Aj keby len polovica presla, bol by to velky uspech pri sucastnom stave kosickych chodnikov. Hlavne ta zelena cez kotu by bola super.
23.05.2014 - 11:17:40
00
Legalizacia toho existujuceho je len jedna cast, druha, mozno este zaujimavejsia, je navrh novych tras. A aj pri tych existujucich by boli vhodne niektore upravy - napriklad na tej spominanej zelenej by bolo vhodne nejakym sposobom vytvorit obchadzku toho strmeho useku smerom od Findorakovej...to su uz ale detaily, ktore by sa riesili v pripade odobrenia tej-ktorej trasy.
23.05.2014 - 11:44:56
00
Ked to bude legalna cyklotrasa, budu sa na nej robit lahsie "stavebne" upravy nie? Ten prudky kopcek zlosti aj mna, ale chvylu tlacenia prezijeme :D

K navrhu novych, pocita sa s chodnikom do uss? Ci to je uz mimo kompetencii?
23.05.2014 - 11:51:41
00
To bude musiet riesit niekto iny a niekde inde - Mestske lesy s tym nic nemaju - takisto ako cyklotrasy v ramci mesta.

A ano, ked bude trasa legalna, mame podporu v tom, robit na trase udrzbu, ktora by mohla okrem ineho zahrnat aj upravy zlepsujuce priechodnost, samozrejme v medziach toho, na co dany chodnik bude urceny. Napriklad ked to prezeniem, chodnik, ktory by bol primarne urceny na FR nebudeme upravovat sposobom, aby sa po nom bezpecne oboma smermi prepravila rodinka s malymi detmi, ale zase chodnik, ktory by mal spajat nejake dva dolezite uzly v ramci siete a je predpoklad, ze ho bude vyuziavat sirsie spektrum cyklistov by take upravy vyzadoval. Aj ked osobne si myslim, ze pre takuto kategoriu sluzia prevazne cyklotrasy vyznacene v ramci existujucich lesnych ciest, to, čo by sme chceli doplniť, by mal byť po technickej stranke vyšši level.
23.05.2014 - 12:23:50
00
Tak, mame uz vyjadrenie od Mestskych Lesov - ako sa dalo ocakavat, vacsina toho, co sme navrhovali, bola z roznych dovodov zamietnuta, ale mame vybrane trasy a lokality, kde nie su proti. Rozdelil by som to do troch bodov:
1. je mozne zlegalizovat usek medzi Kralovou studnou a Sedlom Repy po cervenej TZ, od Sedla Repy po Findorakovu po zelenej TZ
2. moznost vystavby noveho trailu dolinou Vrbice od Klatovianky popod elektricke vedenie na Jahodnu
3. moznost vystavby novych trailov v lokalite Horneho Bankova(vratane legalizacie/upravy singlaca medzi Hornym Bankovom a kopcom pravdy), priestor medzi Hornym Bankovom, Cervenym Brehom po Cermel(okolie Susterovky) a na opacnej strane Cermelskej Doliny od Vrabciakov smerom k mestu pod zahradkarskymi osadami
Samozrejme vystavbe bude predchadzat trasovanie v spolocnosti zastupcu/zastupcov ML.

Viem, ze to nie je ziadne terno, ale je na nas, aby sme aj z toho minima vytazili maximum a ukazali Mestskym Lesom, ze to s chodnickami a ich vyuzivanim myslime vazne a vytvorili si tak priestor na mozne dalsie rozsirovanie.

O dalsom postupe, kedy a cim zacneme, kedy budu nejake oficialne brigady atd. budem informovat na tomto mieste.
04.06.2014 - 22:14:45
04
do toho bodu 3. si nechcel zahrnúť aj pokračovanie traverzom pravou stranou popod červenú smer Jahodná? Voľakedy sa vyjadrili, že medzi červenou a hlavnou cestou môžeme budovať. Ale každá dohoda je lepšia ako žiadna.
05.06.2014 - 06:09:12
00
Ja som len zhrnul to, k comu dali suhlas, co som chcel, alebo nechcel, je momentalne vedlajsie.

Navyse som to nevybavoval ja, iba podavam hlasenie. Beriem to ako zaciatok, urcite budeme casom tlacit na to, aby sme sa tahali aj dalej.
05.06.2014 - 07:06:51
00
Do konca tohto týždňa by sme mohli mať súhlasné stanovisko ku stavbe navrhnutých trailov od ML. S trochou šťastia bez obhliadky a trasovania za účasti polesného (áno aj to je možné). Potom už len výnimku z lesného zákona od lesného úradu (že vraj rešpektujú rozhodnutie ML a dúfam, že si nezoberú celých svojich 30 dní na vyjadrenie) a ďalšie legálne traily majú v Košiciach zelenú. Držte palce.
23.06.2014 - 15:59:50
02
Dnešná prvá obhliadka terénu s polesným dopadla pozitívne. S výnimkou jedného miesta, kde navrhol posunúť napojenie na existujúci turistický chodník, to bolo v podstate bez pripomienok. Ďalším krokom bude preznačenie navrhovaných trás, ktoré si pán polesný následne prejde, a ak to prejde bez nejakých zásadných pripomienok a zároveň dostaneme výnimku od lesného úradu, môžme začať brúsiť motyky :) Takže držte prsty, nech to dotiahneme do úspešného konca.
02.07.2014 - 13:59:27
03
Ď. za info! Držíme!!! (Teda ja držím!)
02.07.2014 - 16:21:05
00
ani sa nenazdame a bude treba drzat motyku
02.07.2014 - 16:59:25
01
Takze - navrhovane trasy kompletne vyznacene, v priebehu buduceho tyzdna by malo padnut nejake vyjadrenie od pana polesneho(dufajme, ze s minimom pripomienok). Zaroven sa finisuje na vynimke z Lesneho Uradu, takze mozno uz o tyzden, dva, budeme moct nabehnut do lesa a tahat prve metre novych trailov.
16.07.2014 - 11:48:26
00
Super správy. Mimochodom, nemohol by si sem pridať .gpx súbor navrhovaných trás? Vďaka
16.07.2014 - 18:56:35
00
gpx nie, ale mozem pridat mapku:
Príloha:
kosicke_traily_bankov_test.pdf
16.07.2014 - 19:12:09
01
to je ešte lepšie. potom ak to bude všetko schválené, daj vedieť, keď bude treba pomôcť.
16.07.2014 - 20:24:02
00
keyboard_arrow_up