Chysta sa niekto na tuto akciu? Je to prvy rocnik. Viac na: http://www.eubike.sk/portal/. Kona sa to v nedelu 28.7.2007.
23.07.2007 - 19:25:41
00
To vyzera celkom fajn, aj ta nedela mi celkom vyhovuje, akurat neviem odhadnut trat, snad zvladneme tych 85 km
23.07.2007 - 22:35:23
00
Chystám sa v sobotu na Novohradský (dlhú) a v nedeľu na tento, tiež dlhú. Prvý ani dvadsiaty byť nemusím, ale aspoň si zatrénujem na Štiavnicu, Horala a iné maratóny. Ináč pre tých z ďalej -pri peknom počasí to bude zrejme prekrásny pretek priamo v podhorí Vysokých Tatier. Cesty tu poznám len tie asfaltové, ale odhadujem, že trať nebude žiadna hrkálka. Ani žiadny extrém v náročnosti.
Mám voľné miesto v aute, ak sa to niekomu hodí.
23.07.2007 - 23:31:09
00
Latanka vitaj na fóre. Konečne to tu niekto oživí duchaplnými príspevkami. Už sa teším. na tvoje zážitky a reporty. Ja sa najskôr chystám na Štiavnicu a na Horala. Tam to vypadá byť podľa foto z minuléhio ročníku super. Dúfam že nás nečakajú horúčavy ako vo Zvolene.
24.07.2007 - 14:44:22
00
Mam trochu obavy z tej trate (kedze stromy tam v podstate skoro neexistuju, tak ak bude svietit slnieko, tak to bude neuveritelna opekacka).
24.07.2007 - 18:51:22
00
ach, ked mne je ten usporiadatel tak nesympaticky...

najprv majstrovstva strednej Europy v Slovenskom Raji, teraz dozivotne garantovane startovne... konflitky s datumom konkurencnych pretekov... milion sponzorov, ktori o tom sami nevedia...

hm, neviem, neviem :( :( :(
24.07.2007 - 19:11:35
00
zvazujem ucast, ale startovne mohli dat nizsie na prvy rocnik.ktovie co to bude.
24.07.2007 - 19:16:20
00
takze ja som si tu strasu bol dnes pozriet a poviem vam, ze ucast doporucujem ludom ktory vedia na biku jazdit a maju aku taku kondicku lebo stupania nie su az tak strasne ale niektore zjazdy su dost neprijemne hlavne v miestach kde sa ide cez kalamitu su tam napadane rozne casti stromov a pod. takze sa treba pripravit na vytahovanie roznych somarin z kolies. Potom niektore stupania su tvorene z kameni takze musis ist pomaly lebo su dost prudke a ked je tazky prevod tak ti to riadne presmykuje. Niektore brody cez potoky su doslova brody nie je sanca ako cez ne prejst suchou nohou musis dat bike na chrbat alebo do vody a prejst cez potok ktory je hlboky asi 40cm a je dost studeny :-D som si to vyskusal :-D hoci da sa to prejst aj ako tak sucho ale trva to veeelmy dlho takze ak vam ide o cas ina cesta nie je.
Trat je miestami zle znacena ale moze to byt sposobene ochranarmi ktori si chcu nieco dokazat. Takze trasa je miestami znacena uuuplne super ale niekedy hlavne na podstatnych odbockach nie je ani jedna znacka. Ja som celu trasu nepresiel ale iba takych 80% lebo som sa niekde stratil a skoncil som na hlavnej ceste :-D asi 2km od odbocky na Pop. pleso :-D Ale to podstatne som presiel ale chystam sa prejst trasu este niekedy v piatok tak ak by mal niekto zaujem nie je problem ;-) staci sa dohodnut a ochranarov sme nestretli ziadnych takze je to OK
26.07.2007 - 13:18:22
00
Pripajam este obrazky jedneho brodu ktory nie je mozne rychlo prejst bez namocenia. Na obrazku je vidiet nejake kamene ale mozem vas ubezpecit ze po nich to ide strasne pomaly a ked uz bude pred vami taka fronta piatich cyklistov ktory budu balancovat na kamenoch s bikami si to rozmyslite a pojdete rovno cez vodu. Na biku to cez vodu nejde lebo na druhej strane vas zastaví strom :-D

Prílohy:

DSC00199.JPG
DSC00199.JPG 609.21 KiB thumb_up0thumb_down

26.07.2007 - 13:29:16
00
napíšte potom ako to dopadlo, celkom ma to zaujíma, môže to byť pohodová akcia :)
26.07.2007 - 14:38:35
00
ked nedorobia to znacenie mozu pocitat s vela nadavajucimi bajkermi.len my sme dnes minuli odbocku asi 4 krat.posledny krat sme sa uz nevracali, ale vysplhali sa na cestu a sli kazdy po svojom.to, co sme presli, bolo dost rychle.len jedno take strmsie stupanie, ale kratke.ide sa vkuse po sirokych cestach, ziadne single sme nenasli, ale ako uz jakub spomenul, strasne vela bordelu-to bude polamanych spicov:D .a este neviem ci sme my isli zle, alebo nie, ale mne sa zdalo, ze vela sa ide po asfalte.a keby to bola aspon nejaka lesna cesta, ale to bola cesta slobody.tak neviem.mozno trat vedie popri ceste po chodnicku.to by bolo lepsie.ten brod na fotke nemal chybu.jakub bol velmi smely(po tom co uz raz okusil teplotu tatranskych potokov) tak tamade presiel ako vodnik.ale mna by do tej vody ani vidina prveho miesta nedostala.som tam skackal po kamenoch ako kamzik.tak prijemnu zabavu tym co sa zucastnuju.JAro
26.07.2007 - 20:02:03
00
no takze z mojho pohladu hodnotim maraton ako celkom dobry az na velke moznostvo brodov ktore boli miestami dost hlboke a som si aj zaplaval :-D A znacenie bolo super takze sa polepsili.
29.07.2007 - 21:34:12
00
no takze z mojho pohladu hodnotim maraton ako celkom dobry az na velke moznostvo brodov ktore boli miestami dost hlboke a som si aj zaplaval :-D A znacenie bolo super takze sa polepsili.


Mna osbne ten maraton trochu sklamal, prilis vela asfaltu, este ze to bolo predelene tymi kamenistymi usekmi,kde vsetci fukali :) Na obcerstvovackach nebol iontak (ale za to mali tu fantasticky chemicku multivitaminovu malinovku z Lidl-U :mrgreen: ) a uplne ma odrovnalo to, ze v druhom okruhu 85 km trate jednoducho zbalili obcerstvovacku... Prisiel som tam s prazdnou flasou a smadny ako pes, na zemi uz len porozhadzovane plechovice, flasky a iny bordel (normalne to po sebe neupratali)... Pritom v 1. okruhu som mal cas znamenajuci umiestnenie v 1. polovici startoveho pola 42-karov a to som sa setril na 2. okruh... Mal som sa proste viac ponahlat...

Takze v tom momente sa pre mna sutaz skoncila, nechcel som riskovat jazdu dalej bez vody. V cieli mi casomerac slubil, ze mi zarata aspon 42 km trat, na tlacenych vysledkoch som nebol, snad budu aspon na internete.

Brody boli super, celkom hlboke, som zvedavy co povedia na to potapanie naboje a stred :shock:
29.07.2007 - 21:47:31
00
no takze z mojho pohladu hodnotim maraton ako celkom dobry az na velke moznostvo brodov ktore boli miestami dost hlboke a som si aj zaplaval :-D A znacenie bolo super takze sa polepsili.


Mna osbne ten maraton trochu sklamal, prilis vela asfaltu, este ze to bolo predelene tymi kamenistymi usekmi,kde vsetci fukali :) Na obcerstvovackach nebol iontak (ale za to mali tu fantasticky chemicku multivitaminovu malinovku z Lidl-U :mrgreen: ) a uplne ma odrovnalo to, ze v druhom okruhu 85 km trate jednoducho zbalili obcerstvovacku... Prisiel som tam s prazdnou flasou a smadny ako pes, na zemi uz len porozhadzovane plechovice, flasky a iny bordel (normalne to po sebe neupratali)... Pritom v 1. okruhu som mal cas znamenajuci umiestnenie v 1. polovici startoveho pola 42-karov a to som sa setril na 2. okruh... Mal som sa proste viac ponahlat...

Takze v tom momente sa pre mna sutaz skoncila, nechcel som riskovat jazdu dalej bez vody. V cieli mi casomerac slubil, ze mi zarata aspon 42 km trat, na tlacenych vysledkoch som nebol, snad budu aspon na internete.

Brody boli super, celkom hlboke, som zvedavy co povedia na to potapanie naboje a stred :shock:


:cry: :cry: :cry: :cry: takto to skončí, keď niekto na Slovensku chce silou mocou urobiť z ničoho "maratón". Však nejaký blbec sa už prihlási, nie?
29.07.2007 - 23:03:02
00
no nejaky ten blbec sa nasiel a mozem ti povedat ze tu bola vacsia konkurencia ako na nejakom priemernom odskusanom maratone.... Tu bola ucast z polska, madarska potom tu boli jazdci z Dukly a pod...

A preteky neboli az take hrozne dalo sa to vydrzat ale ked niekto nema natrenovane a ide do Tatier na 84km preteky ktore su uz narocne iba tym ze tu bolo dost vela vseliakych somarin na chodnikoch a blbe stupania a potom sa cuduje ze su obcerstvovacky zbalene ja som sice isiel iba 42km ale to robili ty isty ludia co organizuju preteky okolo Tatier ale cestne takze nejake tie skusenosti maju.
30.07.2007 - 10:15:16
00
keyboard_arrow_up