Kupil som si novy dh bike a mam na non par veci, ktore som na starom nemal, napr. kotucky. Chcem sa spytat ci je to normalne, ked pistia a este mam problem, ze ked idem do zakruty teda zatacam s riaditkami na hoci jaku stranu vzdy tam nieco pukne.
Som este noob v takychto veciach :)
25.06.2014 - 19:42:27
00
brzdy piskat mozu .. pokial brzdia je to OK

a zrejme budes musiet asi blizsie specifikovat kde "tam" to puka :) to moze byt hocico
25.06.2014 - 20:24:43
00
Ak máš ten bike úplne nový, brzdy bude treba zabehnúť takže pískanie a pod. nerieš, hlavne aby to brzdilo. Čo sa pukania týka, nenapadá ma nič azda jedine že by o seba resp. do niečoho trieskali hadice od bŕzd ale to by si si všimol a asi by to bolo trochu iné pukanie ako máš na mysli :-D to len taká teória resp. uvažovanie nahlas..

Ak si ten bike kupoval v kamennom obchode, zbehni tam s ním, a povedz čo sa ti nezdá, mohli by sa na to pozrieť a dať to prípadne dokopy. Hlavne keď nemáš moc skúseností bolo by to asi najrozumnejšie riešenie. :)
25.06.2014 - 20:36:41
00
Mam pocit ze to puka niekde v hlavovom zlozeni ale asi fakt behnem do obchodu
25.06.2014 - 20:46:07
00
Bol som v servise a povedali mi ze iba zatiahli nieco v hlavovom zlozeni. Stale to este trochu puka ale to mi povedali ze je normalne na zjazdakoch lebo tam posobia velke sily. Chcem sa opytat ake su najlepsie brzdove platnicky na downhill (pocul som niekde na nete, ze sintrove) a este sa chcem spytat ale iba tych ktory robia DH, ze najviac s akou brzdou brzdia (prednou, zadnou, oboma)
30.06.2014 - 11:26:42
00
Ak sa ti tam stále niečo nezdá, skontroluj každý šrób, prípadne dotiahni (určite nie "na krv" čo to dá ale to asi vieš) a uvidíš, nechce sa mi totiž veriť že na novom bajku a ešte k tomu na Spešlíku je "normálne" pukanie.. Nechcem spochybňovať slová servisu ale tiež sa mi pár krát stalo že mi povedali že všetko je OK, pripravené na jazdenie a pritom vôla bola skoro všade...

EDIT: ešte si spomínam že keď som mal kedysi 888-čku, tak tá chodila stále aj pri minimálnom zaťažení resp. stačilo položiť ruky na rajdy a na nej to bolo hneď vidieť, a práve pri prvých milimetroch to vydávalo taký pukajúci zvuk ako keby tam bola vôla alebo čo.. možno to je aj tvoj prípad ale to nech sa radšej vyjadrí niekto s Boxxerou.. ;)
30.06.2014 - 13:58:30
00
A co si myslis na druhu polku spravy, ktoru som poslal? Inak v servise tam bol jeden, ktory mal trek session 9.9 a este aj mechanik povedal, ze aj jemu to puka a to bike za 8 litrov tak fakt neviem, ze co teda. Postol by som aj video lenze neviem jak to dat z mobili sem :) A v servise mi povedali, ze tam ziadne lozisko nieje na ake som bol ja doteraz zvyknuty takze by som sa do toho aj pozrel ale nechcem to nejak posrat (keby ste niekto maly manual alebo naucny obrazok sem s nim) A napadla ma este jedna vec ze som bike uz umyl ked bol total spinavy po jazdeni tak, ze som zmiesal vodu a trochu Jari a touto zmesou som pomocou štetca umyl bike a potom som ho este z 5 metrov ostriekal 4 atmosferovou zahradnou hadicou (takto vzdy umyvam biki) tak neviem ci je to zle pre ten bike ale hlavove zlozenie je utesnene mi povedal jeden ujco a druhy zasa ze nieje utesnene.
01.07.2014 - 00:17:20
00
Nieje to problém aj mne puka hlavove zloženie. A s ktorou brzdou brzdím viac ti ja povedat neviem, lebo si to už ani neuvedomujem.
01.07.2014 - 14:31:34
00
Dnes som bike odlozil na mesiac :)
Bol som na jednej FR trati a nebol som dostatocne rychly a ked som skocil napalil som to prednym na doskočisko, takze ma vyhodilo cez riaditka a mam zlomenu klucnu kost.
Viete mi povedat ako mam chranit klucnu a za kolko ste mohli jazdit, ked sa vam zlomila?
01.07.2014 - 22:10:47
00
tak brzké uzdravení, myslím si, že za měsíc budeš ok ;)
02.07.2014 - 12:41:26
00
Keď je všetko dotiahnuté ako má byť, pukanie nerieš.. ;) Čo sa brzdenia týka, netuším, to musíš na to dojsť sám a podľa pocitu, neviem či sa to nejak dá opísať alebo či je na to nejaký návod...

A ku klučnej kosti, skoré uzdravenie. Ako sa chrániť neviem, je to len malá kostička a vraj sa celkom často láme.. Aspoň tak mi vždy hovorili na chirurgií :-D Inak hej, okolo mesiaca cca potrebuješ aby si bol OK..
Určite ak to myslíš s bajkom vážne, skoč sem-tam do fitka potom a popracuj na sebe aj tam.. Pri správnom tréningu to na škodu určite nebude ;)
02.07.2014 - 13:27:23
00
som nevedel, ze aj klucna kost sa da posilnovat :D
02.07.2014 - 13:48:43
00
som nevedel, ze aj klucna kost sa da posilnovat :D


:-D :-D néé myslel som celkovo samozrejme.. :D
02.07.2014 - 14:09:45
00
Teraz preve viem zjazdit vsetko (zarastene cesticky+s konarmi, single tracky, schody) a viem este aj skakat na rovny povrch napr. Z jedneho chodnika na druhy 1m pod prvym. Zistil som ale ze neviem skakat z jedneho skoku na druhy. Skusal som to a zdrbal som sa tak ze mam zlomenu klučnu kost. Urobil som chybu ze som sa neodrazil? Toto sa mi stalo

youtube.com/watch?v=22GEwGe0in8&t=0


Potom este neviem skocit 2m drop a neviem ovladat bike vo vzduchu
Toto viem robit okrem skakania po schodoch, viem ich iba zist v slusnej rychlosti

youtube.com/watch?v=_BCjJgXdGhQ&t=0


Co mam teda robit aby som vedel skakat z jedneho skoku na druhy, skakat velke dropy, ovladat bike vo vzduchu, skakat po schodoch a urobil som chybu ze som sa na to skoku ako na videu neodrazil? Diki moc za pomoc
PS: na tom videu NIEsom ja
04.07.2014 - 23:46:11
00
Hlavne nesed ale stoj ... A skoky skáčeš tak že potiahneš predok ako keby si robil BunnyHop ( je to dobre napísane ? :D ) Trenuj si na malých najskor a potom väčšie a prídeš nato ...
05.07.2014 - 13:09:43
00
keyboard_arrow_up