Čauko, som mierne zmätený správnym nastavením tlaku mojej RockShox Reba RL 2014 Solo Air. Mám ju na Epicu 2012.
Mne známa teória hovorí, že by mal byť na XC biku sag 20% pri sediacej polohe jazdca. Nastavil som a jazdím. Je mi podozrivé, že na moju hmotnosť mi na správny sag treba 70psi a tabuľky hovoria o 100 - 105 psi. Divné, ale skúšam čo to spraví.
Problém je, že takmer pri každom náročnejšom zjazde ju minimálne raz stlačím na doraz. Myslím že Epic musí s prehľadom zvládať skok z výšky 30cm. Správanie zadného tlmiča to potvrdzuje.
Otázka je, mal by som zvýšiť tlak vo vidlici? Mal by som pri nastavení sagu použiť zjazdovú pozíciu? Či je zdravý bottom out takejto pravidelnosti?
Mimochodom, môj prvý post na tomto fóre :-) Verím že ich počet rýchlo porastie a keď budem menej hanblivý, že vás aj stretnem na nejakom závode :-)
09.05.2014 - 22:39:18
00
Daj taký tlak,aby bol sag 20% vtedy,ak sa postavíš na pedáloch-tým sa oproti sediacej polohe prenesie viac váhy dopredu.Ak ba ani to nepomohlo,treba zvýšiť progresivitu vidlice,je to jednoduché,stačí pridať olej na vzduchový piestik vidlice,stačí 5 ml,prípadne aj viac-10 ml (najlepšie je dať orig.RED RUM)
10.05.2014 - 07:11:05
00
Vyzerá, že to pomohlo, ešte pojazdím a uvidím. Všimol som si, že sa najviac stlačí, keď sa odrážam aby som niečo preskočil. Asi by som mal brúsiť techniku.
Nikde som ale nečítal o nastavení progresivity podľa množstva oleja. Pravdupovediac si to ani neviem predstaviť, ako to funguje. Nevieš kde by som sa o tom mohol dozvedieť viac?
10.05.2014 - 18:21:50
00
princíp je jednoduchý-ak dáš nad vzduchový piestik viac oleja,zmenší sa tým priestor,v ktorom je vzduch-ten vlastne funguje ako pružina,čím je ten priestor menší,tým viac narastá tlak vzduchu pri stlačení=vyššia progresivita
11.05.2014 - 07:56:07
00
Ja som to tiez skusal najprv podla sagu, ale bolo to malo. podobna skusenost ako pises, pri jazde a skakani ked som neni v sedle, mi ostanu stale vyse 2cm, je to tym ze prenasas tazisko viac nad zadne koleso, ale pokial stojim v pedaloch a skacem na vidlu/zdvihnem predne koleso a celou vahou dopad a "dotlacenie", tak mi ostane mozno pol cm.
12.05.2014 - 12:22:26
00
Dano, ladil si aj svoju Foxu pridanim oleja, a ak ano, je pri patrone FIT rovnaky postup ?
14.05.2014 - 02:32:58
00
áno,nad piestik som dal 15 ml Fox Folat fuid,je to jednoduché,skúšal som aj 20 ml,to už bola progresivita dosť veľká-je tu na to aj téma,tu na strane 40 som popísal postup:
servis-opravy/servis-vidlic-tlmicov-fox-t22187-585.html
14.05.2014 - 06:46:20
00
Dobry navod, len vidlu som este nerozoberal. Asi ju este pojazdim v "tovarenskom nastaveni" a na zimu kupim potrebne kvapaliny a nejak ju vyladim k spokojnosti, ale ak by si si chcel natrenovat postup na tej mojej, tak staci povedat :)
14.05.2014 - 15:49:20
00
orig.oleje pre vidly RS aj FOX mám,kupujem vždy vo velkom,takže ak potrebuješ bežný servis-vyčistenie,výmenu olejov,zvýšenie progresivity,zníženie odtrhu a pod. napíš my SS , po dohode robím priamo na biku aj bez demontáže vidly a na počkanie
14.05.2014 - 17:13:05
00
keyboard_arrow_up