ahojte. to fakt niekto vyslapete v sedle na Konske Hlavy alebo na Velku Homolu (az ulne hore k rozhladni) bez tlacenia?
ak ano, tak klobuk dolu :) este musim vela trenovat


Ano da sa, Velku Homolu som vyslapal od Zosky aj teraz v sobotu a Konske hlavy tyzden pred, treba preniest tazisko hodne dopredu a ide to :) zalezi aj od podkladu, a teraz je dobry...
09.06.2014 - 12:57:40
00
Ja tam nestrasim :D a dikes, pojdem to niekedy omrknut ;)
09.06.2014 - 12:58:06
00
Pre takychto dupacov by mali v Kalnici urobit novu trat - nejaka DH trat, ale vyslap len z dola hore a potom lanovkou zvoz zvrchu naspat na start a mozu sa jasit cely den. :D
09.06.2014 - 13:11:11
04
nie, len necitas a vytrhavas z kontextu - tu mas cely quote.

Tak sa nadychni a znovu si precitaj co som napisal o prispevok vyssie :)

Na rychlost ma priamy vplyv retarder, nie to, ci niekto jazdi ako blazon. Pretoze toho blazna to zastavi, ci chce , alebo nechce a nedojde k tomu, ze plnou rychlostou vrazi do niekoho ineho za zakrutou. Preto som napisal, ze to nie je jedno. Uz si tomu porozumel ? ;) Inak to uz vysvetlit neviem :)
09.06.2014 - 16:17:02
00
Ano da sa, Velku Homolu som vyslapal od Zosky aj teraz v sobotu a Konske hlavy tyzden pred, treba preniest tazisko hodne dopredu a ide to :) zalezi aj od podkladu, a teraz je dobry...

Ano, tazisko je zaklad. Zalezi aj na geometrii, ale dost na sedle, ak sa neda sediet na spicke, potom pomaha uz len tmaxov vykon :D
09.06.2014 - 16:18:32
01
Tak sa nadychni a znovu si precitaj co som napisal o prispevok vyssie :)

Na rychlost ma priamy vplyv retarder, nie to, ci niekto jazdi ako blazon. Pretoze toho blazna to zastavi, ci chce , alebo nechce a nedojde k tomu, ze plnou rychlostou vrazi do niekoho ineho za zakrutou. Preto som napisal, ze to nie je jedno. Uz si tomu porozumel ? ;) Inak to uz vysvetlit neviem :)


Pozri, prave to, ze sa cesticky vyhladzuju a zjednodusuju ma za nasledok to, ze napr. usek o ktorom sa bavime niekto vnima ako "retarder". Sam sa nepovazujem za extra technicky zdatneho jazdca, ale jazdil som ho bez problemov oboma smermi a nie ovela pomalsie ako teraz, ked je to vyrovnane. Je mi jedno, ci veris, alebo nie, to je fakt. Takze z mojho pohladu (a poznam XY takych ludi) je uplne jedno, ci tam taky "retarder" je, alebo nie ;)

O niekolko desiatok metrov dalej smerom k Slivovi je mierne klesanie, prechadzas do pravej zakruty (do ktorej tiez az do poslednej chvile nevidis) a hned vlavo na mostik. Da sa tam nabrat slusna rychlost. Z opacnej strany to tiez nie je zrovna pomale, prejdes cez mostik, vies ze ta caka mierne stupanie tak zaberies... tam ziadny retarder nie je. Uplne rovnaka moznost stretu biker/biker, biker/pesiak. Na Cerovke je takych usekov kopec, takto by sme vedeli pokracovat asi velmi dlho.

To, co je pre jedneho retarder, je pre ineho iba technicka vec ktoru si s radostou vychutna. Normalny clovek, ktory si uvedomuje, co ho za neprehladnou zakrutou moze cakat ziadne retardery podla mna nepotrebuje. Ale to je iba moj subjektivny nazor ;)
09.06.2014 - 16:48:00
00
Tak sa nadychni a znovu si precitaj co som napisal o prispevok vyssie :)

Na rychlost ma priamy vplyv retarder, nie to, ci niekto jazdi ako blazon.

na rychlost ma vplyv v prvom rade mozog, potom nohy, potom stroj, potom technika jazdca a az potom retarder. bezmogovia / ludia bez pudu sebazachovy / ti co vedia co na biku robia / ti co sa snazia jazdit relativne vela budu jazdit inak ako slecna na liberte co zabludila cestou z obchodu. takze lubo - zdravy rozum, skvela to charakteristika.

alebo sa mi snazis povedat ze napriklad taxis na pajstunskom traili - ako seriozna stopka pre tych co si jednoducho netrufnu nie je to iste ako taxis na pajstunskom traili pre tych ktori si ani nevsimli ze letia vzduchom a v pohode pristanu? preco niektori zastanu a niektori neriesia? ved je to ta ista prekazka ;)
09.06.2014 - 17:42:09
02
Ako by povedal triki, riesite picicoviny :-P
09.06.2014 - 22:02:06
01
ako kto, vacsina z nas nevyslape ani KH, nieto este posledny usek homoly.
ked zrovnali tie Hlavy, tak som sa tesil ze sa to bude dat cik-cak, ale je to tak rozbite a hrbolate, ze mozem zabudnut. chcelo by to tam spravit taky pekny serpentinovity trailik, ktory by cik cak krizoval tu strmu cestu
nieco ako toto http://img.tfd.com/dorland/staff_of-Aesculapius.jpg

edit - roman editoval svoj koment
09.06.2014 - 22:19:58
00
jj, prepac, vymazal som to o tom slapani Homoly. Aby som si tu neprihrieval polievocku :-P
V prvom rade som reagoval na tie rozpisovacky o najazdovych rychlostiach na singloch a pod. hovadiny. Jazdim tak, aby som dokazal bezpecne zabrzdit a basta.
10.06.2014 - 07:49:53
03
Dnes cestou do prace hore nad dlhymi dielmi na Ccku stala mala srnka(velkost vosla by silva-e do batoha :-) ) a zastal som od nej tak meter usla az ked som chcel vybrat mobil
10.06.2014 - 08:37:31
02
:D to bola naozaj miniaturna :rofl:
10.06.2014 - 08:56:37
00
Skusili sme ranny vyjazd. 5:00 z domu, cca 5:40 cez Ahoj k Pod Chlmcom, Koliba, zltou turistickou pod Peknu cestu, po asfalte k horani a singlom naspat a cez Kolibu a Ahoj spat. Teplo bolo v pohode v norme, aj ked uz dusno trochu. Najlepsie bolo, ze ulice aj les uplne prazdny - ziadni psickari, bezci ani cyklisti. Az cestou spat na singli 2ja bezci a dalsi 2ja na Kolibe. Takze parada, odporucam. Ale skore vstavanie zial nefunguje na komare. Stacilo na 1 minutu zastat uz ich na hnatoch pristalo aspon 5. :/ otras...
10.06.2014 - 09:45:19
00
na komare jedine drzat rychlost funguje, a potom este :beer: :lol:
10.06.2014 - 10:14:23
02
nad Pezinkom zo Žilovej na Sirkovú (žltá TZ) sú znova popadané stromy,takže je to viacmenej neprejazdné...
10.06.2014 - 12:16:44
00
keyboard_arrow_up