Ták dnes bola mala brigadka,ale michalkov to nebol,tám treba počkať na lesakov a na tazbu:-/ale precistili sme celú jahodu,na začiatku je veľký polom,ale od dropiku sa to dá ísť celé s tým,že treba asi 3x preniesť cez vacsi strom co sme nerezali zatiaľ aby sme to neznehodnotili lesakom:-)
20.05.2014 - 18:34:31
03
Po vikendovych Kremnickych vrchoch kde po nejakej kalamite nebolo ani stopy stav v kosickych lesoch neprijemne prekvapil. Cervena, zlta z Bankova na Jahodnu - masaker. A to uz cast lesaci stihli odpratat.
Asi na najblizsie 3 tyzdne prestahujem do KE cestak. :worried:
Príloha:
Komentár súboru: (Cervena) podobnych usekov su desiatky...
DSC_0559.JPG
DSC_0559.JPG 417.58 KiB thumb_up0thumb_down

20.05.2014 - 20:31:16
00
Radšej prenášať bike ponad stromy ,ako chodiť na cesťáku.Vodiči sú v Košiciach veľmi neukáznení,chodím dosť často teraz na Jahodnú autom a niekedy je to o život.Bežne predbiehajú niektorí aj dole od horárne v protismere.40 je v zákrutách preto,lebo sa tam stalo veľa smrteľných nehôd a nie preto,aby bol niekto,ako vodič, obmedzovaný.Vie niekto z fóra,či sa plánuje dokončiť cyklotrať až na Alpinku a kedy?
21.05.2014 - 12:42:09
00
Nemá sa kadiaľ! Na veľkorysé riešenia nie sú prachy. Okolo vlaku je ochranné pásmo, okolo potoka je ochranné pásmo, to čo je voľné nie je vysporiadané. Ako približovadlo na Alpinku sa "toleruje " modrá, ktorá sa časom, jazdením a toleranciou voči chodcom , kardiakom a ostatným, MOŽNO oficiálne povolí.
21.05.2014 - 13:06:02
00
Ja som navrhoval stary krieblov. Ten je prejazdny az na par usekov a ani nie je az tak narocny. Ci tam je dajaky administrativny problem?
21.05.2014 - 13:09:48
00
Radšej prenášať bike ponad stromy ,ako chodiť na cesťáku.Vodiči sú v Košiciach veľmi neukáznení,chodím dosť často teraz na Jahodnú autom ....


chodím na jahodnú po ceste hore/dole často a nemal som vyslovene problém, že by ma niekto vytlačil alebo niečo horšie.
vôbec sa nezastávam vodičov , lebo niektorí , keď ich púšťam tak sa ešte viac natlačia na mňa... ale celkovo si viem predstaviť aj horšie podmienky (aj lepšie)
a taká Nemcová , to je parádna alternatíva , bez aút, minimum ľudí, asfaltka (blato nehrozí)...
21.05.2014 - 13:16:58
00
Ja som navrhoval stary krieblov. Ten je prejazdny az na par usekov a ani nie je az tak narocny. Ci tam je dajaky administrativny problem?

Priznám sa neviem , ktorý to je, možno ho poznám, možno nie, ale neviem, že sa tak volá.
21.05.2014 - 13:31:13
00
Kde je Krieblov? Ja som Čermelčanka,ale neviem,kde to je.
21.05.2014 - 14:03:52
00
Severny svah cermelskeho udolia. Je taky uzky chodnik zaciatok ma na parkovisku pri baranku a stupa do kopca. Cely cas traverzuje po vrstevnici a asi v polovici doliny su na nom kamenne schody. Dalej som peso nesiel. A z druhej strany mas tiez asi 1/3 doliny zvaznicu. Treba len postavit ten kratky usek. Ked sa vratim z mesta, najdem v PC podklady. Posielal som to p. Rovinskemu.
21.05.2014 - 14:05:56
00
cesta na Vrabčiaky.
21.05.2014 - 14:34:45
00
@110mat110

Mozes to prosim poslat aj mne? Dnes idem upravit a tlacit mapu na rokovanie z ML, tak by sa to tam mohlo doplnit. Inak predpokladam, ze myslis chodnik popod Vrabciaky, tam to zas taka cykloturistika nebude, od Vrabciakov smerom na Alpinku je to dost exponovane. Tipujem, ze mamus-babus bude vdacnejsia niecomu menej technickemu.
21.05.2014 - 14:40:32
00
Včera som šiel z Jahodnej po červenej a od Kamenneho hrbu na Girbeš ... Ešte na 4 miestach bolo treba buď obisť, alebo preniesť bike. Snaď to dnes už lesníci dokončia.
21.05.2014 - 14:42:00
00
S tým posielaním Rovinskému by som sa neponáhľal. Nech sa k tomu vyjadria viacerí. Mne sa nezdá, že toto riešenie by bolo podporené širokou verejnosťou. Podľa mňa je ten chodník vhodný iba pre úzku skupinu bikerov.

Mne osobne vyhovuje ten stav, ktorý je. Chodiť z Alpinky do Čermeľa po modrej turistickej značke. Tá cesta sa mi veľmi páči, je moja obľúbená. Treba však dodržiavať pravidlá slušnosti voči chodcom. Silnejší musí byť tolerantný voči slabšiemu. Musíme sa skrátka chodcom "podlizovať", aby nás odtiaľ nevyhnali.

Rovinský, Rovinský. Nebol jeho otec istú dobu riaditeľom Základnej deväťročnej školy na Kováčskej 30?
21.05.2014 - 14:47:28
03
Ja sa len obavam, ze modra nikdy nebude oficialna cyklotrasa, bez ohladu na to, ako slusne tam budeme jazdit...je to jednoducho prilis frekventovane a z pohladu niektorych pouzivatelov aj nebezpecne, mat na takomto chodniku spojenu pesiu aj cyklo turistiku...skor vidim ako oficialnu moznost cez Dolny Bankov, tam uz ale treba pocitat s vacsim mnozstvom nastupanych metrov...zda sa, ze Cermelska dolina je priuzka pre tolko roznych predstav, ako sa dostat z bodu A do bodu B a nebyt pritom v konflikte s ostatnymi.
21.05.2014 - 15:07:57
00
inac k tej tolerancii, ako obist bezca so sluchatkami v usiach beziaceho po strede?
na slovo a krik nepocuje, piskot tiez nie, a vela krat sa nie a nie otocit za seba ani v ostrejsich zajkrutach....
21.05.2014 - 15:18:40
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Prilby)
keyboard_arrow_up