásťročného chlapca, ktorý niečo vykrikuje, zrazu vytvorí zhluk ľudí. Niekoľko z nich má okolo osemnásť, sú tam aj dvadsiatnici, dosť veľa tridsiatnikov a štyridsiatnikov, dokonca niekoľkí aj cez päťdesiat. Všetci doň niečo hustia. Hustia a hustia. ... a ten štrnásťročný chlapec im na to vždy: "Aj tak budem! ... Aj tak budem!" Ale oni neodídu, nemávnu rukou. Pokračujú a hustia do neho svoje životné skúsenosti a postoje. A on zase len: "Aj tak budem! ... Aj tak budem!"


No nie je to absurdná situácia? Normálne sa to stať nemôže. Normálne by tí osemnásťroční až päťdesiatnici mávli rokou a vysrali by sa naň. Teda na toho malého-veľkého 14-ročného chlapca. Kúzlo internetového fóra je to, že na ňom sa to stať môže. Teda tá absurdná situácia.
07.05.2014 - 13:39:54
016
laco :y:
Nie, na deme nevyšlapeš do kopca, na rovine som mal problém. Nie, demo nevyužiješ. Áno, mal by si si kúpiť endurko so 150-160mm zdvihu a byť spokojný.
Prečo enduro?
1. váha dole - žiadny problém s manévrovaním, presunoch po rovine, aj do kopca
2. môžeš ušetriť nejaké eurá (najmä, ak nekúpiš predražený specialized), ktoré neskôr budeš potrebovať na opravy, výmeny, vybavenie...
3. možno aj plne využiješ potenciál toho bicykla, čo by sa ti na deme nepodarilo.
4. máš 50kg. demo má 17 kg. mal by si problém na tej krave zatáčať, urobiť bunnyhop, ba aj zdvihnúť predné a vôbec si neviem predstaviť, ako dávaš nejaký polet. Na endurku, ktoré bude mať najviac 14kg (v tejto cenovej kategórii) sa ti to všetko bude učiť ľahšie.
Naozaj sa chytám za hlavu, ako si môžeš tak dlho stáť za svojím hlúpym nápadom a cez oči zaslepené Demom nevynímať výhody, ktoré ti jasne ukazuje enduro.
07.05.2014 - 15:38:58
08
keyboard_arrow_up