Po dlhych rokoch riesim kupu noveho MTB, takze zasnem trosku zosiroka.
Chcem vyuzit moznost testovania v Kalnici. No neorientujem sa v tom az tak podrobne aby som vedel ktory si vybrat z tech. hladiska az mi po odskusani sadne.
Az mozte prosim poradte. Riesiem len funkcnost, s casti vahu a pomer cena/vykon. Neriesim modly XTR a tak.
Doteraz som jazdil na 26". A teraz som sa upriamil na 27,5" ako taky zlaty stred.
A kedze som uz zlomil dva Merida akoze AM ramy, tak sa skor zameriavam na rozhranie AM/Enduro v domneni ze to snad viac vydrzi. Bike v terene nesetrim, ale zas vobec neskacem /ani raz som to neskusal/ a ani vzhladom na vek ani nemienim, ale rozbitym terenom si to rad valim hlava nehlava, ale zas nejazdim trate a styl /lebo neviem/ ako vidim na Enduro videach. Jazdim skor dlhsie /2,5-6h/ vyjazdy kde ma stretne vsetko mozne. Vsak poznate nase hory. Na jednej strane by stacil Trail bike na lesne zvaznice, ale zas ho asi rozbijem ked si to budem davat styridsiatkou po zasluzenom vyslape nejakym rrrr mordorom, hehe.
Ciel je teda bike do 3000E /psychologicka hranica :-), aj kvoli servis nakladom/, ram hlinikovy a co najodolnejsi a co najlahsi-real vaha do 13.5kg /katalogova teda pod 13kg/.

Co ponuka Kalnica a mna oslovilo /vyber je taky lebo potrebujem L /182cm/87kg (s bagazou 95kg..neriesit prosim) / /:

All Mountain
CUBE AMS 150 HPA PRO 27.5
CANYON Spectral AL 8.0
LAPIERRE Zesty AM 427
HAIBIKE Q FS RX 27,5
Trance 27.5 1
SCOTT Genius 710

popripade skusit Trail
CANYON Nerve AL 9.0 SL
LAPIERRE Zesty TR 429

Dalsim faktorom je opravy.
Jedna predajna v mojom okoli robi CUBE. Tak na ten sa chcem upriamit. Skuste preco ano a preco nie tento CUBE optori ostatnym. CANYON je jasny, pomer cena/vybava nepusti, ale riesit zarucny servis ci objednavat potom ine veci az sa vyskytne za nie moc ludove pstovne...mi moc na kludnom spanku neprida. Radsej cojaviem o 300e dam viac za porovnatelny bike, ale servis nech mam za domom, aj casovy horizont hra rolu. V sucasnosti som mal takmer akukolvek oravu v ten den, najneskor na druhy den, tak som v tomto dost rozmaznany. hehe. Zato ten CUBE mam v uzsom vybere /ak sadne v reale/ - ale ni je to zabetonovene, zato sem pisem s prosbou o radu, aby som mal aj alternativy.

Dakujem.
08.05.2014 - 22:36:56
00
Aj to umiestnenie tlmiča by mohlo zavážiť pri rozhodovaní (myslím že Hai, Canyon, Giant to majú tak že sedlová trubka je viac zaťažovaná).

Pri LP pozor na šírku zadnej stavby a pohupovanie.

Pri Cube pozor na geometriu, standover a dĺžku pri tej veľkosti ktorú chceš.

Pri všetkých pozor na záruku. A podľa blízkosti predajne by som nevyberal, na mieste zistíš aké sú veľké rozdiely medzi tými bicyklami a teda toto by malo potom byť to na základe čoho za rozhodneš.

Giant má dosť ľahký rám (oproti tomu Cube bude o nejakých 500g ľahší) a asi stále len 3 ročnú záruku u nás, takže neviem neviem, jedine keby zoberieš ten lacnejší model a pri konci životnosti kúpiš do zálohy ďalší rám/komplet :lol: Obmedzenie hmotnosti na 136kg či koľko je pekné, ale osobne by som tomu rámu nedával veľké šance pri ťažších bikeroch a ťažších terénoch. Tá blízkosť servisu by sa potom asi hodila, len zase vyreklamovať rám potrvá aj tak dlho.

Aj Specialized má už nejaký 27.5" model, v mojich očiach to je jedna z najistejších možností
http://velosprint.sk/shop/c.224_1207/specialized-stumpjumper-fsr-comp-evo-650b-met-blk-hyp-grn-moto-g.p.34911
Aj toto je podľa mňa zaujímavé
http://velosprint.sk/shop/c.224_1207/rocky-mountain-altitude-750.p.32691
http://velosprint.sk/shop/c.224_1207/rocky-mountain-altitude-730.p.32693
. Len robiť si výlet do ZA alebo NR je trochu časovo náročné. Ale zase ak chceš ozaj dobre vybrať tak treba toho čo najviac vidieť a skúsiť.
09.05.2014 - 12:37:01
00
Kona Process nezaujala ?
27,5" a zdvih bud 135 alebo 153. Odolne to asi bude dost a myslim ze by to bolo do 3000 i s rs pike a teleskopom.
09.05.2014 - 12:53:15
02
Mňa tie ams-ka nikdy moc neoslovili, no asi to bude najmä tým váhadlom ale aj celkovým vzhľadom, skôr by som povedal že je to klasický trail bike. Od Cube sa mi viac páčia nové modely Stereo alebo Fritz, ktoré by toho mali zvľádnuť podľa mňa viac ako to AMS-ko a ani hmotnostne by na tom nemuseli byť zle.
Ešte ma z toho tvojho výberu celkom zaujali LAPIERRE Zesty AM a aj ten CANYON Spectral AL 8.0 by určite stál minimálne za vyskúšanie :)
09.05.2014 - 18:44:30
00
Co ponuka Kalnica a mna oslovilo /vyber je taky lebo potrebujem L

Myslim ze to este nie je finalny zoznam a nejake znacky pribudnu.
09.05.2014 - 19:20:09
00
Príloha:
mrdka2.jpg
mrdka2.jpg 197.23 KiB thumb_up0thumb_down

No ved, aky je teda principialny rozdiel v uchyteni /prepakovani/ tlmica u LAPIERRE Zesty AM 427 , CUBE AMS 150 HPA PRO 27.5 a SCOTT Genius 710?
To co ma HAIBIKE Q FS RX 27,5 sa velmi podoba tomu co mi spozobuje zlomenie sedlovej trubky v strede pod hlavnym capom vahadla na Meridach. No Canyon a Giant Trance ma sice ten isty system, ale uz na prvy pohlad vidno ze sa s tym pohrali a vyzera to pevnejsie kvoli nizsie polozenemu umiestneniu hlavneho loziska capu vahadla. Takze tiez riesim ci jeden alebo druhy system si vybrat.
09.05.2014 - 20:58:37
00
keyboard_arrow_up