Ahojte bikeri,
mal by som na vas jeden moj poznatok co som zistil ked som vymenil teraz stare brzdy MAGURA MT2 na SNIMANO SLX s kotucom 180 SLX SM-RT-66. Takze nahodil som nove brzdy aj kotuce ale ponechal som adapter s magur a vsimol som si ze platnicky nederu cely kotuc a z vnutornej strany ostava tak cca 2mm. Skusal som aj origo adapter shimano no vysledok bok rovnaky. Skusal som manzelkine koleso a to iste. ako keby to prasa SLX bolo vacsie ako by malo. Paradox ze zena ma tiez kotuc 180 a na adapteri ma este 2podlozky aby jej prasa poriadne dosadlo na kotuc. Inak som si vsimol aj v novom cisle VELO 4/2014 kde je testovany jeden AUTHOR tak tam zadna brzda este menej derie kotuc ako na mojom.
Jedine co mi ostava je kupit adapter na Shimano a spilit ho o tie 2mm aby si prasa poriadne sadlo a bolo to v poriadku. Mate niekto takuto skusenost aleby da sa to vyriesit aj nejak inak? Prikladam aj foto.

Prílohy:

1.jpg
1.jpg 178.89 KiB thumb_up0thumb_down

2.jpg
2.jpg 152.14 KiB thumb_up0thumb_down

27.03.2014 - 21:20:35
00
A dosticky ti hore idu mimo kotuc?
Lebo to ze dole nejdu az po okrej nevadi. Tie dosticky su dole trocha zosikmene. Cize zacnu brzdit celou plochou az ked budu viac zodrane.
27.03.2014 - 21:31:59
00
Tak priznam sa platnicky som nepozeral. Ani ma to nejak nenapadlo. Zajtra to pozriem a dam vediet ale az po obede ked pridem domov z prace. Ale co som pozeraz zo spodu prasiatka ako dosadaju platnicky tak tam bola ta vola 2mm. Zeby platnicky boli tensie ako kotuc?
27.03.2014 - 21:51:27
00
Hej platnicky su na spodu zrezane (vid obr).
A platnicky nemusia presne brzdit po celej ploche kotuca. Ja mam tiez brzdy SLX a kotuce XT a u mna to vyzera takto (hore mam asi pol milimetra medzeru a dole aj 2-3mm) casom ked sa zjazdia tak dole budu brzdit na trochu vacsej ploche.

Na tvojom mieste by som nepiloval z adaptera. Lebo ked sa ti dosticky "zabehnu" a budu dole zaberat trochu dalej tak sa ti potom moze stat, ze ti budu dosticky zasahovat aj luce kotuca a to by mohlo vyvolavat rozne vibracie atd.

EDIT: A vzadu ti to derie ako kotuc?
Lebo mne to napr. na zadnom kotuci derie tak ako vidis na obr. a na prednej mi to derie este kusok vyssie. Teda nemam hore tu 0,5mm medzeru ale je to presne na hrane. A tym padom mam dole o ten kusok vacsiu medzeru.

Podla mna ak ti dosticky nejdu mimo kotuc hore tak to je ok. Ak hej tak to jedine spravis opilovanim toho adapteru alebo nejakou podobnou upravou. S tym uz nemam skusenost.

Prílohy:

20130813_130424.jpg
20130813_130424.jpg 404.99 KiB thumb_up0thumb_down

shimano-slx-br-m666-pad-and-spring-resin-a.jpg
shimano-slx-br-m666-pad-and-spring-resin-a.jpg 110.02 KiB thumb_up0thumb_down

27.03.2014 - 22:06:55
00
v zadu to nederie asi tak na 1mm a v predu tak ako na obrazku. Asi to bude tak ako pises doma to pozrem a dam vediet zatial dakujem za vysvetlenie.
28.03.2014 - 07:42:54
00
Bol som sa pozriet na moje brzdy, rovnako kombinacia ako robozv, u mna to derie na celu sirku - tam kde Robovi konci stopa po dostickach mam aj ja jemnu ciaru od zosikmenia dosticiek, co znaci ze po zabehnuti dosticiek budu brzdit celou plochou.
28.03.2014 - 20:31:17
00
Uz som tu, kukal som to mate pravdu platnicky su zosikmene takze ked sa trosku zosuchaju bude to OK Z hornej pozicie je to v poriadku. Trosku ma to zaskocilo lebo doteraz co som mal brzdy / MaguraMT2, SH 575/platnicky neboli zosikmene tak asi preto mi to pripadalo cudne. Zahada vyriesena nech je to prikladom pre vsetkych.
28.03.2014 - 20:44:00
01
Páni ja mám podobný problém, adaptér z tektro brzd, a momentálne brzdy Shimano deore m596 a platničky už su zodraté do roviny a aj tak to nezaberá celú širku, teda oplatí sa kúpiť shimano adaptér? Nebude to o tom istom? ale podla obrázkov sa zdá že to má iný uhol, no momentálne som trochu ten tektro adaptér zbrúsil a je to ok :D tak neviem či to ešte riešiť...
11.05.2014 - 12:55:35
00
keyboard_arrow_up