za maserin som dal 15€ tak zhruba takú cenu, aby mi nebolo zasa ľúto ak ho stratím :D
05.06.2014 - 18:23:50
00
tak potom nejaky opinel by som popozeral
05.06.2014 - 18:49:13
00
no ale práve toto že ja nechcem čínsky nôž ale ten zdokonalený :D tak sa pýtam lebo aj z nemecka mi minule poslali uplne to isté ako z číny

To bude preto lebo nie len Gerber ale aj iny vyrobcovia stahuju vyrobu tam kde je lacno. Nieco je v cine, nieco v afrike uz skoncili casy ked bol solingen zo solingenu.
Mozno este dake spanielske znacky nemusia byt z chiny ale bude mozno lepsie zobrat renomovanu znacku aj ked z chiny oni si aku taku kvalitu strazia.
Moje skusenosti aj z inych oblasti ukazuju vyhodnejce ponuky z chiny, kvalita cca rovnaka ako z nemecka ale za podstatne nizsiu cenu. Tym chcem povedat, ze nemci robia tiez smejdy ale si ich nechaju dobre zaplatit.
05.06.2014 - 19:29:31
00
lubor1 napriklad na činske svetlá nedám dopustiť už 4. objednávam pre kamaráta ale s ostatným nemám skúsenosť. Takže kludne môžem zobrať gerber aj z číny, je to to isté ako napríklad z toho nemecka?
05.06.2014 - 20:38:11
00
Gerber je povod z USA (ak sa nemylim) a ako aj ine firmy prestahovali vyrobu do roznych casti sveta a ak sa tvoj vybrany model robi v chine je jedno kde ho kupis rozdiel moze byt za kolko.
Ja som napr. teraz kupil hodinky Citizen, v nasich kamennych obchodoch sa predavaju za 780,-€ , na nasich veboch za cca 710,-€ a z ciech mi ich poslali za 518,- € aj s postovnym a stale su to tie iste Citizen japan.
V chine je este jedna zvlastnost, firma si necha vyrobit XY kusov znackoveho tovaru a vo fabrike urobia XYZ a zvysok sa predava ako feik, je to ale to iste ( mozno sa to tyka prevazne oblecenia)
Na nete som raz cital testy (neviem ci to bol na 100% Gerber) a pri testoch sa na niektorych nozoch lamali hroty na inych nie pri rovnakych ukonoch a boli to originaly. Noze su spotrebny tovar , niesu neznicitelne, niektory znesie viac iny menej podla serie vyroby.
Ja ak raz budem tuzit po kvalitnom a unikatnom nozi necham ho vyrobit u noziara, vsetko ostatne je iba masovka a kvalita v urcenych normach.
A aby si to nemal take jednoduch pri rozhodovani kde kupit. moze byt aj kopia toho co chces. Na to by si ale potreboval vediet presne udaje originalu (rozmery, vaha, pouzite materialy rukovete) a pokial nebudes mat v jednej ruke origo a v druhej kopiju nemas sancu to zistit. Je to nieco ako mece urcene na dekoraciu, su rovnake do momentu pouzitia. Napr. repliky japonskych mecov sa robia v chine ale su oznacene praktikal alebo dekoracne. Mam jedno praktikal tanto v damasku a da sa s nim holit a je to original china aj s certifikatom renomovaneho vyrobcu (na katanu zatial nevydalo)
Skor je dolezita serioznost predavajuceho, ten kto ma dobre referencie sa nebude zoberat podvodmi.
06.06.2014 - 09:45:42
01
Noz z ciny by som nebral, tym gerberom tiez neverim. Vsetko je to masova produkcia z ciny. Ked uz lacny noz tak vojensky glock...
06.06.2014 - 10:05:58
00
Zalezi od pouzita. Vojenske noze su vhodne na bodanie, stiepanie, sekanie ale menej az nevhodne na rezanie napr, chleba a slaninky.
06.06.2014 - 10:17:31
00
s tym by som celkom nesuhlasil. aj armadne noze sa vyrabaju na rozne pouzitia. ja som mal na vojne prideley uton vz 75 a slaninka sa s nim krajala vyborne. aj prechovky otvoril bez problemu :)

Prílohy:

uton.jpg
uton.jpg 153.81 KiB thumb_up0thumb_down

06.06.2014 - 10:26:27
00
Mal som taky myslim, ze to vyrabal Mikov je pravda, konzervu otvoril ale uz moc potom nechcel rezat a chleba rezal najhorsie. Do rucky sa vkladal pilnik a pilka akurat bolo treba dat pozor na cepel. To uz potom bola lepsia rada loveckych nozov + otvarak na konzervy mali sirsie cepele a trochu tensie.
Ale Glock ma noze skor ako bodaky a dyky co je uplne ine ako Mikov.
Ziadny noz nieje dokonaly, ja mam na opekackach oblubeny Opinel 12 carbon, kraja perfektne vsetko zeleninu, chleba, slaninu, da sa nim lahko natierat pomazanka a super drzi ostrie. Mam este Opinel inox 8 a 13 ale najradcej mam tu 12 v carbone.
06.06.2014 - 10:44:54
01
ja by som sa tiez odporucal opinel ..cez ruky mi preslo vela nozov (nie cinskych )ale najradsej nosim opinel lahky sikovny s dobrou poistkou lacny a hlavne neskutocne rezivy(carbon )
06.06.2014 - 18:14:49
00
len to cernanie cepele je strach
06.06.2014 - 18:44:06
00
Ako je to s háklivosťou tej uhlíkovej ocele na koróziu v praxi? Do čoho to utierate po umytí? Zakaždým olejujete?
Inšpirovali ste ma, ale neviem či nezvoliť radšej nerez.
06.06.2014 - 19:20:01
00
Inox je prakticky a odolny no menej drzi ostrie. Carbon nema rad vodu idealne je ho po pouziti utriet do servitky (ovocie a zelenina obsahuje kyseliny, mastnota by sa zaniesla do drazky po zatvoreni) a doma umyt jarou ako riad ale nie namocit do vody len cepel handrickou a utriet do sucha. Po case sa na uhlikovej cepeli vytvori taka patina mierne do hneda a trochu flakata. Cim je noz starsi a pouzivanejsi tym je krajsi. Patinu nelestit je to taka ochranna vrstva proti korozii z poveternostnej vlhkosti.
Ak sa dlhsie nepoziva staci pretriet handrickou s par kvapkami jedleho oleja a odlozit.
K tantu mi dodali sadu na cistenie s klincekovym olejom, ten nemaju radi cervotoce len neviem ci je klincekovy olej vhodny na noz co kraja potraviny.
Opinel je velmi prakticky nozik a az na tu 13 je aj cenovo dostupny aj ked zatvaraci nozik s dlzkou cepele 22cm ma tiez svoje prednosti. ;)
06.06.2014 - 20:15:29
01
Asi by mi vyhovovala ta 12-ka. Chcem nožík na turistiku: odkrojit chlebík, zeleninu, natriet maslo...
Mám vždy vo vrecku malý Wenger. Praktický pomocník, ale chlieb sa ním krája zle. Ten Opinel by bodol. Teda videl som krajšie nože, ale za cenu, ktorú nechcem na tento účel investovať.
Len asi si ma nepresvedčil na carbon. Zda sa mi, že na turistike sa ľahko stane, že sa oň zle postarám a priveľmi zhrdzavie...
06.06.2014 - 20:32:29
01
Preto robia inox aj carbon, pozri si toto ak si to este necital je to dobra inspiracia.http://www.knife-life.sk/viewtopic.php?t=123&f=6
Inak na huby si bravam 8 inox tu 12 mam na jedlo, palicky na opekanie nestruham mam skladacie nerezove razne a malu stolicku trojnozku. Zboznujem tie pohlady ked sa rozbalim sadnem na stolicku a opekam 4 spekacky naraz na razni.
06.06.2014 - 21:25:11
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Outdoor / Športové príslušenstvo a vybavenie / Ostatné príslušenstvo / Nože a brúsky)
keyboard_arrow_up