Sa tu bavíte o mne, ako keby som mal 14 a bol nejaký fagan :D Na FR už mám niečo odjazdené a preto som písal, čo čakám od bŕzd. K tomu DH, nejazdím ho ako svoju "hlavnú" disciplínu, ale keď sa povie ideme do bikeparku, tak ideme do bikeparku :) a DH sa určite bez bŕzd nejazdí :D (viem, že to bol vtip :D ). Najprv som rozmýšľal na Zeečkami, ale vlastne mi to prišlo ako predražená verzia XT a zlacnená Saint... Kotúče mám 203/185... aké väčšie by som tam akože mal dať? :D Vždy som chcel Avidy ( po dobrých skúsenostiach s Juicy a tým, že som na Sram akosi viac zaťažený :) ), ale po tom, čo som čítal na fóre a kamarátovi, ktorý si kúpil pred rokom Elixir 7, ktoré chvíľku išli kus lepšie ako moje Juicy a potom akoby uťal a ani za nič sme ich nevedeli (nevieme) dostať do pôvodného (schopného) stavu som sa nejak nechal prehovoriť na Shimano (poprípade inú značku...)
01.07.2014 - 20:10:24
00
lacnejsia verzia saint, zee aj je, ale oproti xt -4piesty su 4piesty...,ked budem uz investovat do brzd co sa chystam ,urcite to budu najmenej zee ...za nieco "medzitym" sa mi to neoplati menit mam elixir5 na 200 kotucoch....kotuce som napisal ako vseobecnu moznost v prvom rade ,nemal som cas kukat, ake mas ty...o.k.?
01.07.2014 - 21:17:46
00
Tiež som pozeral aj som chcel brať Avidy (tiež som SRAM positive :) )ale veľa ľudí ma presvedčilo že to není dobré rozhodnutie, pravdou je že kamarát má myslím Elixir 5, 2 roky a brzdí to skvele a je to bez problémov a nevie si to vynachváliť no už je jediný v mojom okolí, ostatní už prešli na Shimano prípadne Magura.

Zobral som nové XT-čka, maximálna spokojnosť (4-piesty sú mi zbytočné preto takéto rozhodnutie). Zee brzdia veľmi dobre, myslím si že chybu by si s nimi nespravil, Saint ani nehovorím. ;) so Shimanom mám celkovo len dobré skúsenosti. (aspoň zatiaľ, klop klop klop na drevo)

Kamarát má Magury neviem či Louise alebo Gustav, brzdia parádne celkom si ich chváli akurát keď sa niečo dobabre vraj je celkom problém s dielmi a pod.

Možno ešte si pozri značku Formula ale s nimi som nemal ešte skúsenosti teda okrem tých najlacnejších a to nebolo nič výnimočné...
02.07.2014 - 13:43:58
00
tLAMA by ti vedel povedať aj o Formulách za 3kilá že to nebolo nič výnimočné :)
02.07.2014 - 16:05:57
02
Formuly nechcem, práve teraz mám ako náhradnú prednú ORO K18 a to je katastrofa... Dnes som ale uvidel inzerát na Elixir 5 za 50eur zhodené z nového biku, tak to mi zase kus zamotalo výber, ale asi by som šiel do tých XT/Zee
02.07.2014 - 21:13:54
00
keyboard_arrow_up