A pre toto vsetko chodim na Alpinku autom. Aj s cyklovozikom v kufri :-D
21.05.2014 - 15:24:07
00
inac k tej tolerancii, ako obist bezca so sluchatkami v usiach beziaceho po strede?
na slovo a krik nepocuje, piskot tiez nie, a vela krat sa nie a nie otocit za seba ani v ostrejsich zajkrutach....


Už raz na tej trase boli značky zákazu vjazdu s bicyklom. Treba si uvedomiť, že ten chodník je viac pre chodcov, ako pre cyklistov.

V tomto, ako aj v hociktorom inom prípade, treba v predstihu ubrzdiť až temer na rýchlosť toho bežca a keď už budeš tesne pri ňom, on si ťa všimne. Vtedy sa mu veľmi slušne pozdravíš, ospravedlníš sa, že si ho obmedzil a zaželáš mu príjemné a ničím nerušené dobehnutie do cieľa. A takto, s úsmevom na tvári šliapneš do pedálov, aby si opäť zrýchlil.

Samozrejme, že preháňam. Ale principiálne tak nejako.

Ja dokonca nehulákam ani na nedisciplinovaných chodcov na cyklistickom chodníku. Prečo? Lebo si uvedomujem, že mám tiež maslo na hlave. Bežne chodím v meste bicyklom po chodníkoch, aj keď je to zakázané.
21.05.2014 - 15:46:15
03
Rovinskému to posielať nechce a ani asi netreba, myslím , že tudy cesta nevede. Na Kováčskej 30 si pamätám iba gympel, ani neviem, že tam bola ZDŠ.
inac k tej tolerancii, ako obist bezca so sluchatkami v usiach beziaceho po strede?
na slovo a krik nepocuje, piskot tiez nie, a vela krat sa nie a nie otocit za seba ani v ostrejsich zajkrutach....

toto robia aj korčuliarii na jazere -- najlepšie stredom , po chrbtici :rock: Neberte to ako návod, aby som tu nebol za šíriteľa intolerancie.
21.05.2014 - 15:51:16
00
Kto príde autom do mesta, alebo aj inak a potrebuje si niečo vybavovať, môže si požičať "historický" bicykel zadarmo, alebo za dobrovoľný príspevok, v espresse Múzeum, počas otváracích hodín. Komu sa požičia, rozhoduje bystré oko obsluhy, ktorá určuje pravidlá. https://plus.google.com/100008045518770448897/about?gl=sk&hl=sk


Naposledy upravil boris.ko dňa 21.05.2014 - 16:24:45, celkovo upravené 1 krát.

21.05.2014 - 16:23:32
00
Na Kováčskej 30 bol gympel až neskôr. Do leta r. 1974 tam bola jazyková zédéeška. Trojka. Dá sa to overiť v kancelárii predsedu NR SR. Nech ti dajú vedieť, kde chodil do školy do svojich 15- ich rokov ich šéf.

... aby som nebol úplne OT. Párkrát som bol v tej škole aj na bicykli.
21.05.2014 - 16:24:07
00
V sobotu sa bezi Kubinov memorial. Kysak - Janosikova basta - Kavecany - Rokodrom. Nemate niekto prejdenu trasu teraz po kalamite v akom je stave? O informaciu ma poziadal organizator. Dakujem.
21.05.2014 - 16:34:12
00
Do batôžka im nalož sekeru, pílku a nôž a potom pusť ich rovno do lesa, bez sekery a pílky, budú to ťažké chvíľky pre všetkých bežcov na trati.
21.05.2014 - 16:48:28
03
inac k tej tolerancii, ako obist bezca so sluchatkami v usiach beziaceho po strede?
na slovo a krik nepocuje, piskot tiez nie, a vela krat sa nie a nie otocit za seba ani v ostrejsich zajkrutach....

Bežec so sluchátkami nie je bežec. Toto nikdy nepochopím, ako to mnohí môžu robiť. A ešte v lese. Ani nevedia o čo prichádzajú. :geek:
Ja som tiež bežec a nikdy by som si v lese nechcel rušiť ten pôžitok nejakou hudbou. :D
21.05.2014 - 17:14:53
03
Do batôžka im nalož sekeru, pílku a nôž a potom pusť ich rovno do lesa, bez sekery a pílky, budú to ťažké chvíľky pre všetkých bežcov na trati.

Overene alebo len dedukujes? Nikto tade nesiel? Oni si totiz zabehnu tu trasu a potom este musia liezt (pre istotu pre tych co nepoznaju ako vyzera Kubinak) takze lepsie si rucicky setrit cestou.
21.05.2014 - 17:53:32
00
Dedukujem! Neviem ani kadiaľ presne ide trasa, ale keď vedia loziť, tak prejdú.
21.05.2014 - 18:56:44
00
Dnes som ,,uz len raz" prenasal na cervanej a raz na zltej...zlta je naviac este intenzivne podmocena...
21.05.2014 - 18:57:51
00
Je mozne, ze sa to vola chodnik popod Vrabcie skaly. Ja som nasiel nazov Krieblov. (http://www.geocaching.com/geocache/GC2JFG4_sijova-priekopa-neck-ditch) Hovorim, presiel som asi polovicu a mne to pripada ako realna a zjazdna cesta. Asi ozaj treba prejst aj zvysok. Ten usek nema velke prevysenie a stretol som tam len 1 cloveka.

Hladal som v PC ale mapku som nenasiel. len popis. Ten som vam tu v strucnosti opisal.

Modra: ja ju nerad pouzivam. Je uzka a vela pesich. Radsej si vyslapem Bankov alebo idem po ceste. Keby bola alternativa urcite by som ju pouzil.
21.05.2014 - 19:04:20
00
Postavit specialnu bicyklovu cestu medzi alpinkou a cermelom je vyborna vec! Musi to vsak byt pre kazdeho, tak aby si tam zobral bez obav deti aj technicky nezdatnych bicyklistov. Kribelov chodnik je miestami cyklotrial, je uzky a sem tam ma velky sklon..
Netusim ci je mozne obist po tej strane udolia vrabciaky a postavit tam az na alpinku normalny, aspon 2 metre siroky chodnik pre este sirsiu verejnost..
21.05.2014 - 22:32:15
00
To,čo popisoval LACO som učila aj moje deti,bolo to síce trocha na smiech,že pri strete s chodcom som zošla z biku a pekne sa pozdravila,cesta na Alpinku síce trvala trocha dlhšie,ale "pocit z nej bol dobrý."
22.05.2014 - 07:30:32
00
Inak všetko, čo sa týka nejakej legislatívy vo veci budovania a značenia nových cyklotrás v našich lesoch by sme mohli preberať v prílušnej téme http://forum.mtbiker.sk/post828996.html#p828996, aby sa to tu zbytočne nemiešalo s výjazdami a kadečím iným
22.05.2014 - 08:11:13
02

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Prilby)
keyboard_arrow_up