Zdravim,
mam nasledujuci problem. V poslednej dobe sa mi stava, ze ked pedalujem, tak citim v nohach akoby pukanie. Ide o pukanie, ktore sa prenasa z nejakeho kopmonentu, neviem ale z akeho. Deje sa to aj vtedy, ked povedzme s bicyklom "cuvam" a pedale sa pretacaju do zadu, vtedy to je citit v rukach a strasne slabo aj pocut. Neviem ale presne identifikovat, odkial to vychadza. Mam taky tip, ze by to mohlo ist z kazety. Ked som dal dole koleso a potocil s nou kus, tak pazvuky nevydavala. Jedine co som si vsimol, ze ma miernu volu (docital som sa tu niekde, ze vola, ak nie je velka nie je porucha, ale...), ale sem tam sa mi stava, ze pri zabere dojde k preskoceniu/puknutiu. Dalsi problem, ktoremu som nenasiel riesenie a predpokaldam, ze to mozno bude nejako suvisiet.
Planujem s tym do servisu, ale najprv sa pytam tu. Nemal niekto podobny problem?
Dakujem za rady


Naposledy upravil stealth dňa 21.06.2014 - 09:50:33, celkovo upravené 1 krát.

11.06.2014 - 19:29:27
01
Moj nazor je taky, ze vobec sa stym nebabri a chod do servisu, tam sa ti na to pozru a opravia a mas pokoj. S klukami a stredom je babracka, rovnako s orechom. Mne tiez puka a tiez neviem kde, zatial som nebol v servise :)
13.06.2014 - 22:44:51
00
Mne sa tiež risuje podobný problém po celkom krátkom čase. Už keď som najazdil nejakých 150-200 km tak v stupani do kopca na tažšom prevode počujem pukanie, síce nijak extra ale je tam. Ozve sa vždy ked zaberiem do pedálu v stoji. Inak ked sedím a idem silnejší prevod tak počujem vŕzganie od pedálov. jPríde mi to ako výsledok lacných alebo uz opotrebovaných komponentov v strede.
14.06.2014 - 09:14:39
01
skus pokyvat klukami ci nemaju vakel = vacsinou to puka, praska pri odchadzajucom strede
14.06.2014 - 10:56:14
00
Takze, zhodil som kazetu, rozobral zadny naboj, vycistil, namazal na novo, odmastil komplet retaz, namazal na novo, zhodil kluky, vyskusal rukou osku stredoveho zlozenia, a ta nedrhne, necinka, nedrkoce, ide hladko jak po masle, tak som vsetko namazal a zlozil spat. Problem neodstraneny. Vsimol som si nieco nove, a to, ze ked mierne zatlacim spodnu kladku prehadzovacky do predu, tak, ze sa mierne uvolni retaz, potom problem prejde. Cie podla vsetkeho to pukanie vychadza z jednej alebo druhej kladky alebo niekde z niektorej pily, ked nou prechadza retaz. (Samozrejme to nemusi byt pravda, ale momentalen sa to takto javi). Prehadzovacka je nastavena dobre, radi ako ma, na spodnej aj hornej pile su kladky pod sebou.
14.06.2014 - 11:24:53
00
Mne toto robila reťaz, pomohla výmena
14.06.2014 - 14:59:24
01
Tak v podstate na novom biku sa mi retaz nechce moc menit (ak to nie je kriticke). Nevies co konkretne to sposobovalo? Lebo to ze to klika a citim to kus v nohach prezijem ak z toho niekde pri zjazde neutriem papulu a nicomu to neskodi, len si to tam proste klika. Riesil/m som to preto, lebo nerad by som niekde chytil pripadne cestny lisaj :D
15.06.2014 - 23:06:17
00
Viem presne, bike bol tiez novy, cca 700km a po umytí na umývarke mi kamoš dal na reťaz strašne vela takej peny ktorá ju strašne zamastila, (primárne určená na mazanie reťazí na motorku) a keď som išiel domov po prašnej ceste sa na ňu nachytalo strašne vela sajrajtu (prachu) a ten spôsoboval také chrumanie - praskanie, ktoré som cítil až v pedáloch... Možno by sa to dalo aj vyčistiť, len som ju mal aj trochu vyťahanú podľa servisaka a dal som rovno novú... Reťaz som asi vyťahal na Donovaloch keď som mu dal hneď novému zabrať v kopcoch...
16.06.2014 - 00:12:05
00
Ešte ma napadlo, vôbec to nebola nejaká položka, stálo to 20€ aj s výmenou, a tiež som mal pochybnosti či to môže pomôcť ale 20 som obetoval lebo všetko ostatné bolo v poriadku... :)
16.06.2014 - 00:17:36
00
Jj, presne tento problem mam, aj ked mne sa to prvykrat stalo uplne po prvom zjazde, tak som predpokladal nejaku mechanicku poruchu, ale ked som bajk vytiahol neskor, tak sa to skonsolidovalo ako tak, ked som presiel niekolko 100 metrov. Potom nic, parkrat som ho umyl na umyvarke lebo bol zapraseny jak svina (ale len cistou vodou z dialky). Opat sa to tak strasne prejavilo ako si vlastne teraz spominal ako pises, v case, ked som ho namazal. Vlastne utrel a namazal. Robi presne to co vravis, chrumka az to v pedaloch citim. Tak nic, teraz na nej este 2 tyzdne pochodim, potom cele leto budem mimo a bajk bude stat, a tak vymenim retaz, potom dam vediet, ci zabralo, ale kedze som vsetko ostatne, na co som mal tip presiel, tak predpokladam, ze naozaj bude zavada ta retaz. Dam potom vediek. Dik za rady
16.06.2014 - 07:36:08
00
tiez mi to zacalo pukat po wapke, nepuka ti retaz ale stred podla mna, rozobrat, vycistit a premazat, retaz daj dole a vyumyvaj, nasad a namaž
16.06.2014 - 08:55:45
00
Tiež som myslel že to je stred, ale v mojom prípade to bola reťaz, už som spomínal že po výmene reťaze všetko OK, a nevravím že nepôjde vyčistiť, ale ja som vymenil lebo bola už aj vyťahaná trochu...
16.06.2014 - 10:11:33
00
tiez mi to zacalo pukat po wapke, nepuka ti retaz ale stred podla mna, rozobrat, vycistit a premazat, retaz daj dole a vyumyvaj, nasad a namaž

Ked som sa snazil prist na to, kde je porucha, tak som zhodil kluky a rukou kus pootacal oskou, ta ale nijak nedrhla (a prejav nie je len pri silovom zabere, ale aj ked sa pedale roztocia spat pri "cuvani"), tak som to dalej nerozoberal. Btw stredove zlozenie mam zapuzdrene (da sa to vobec rozobrat?)
16.06.2014 - 11:50:48
00
Problem odstraneny. Ako pisal koumi, bolo to sposobene retazou. Dakujem za rady chlapci.
21.06.2014 - 09:51:45
00
Za máličko :) :y:
21.06.2014 - 13:51:49
00
keyboard_arrow_up