naspat k teme.
najprv by si mal chlapcisko vybrat biky s rovnakym zameranim.
ak chce XC tak ja by som sa rozhodol pre authora.
kona je dobra na zjazd ,FR a snad FS ,ale pevne biky ma jednoznacne lepsie author. a myslim ,ze aj cena by mohla byt lepsia.

okrem toho,vsetko sa robi na tom istom mieste (cina a taiwan) ,takze kvalita bude tiez rovnaka.
19.09.2005 - 03:13:45
00
mas pravdu spat k teme. dokonca by som povedal ze ta kona je skor na dirt ako na FR a to znamena ze je este lepsie ju porovnavat s cistokrvnym XC :-)
19.09.2005 - 08:00:51
00
Momentálne jazdím na noname (Force) komplet Cr-Mo tubbing, predná vidla RST Gila T5. Bike má natočených 5000 km. (4000km RST 460, 1000km Gila T5) a stabilita biku je neuveriteľná. Nepostrehol som žiadné vybrácie ani chvenie a podobne. Po asvalte max 72km/hod (žiadne chvenie) po teréne do 40 - 50km. Na tieto vidly maximálna zátaž (samovražda :-)).

Idem kúpiť DEMA Auron DC (výmena DC za klasiku), nakoľko za cenu cca 30000,- nemám šancu dostať od Autora, ani Koni .... kompletné LX (vrátane nábojov,...), kombinované s XT(V-brzdy).

Trochu mám obavu z rámu, či sa bude aspoň približovať jazdným vlastnostiam starého. Po najazdení cca 500 km budem múdrejší.

Voľbu už nezmením, ale zaujímal by ma Váš názor, aj prečo. (shit)
19.09.2005 - 11:12:48
00
no najprv k tym vybraciam. ja som mal asi smolu,alebo co.inac ocel musi byt zakonite lepsia ako hlinik (teda asi okrem vahy).

vobec nepoznam demu a ani neviem o niekom,kto ju vozi (teda okrem kocikov) ,takze neviem o jej jazdnych vlastnostiach nic. ale podla obrazku usudzujem,ze ma podobnu geometriu ,ako author (viac natiahnuty posed). urcite bude dobre viest smer

Neviem,ci LX naboje su vyhodou. podla mna v tomto shimano zaspalo dobu-neviem ,preco stale pouzivaju konusove loziska (teda samozrejme,aby sa ich viac minulo:) ??? author si robi vlastne naboje s priemyslovymi loziskami a tie su neporovnatelne lepsie ako shimano (funkcnost,zivotnost,cena,vaha) . takze nie vsade je LX vyhrou.


radsej sa poobzeraj este raz sprav si viac typov - (kellys,author,rockmashine,ravo atd.) za 30000sk kupis urcite dobry bike.
19.09.2005 - 11:30:05
00
Tiez som sa najprv cudoval, preco sh. nepouzivaju priem. loziska, ale ked som pozeral prierezy a pokec okolo toho, pochopil som to, ak si to pozries, tak tie gulicky su ulozene v takych dvoch proti sebe polozenych akoby L-kach, zvonku to tvory akoby kocku, vnutri je to zaguletene na tvar guliciek, cize tie gulicky su tymi L-kami obopnute z kazdej strany, kdezto na priemyselnych loziskach len zvrchu a zospodu na malych plochach... Podla toho z akeho pohladu sa na to pozres je to bude vyhoda lebo nevyhoda, sh. urcite vedia preco to robia, neboj....
19.09.2005 - 12:06:30
00
Na starom som mal náboje Paralax cca 3500km (momentálne aj s kolesami ich jazdí manželka), neskôr Deore 1500km a bol som nadmieru spokojný ( rozdiel bol citelný pri zjazdoch v dojazde). Predpokladám, že pri mojej váhe cca 65 kg to bude postačovať.

Skôr ma trápi, či hlavové zloženie Ritchey PRO (nič viac nie je napísané) je priemyselné ložisko.
19.09.2005 - 14:03:51
00
bulf napisal:
------------------------------------------------------------

kua jazdim ram author kinetic sx CrMo stvrty rok tych sutrov som chytil neurekom do kopca jazdim casto v stoji do roka natocim cca 12000 km ale ze by plaval a mal spatnu geo nedaj boze sa preliacoval ? asi ne asi teda na nom prestanem jazdit pre istotu :-)
tak toto pocujem prvy raz ale je to dobre to budem musiet postupit dalej tusim :-)




Plne suhlasim, to ze ramy author su zle je tak trochu povera. Odfajcil som uz na biku asi kazdy komponent, ale ram author nie ...
27.10.2005 - 00:01:01
00
Author - uplna spokojnost. Neviem o akej "plechovke" sa tu hovori!
27.10.2005 - 16:00:22
00
Na Author nemozem povedat kriveho slova...jedina nevyhoda je, ze k objektivnej recenzii sa na ceskom alebo slovenskom trhu nedopracujes...vid hlavne Velo
27.10.2005 - 20:35:09
00
ta Kona je cisty dirt/FR. a author zase XC. ja fakt itez netusim co chce chalan jazdit. sak keby s tou Konou jazdil XC taq zdochne od unavy. :) na tej Kone by som asi ale menil brzdy za Avidy(mech). a este k tomu ze bike za 20 papierov nemoze byt zjazdovi9budem sa hrat ze si myslel FR) - ved jako pri FR nemusis len skakat 20 metrov dole. to by som na hardteile ani neskusal... v jednom teste som sa docital ze ta Kona sa na jumpy, dirt a taq dost hodi. asi tolko
27.10.2005 - 22:02:14
00
keyboard_arrow_up