Aj mne to po cca 100 km jazdenia, prudkých brzdeniach, skokoch, lietalo rovnako takých 8mm. V servise demontovali koleso, osku a dotiahli náboj. A hotovo. Od výroby to nebolo dobre dotiahnuté, dotiahli aj predné. Jednalo sa o náboje Shimano Deore.
03.07.2014 - 20:17:47
00
aj ja pozorujem na zadnom kolese volu ako popisuje slepec, zeby choroba CTM? U kamaratov s inými znackami som to nevidel a to ma moj bike tiez tak do 100 km. Takze asi tiez navstivim servis a uvidm co na to povedia.
03.07.2014 - 22:02:57
00
Aj mne to po cca 100 km jazdenia, prudkých brzdeniach, skokoch, lietalo rovnako takých 8mm. V servise demontovali koleso, osku a dotiahli náboj. A hotovo. Od výroby to nebolo dobre dotiahnuté, dotiahli aj predné. Jednalo sa o náboje Shimano Deore.


Ale mne nelieta koleso oproti oske (oproti ramu). Ja viem pohnut brzdovym kotucom oproti naboju. Pri brudkom brzdeni to tuz teraz trasie celym kolesom dopredu-dozadu v linii rotacie.
04.07.2014 - 19:24:38
00
aj ja pozorujem na zadnom kolese volu ako popisuje slepec, zeby choroba CTM? U kamaratov s inými znackami som to nevidel a to ma moj bike tiez tak do 100 km. Takze asi tiez navstivim servis a uvidm co na to povedia.


Dnes predajca sa prekecol....najprv tvrdil, ze vsetky centerlocky maju volu !!!....to mu doslo, ze neuverim, tak povedal, ze CTM Terrana uz mali takyto problem. A vyrobca zas chcel aby som poslal cely bike spat !!!
04.07.2014 - 19:26:54
00
...za mesiac idem do Krkonos a ... brzdy dostanu zabrat a uvidi sa, ze ci ich treba nejako upravovat, alebo ci to bude ok. Osobne skor cakam, ze budu OK.


Dnes prvy vazny test a brzdy su uplne OK - max spokojnost, nieje co vymyslat.
Test => necelych 4km zjazd po asfalte, zlom asfalste a sotoline a 400 vyskovych metrov v tom.
14.07.2014 - 22:07:53
00
ake by ste odporucili kotuce ktym deore brzdam?boli by dobre shimano slx?(centerlock)alebo je aj nieco lepsie v podobnej cenovej hladine?
15.07.2014 - 08:43:20
00
Moj subjektivny nazor podla cerstvej skusenosti....centerlock nikdy viac....kotuc ma volu oproti naboju....vyraznu volu, avsak nereklamovatelnu...musim vsak priznat, ide o lacne kotuce SM-RT-30 tusim...vyzera to na plechovy stred , cast centerlocku....vpredu som menil na Shimano SM-RT81, ten ma duralovy stred, s tym zatial nie su problemy....ale aj tak prechadzam na 6-dier, kvoli tomu musim menit kolesa....ak volis centerlock, myslim ta 81-ka (180mm) je dobre riesenie...prvy model s ICE TECH (sendvicova struktura hlinik medzi ocelou)...v niektorych webshopoch od 24 euri..v servise mi to davali za 30e.
15.07.2014 - 09:00:31
00
no ja som s centrelockom nemal zatial,ziadne problemy,menit koli 6dier kolesa je pre mna zbytocne predrazene,kedze moj sucasny a aj novo vyhliadnuty bike ma centerlock,ostanem pri nom,tie xt kotuce budu urcite dobre ale su uz mimo rozpocet,,su skoro raz tolko drahe:-(slx kotuce som 180mm nasiel kolo 15e/kus,co sa my zda este priatelna cena,takze asik v tej cene nic lepsie nebude?:-)
15.07.2014 - 09:24:46
00
mám SLX CL a bez problémov. žiadna voľa na náboji, brzdia v kombinácií s SLX brzdami na parádu ;)
15.07.2014 - 09:25:29
00
dik za nazor,takze ich kludne mozem objednat:-)
15.07.2014 - 09:34:24
00
tú vôľu som už videl aj na centerlockových XT kotúčoch (bola síce o niečo menšia ako na tých úplne lacných šutnoch ale bola bola tam)... nie je to žiadna vada, proste na centerlocku je to normálna vec, ktorá nemá vplyv na funkčnosť
15.07.2014 - 10:23:07
00
fixska
na ten avid adaptér 185mm pozor! Keď si priložíš adaptér dosadacou plochou pre strmeň na rovinu (alebo priložíš hranou pravítko) uvidíš, že dosadacie plošky nie sú v jednej rovine. Strmeň ti potom nedosadne plošne, ale len bodovo (ako na obrázku). Na druhom konci dosadacej plochy je medzera cca 0,5mm. Pri dotiahnutí strmeňa dochádza k deformácii úchytov strmeňa a môže dôjsť k ich ulomeniu. Bohužiaľ som si ti odchýlky všimol, až keď sa mi jeden úchyt strmeňa ulomil a potom som dôkladnejšie skontroloval ten 185mm avid adaptér. Tie guľové podložky aj pod strmeňom pri strmeňoch avid tie rozdiely v rovine dosadacích plôch eliminujú. Shimano adaptér PM 180mm má tie plochy v jednej rovine a guľové podložky sú len pod hlavu skrutky, pretože os skrutky nie je kolmá na dosadaciu plochu strmeňa (je kolmá na dolnú dosadaciu plochu na úchyt PM) a je nutné to kompenzovať týmito guľovými podložkami pod hlavou skrutky. Možno nie všetky 185mm avid adaptéry sú takto riešené, ale je to lepšie skontrolovať, ako prísť o stmeň. Mne sa ulomil horný úchyt, takže pri brzdení bol spodný uchyt namáhaný na ťah a vydržal. Neviem ako by to dopadlo, keby povolil spodný úchyt a pri brzdení by malo snahu pretočiť strmeň cez horný úchyt a vylomiť ho. Takže radšej to poriadne skontrolovať, lebo nemusí sa to skončiť len poškodením strmeňa.

Prílohy:

strmen.jpg
strmen.jpg 27.38 KiB thumb_up0thumb_down

27.07.2014 - 12:23:55
00
Ahojte chcel by som sa spytat ake au dobre kotuce rozmyslal som nad tymito http://www.suncycle.sk/sk/produkt/mtb-kotuc-shimano-xt-sm-rt86/3838 203mm pojdu do shimano deore brzd :) dakujem za odpovede
05.08.2014 - 23:32:43
00
Trochu mi unika zmysel 203mm kotucov na tom biku co mas v profile, ale budiz.
K otazke: Ano, su to dobre kotuce.
06.08.2014 - 08:18:59
02
@Raider159951 tiez si myslim ze na crossovy ci trekovy bike su 203mm kotuce zbytocnost. Na vacsinu jazdenia bohate stacia 180mm kotuce, 203mm by som odporucil hlavne na downhill alebo bikerom s vacsou vahou. Ale ak ich predsalen chces, budes potrebovat aj adapter pokial tam teraz mas mensi kotuc a over ci tvoja vidla zvladne 203mm kotuc.
06.08.2014 - 09:24:22
00
keyboard_arrow_up