minule som si vsimol ze ta jazdecka znacka ide zozadu popod Velky javornik, nejakou skratkou ktorou som este v zivote nesiel. a tiez ze na tych ich tabulkach su obcas nazvy ktore som este nikdy nepocul, napriklad "Zlata studnicka".
btw, neviete ako rychlo "zjazduju" kone? na tej ich trasy je niekolko prudsich klesani a budem zvedavy ako to bude vyzerat, ked sa stretne stupajuci biker s klesajucim konom, napriklad na tom uzkom kamenistom stupaciku na cervenej za Salasom.

Tou skratkou som tiez asi nesiel, ale viem kade ide , pod nou je dalsia :)
Zlata studnicka - nepozeras mapy :P
Kone zjazduju urcite pomalsie ako diviaky :lol:
Tesim sa na dalsi nakresleny okruh .. pre diviakov :D
25.06.2014 - 19:58:44
01
iron.hide: diviaky stretavam na biku,hlavne na nocakoch a podvecer, ale toto ma trochu sokovalo, doobeda a tak blizko civilizacie, samozrejme najvacsi problem by bol motivovany pes ktory by zacal diviaka honit, a toho som sa najviac zlakla
25.06.2014 - 20:55:24
00
riesenim je mat namiesto psa tohto mazlicka
upload.wikimedia.org
25.06.2014 - 21:07:11
07
to asi nie je tvoja vlastana foto, ci?
25.06.2014 - 21:10:00
00
Pojdem tento tyzden prvy krat po cervenej biely kriz - pezinska baba. Viem , ze mnohi z vas to poznaju davno, no ja to idem prvy krat. Z mapy vidim, ze to ma okolo 15 km. Chcem sa len spytat casovo sa to ako da zvladnut beznym tempom? A je to v pohodke cesta? Je tam asfalt alebo lesna cesta? Su tam nejake rozbite useky ci nejake strechy na tlacenie?
Priatelia dakujem za odpovede, len si potrebujem spravit casovy plan a nejake info pred cestou. Pojdem sam, tak aby ma nic neprekvapilo :)


delarosa Neviem aký si zdatný biker ale keď pôjdeš cez Somár (čo ti doporučujem) tak rátaj 1,5 - 2 hod. aj s kochaním sa zo Somára. Terén super - červenú TZ v tomto úseku považujem za jednu z najkrajších trás v MK.

Po tripe očakávame dojmy a fotky...:-)
25.06.2014 - 21:36:04
00
Diky za foto tej jazdeckej trasy
dnes som isiel pre istotu druhykrat patbojarsku aby som o sebe mohol hovorit ze ju jazdievam ;) pri tej prilezitosti som skusil singel ku horarni - zlte cecko na druhej strane, na troch duboch alebo bukoch som sa ale napojil na hrebenovku pretoze zlte c sa zmenilo na sotolinovu cestu, ale mam taky pocit ze som chyboval a singel tam niekde pokracuje, na fotkach bol mostik, take sutre naukladane v bacorine natesno vedla seba, ci to je niekde inde? ;)
25.06.2014 - 23:01:52
00
prikladám vlastnú drobca ktorý zabludil do vedľajšieho pozemku kde nikto nebýva :)
i59.tinypic.com
25.06.2014 - 23:08:09
00
asi si siel na krizovatke rovno, treba tam zatocit doprava a po par metroch dolava medzi stromy...alebo altenrativne este v klesani pred krizovatkou to hodit dole briezkom doprava (je to tam vyjazdene) a rovno krizom cez cestu medzi stromy :)
25.06.2014 - 23:11:11
00
quidoo asi si siel v smere sipky, treba pokracovat ako pise MageZ

Prílohy:

singel.jpg
singel.jpg 232.48 KiB thumb_up0thumb_down

26.06.2014 - 06:59:03
00
quidoo Tesne pred tym ako ta zlta doviedla na sotolinu sa treba drzat vpravo v lese, zist zo znacky a nevychadzat na luku. Singel potom krizuje tu spominanu sotolinu. Zaver je neznaceny, ale nie je kam zabludit.
Alebo si sa mal par metrov spustit po tej sotoline a brod/mostik je po lavej strane.

Prílohy:

pc.jpg
pc.jpg 147.16 KiB thumb_up0thumb_down

26.06.2014 - 07:35:11
00
prikladám vlastnú drobca ktorý zabludil do vedľajšieho pozemku kde nikto nebýva :)

mas na krku § vies o tom...
ale kto z nas ho nemal? :lol:
radsej by som ho pustil nabere 150kg a nebude ti stacit plat na stravu :D
26.06.2014 - 08:13:16
01
caute chalani.koncom jula budem u znamych v smoleniciah a urcite budem mat bike so sebou,poradil by niekto nejake pekne trasy?že by som vychadzal aj sa vracal niekde v okoli smolenic/jahodnik atd.dik
26.06.2014 - 12:32:10
00
diky pani za tipy na singel k horarni, budem tam musiet dat reparat
gulfast
odporucam modru znacku v sedle pod zarubami, ale je to fakt strmak zo smolenic, preto chod na Vlciaren a potom po neznacenej sotolinovej ceste ako som ti naznacil zelenymi gulickami, na certov zlab vyjdes uplne v pohode, odtial mozes ist naspat do smolenic po modrej, chalani si tam porobili aj skoky, ale mna osobne viacej bavi vytlacit tak 10 mins bike dalej po modrej do sedla a potom sa spustit k nadrzi Bukova, to je fakt pekny usek
pohodova hore dole vec je aj zlta znacka z Jahodnika na Vlciaren
- ciernou som ti naznacil naucny chodnik, ktory zatial nie je na mape, ale je tam :-) vedie cez Molpir - pekny vyhlad
- urcite sa vyhni cervenej znacke z Breziniek v smere na Cervenu horu ale radsej zvol cyklotrasu podla mapy - taktiez zlta znacka z Breziniek ku nadrzi Bukova je fakt mordor, ide tam asfalt, urcite zvol asfalt :-)
- ja zvyknem este jazdit po cervenej dalej na Mon Repos po sedla Uhliska - tam je v ceste Klokoc, ktory sa da podist zvaznicou ktora je zakreslena na cykloserveri, ale je tam pekny vyhlad, tlacenie je tak polodramaticke, uvidis ako sa ti bude chciet :-)
- so sedla Uhliska po modrej dole a potom lesne sotoliny do Majdanu, tam je klucove asi vynechat zelenu turisticku z Majdanu do Losonca, je to tam zarastene, vysoka trava, riesili sme naposledy klieste, odporucam po lavej strane cez luku s tym ze vyjdes pri druzstve v losonci, alebo potom po asfalte - po hlavnej ceste
- v Losonci je klucova Kaviaren u Kovacov, capuju Pernstejn :-)

Prílohy:

smolenice.jpg
smolenice.jpg 548.9 KiB thumb_up0thumb_down

26.06.2014 - 13:22:39
01
Pre info - toto sa ma tykat celeho BA Lesoparku: http://bratislava.sme.sk/c/7254772/na-zeleznej-studnicke-sa-do-konca-roka-nebude-tazit-drevo.html
26.06.2014 - 16:03:01
00
s návrhom prišiel Nesrovnal ktorý akurát kandiduje za primátora.Jasné,lebo všetkým nám ***** si asi myslí.
26.06.2014 - 16:08:51
00
keyboard_arrow_up