čaute, mám taký problém, že keď idem v zjazdoch rýchlosťou vyššou ako cca 40-45km/h, tak mi začne drhnúť zadné koleso. nejde do šmyku, ale je to dosť cítiť a vydáva neuveriteľne nechutný zvuk, potom zabrzdím až do zastavenia a kým sa nerozbehnem nad tých cca 40km/h, tak to ide v poho. nerobí to vždy pravidelne, ale iba tak cca každý druhý zjazd a občas aj keď točím hranu vo vyšších rýchlostiach. tiež tak 40-45 km/h. nie je tu náhodou niekto, kto už niečo podobné zažil? lebo som z toho mimo :D díky moc!
17.07.2014 - 18:12:26
00
Chytrák... A to ako máme vyveštiť, na čom jazdíš? Aké koleso? Čo máš na kolesách obuté?
17.07.2014 - 23:37:27
00
podobne nieco som mal aj ja v minulosti, proste rezonancia pri urcitej rychlosti, na urcitom type plastov a na urcitom povrchu, vacsinou na asfalte.
skus poobmienat niektore komponenty, alebo si pozicaj od kamosa koleso, alebo aspon plast, a vyskusaj to s nimi. moze to byt povoleny vyplet, alebo nieco s ramom, brzdove dosticky, hocico...
a samozrejme sa uisti ze mas vsetko poriadne dotiahnute - srobiky na brzde aj na disku, rychloupinak, kazetu....
18.07.2014 - 00:20:22
00
Ja som mal taky isty problem. Tiez pri rychlych zjazdoch mi zacalo zadne koleso brutalne hucat a vibrovat. Kazeta ostala zaseknuta a pri pedalovani dozadu sa nepohla. Ked som zacal slapat v normalnom smere kazeta sa pohla a ten hnusny zvuk zmizol ale po chvili ked som prestal slapat znova to zacalo. Dal som koleso do servisu kde orech vycistili a namazali. Odvtedy je to uz v pohode.
18.07.2014 - 08:10:03
00
Joko, na tomto jazdím. a tie plášte /maxxis detonator/ sú podľa mňa na hovno, len sa mi nezdá, že práve tie plášte by spôsobovali ten zvuk. a komponenty mám podoťahované, lebo som pred 3 dňami menil kazetu, reťaz, bowdeny.

Prílohy:

fotka (1).JPG
fotka (1).JPG 655.21 KiB thumb_up0thumb_down

18.07.2014 - 17:52:26
00
Z opisu by som tipoval ze by to mohli byt bud loziska zadneho naboja alebo loziska/mechanizmus orecha. Skontroluj ci nie su moc utiahnute alebo suche.
18.07.2014 - 19:36:36
00
Tak šmejd to nie je... Ako písali predchodcovia - náboj, orech. Výplet alebo ráfik to asi nebudú spôsobovať. Predpokladám, že koleso bude uchytené o.k.
18.07.2014 - 20:13:22
00
mne to robil orech, respektivne taka tvrdsia plastova vlozka v orechu. Ak sa tam dostala spina, tak potom sa kazeta nepretaca na volnobeh, ale namotava retaz. Vacsinou to hned prestane ak zacnes tocit pedalmi, pripadne napnes retaz na maximum. Riesenie je vycistit, namazat/pokvapkat nejakym 5W olejom, pripadne na ebay sa daju kupit nove tie plastove vlozky(mavic). Vydrz ale uz nieje ako u noveho kolesa. Predpokladam, ze je to uz poskodenim osky, ktora nieje ako nova a uz sa tam lahsie dostava spina.
21.07.2014 - 13:48:33
00
Z fotky tipujem, že más Maviky. Urob to, čo odporúča newmman. (ten problém, čo popisuješ dobre poznám)
Pozri na webe údržbu orecha mavic. Je to tam polopatisticky. Keď som dal iný ako originál mavický olej, drhnutie sa objavilo znova tak po pol roku. Originál mi zatiaľ drží 4000 km.
21.07.2014 - 14:00:27
01
Tie maviky sú otázne... Najmä keď som si prelustroval túto tému posting.php?mode=quote&f=10&p=840422

Sú dve možnosti...
1. nie sú to Mavic ráfiky
2. Mavic ráfiky nevyhovovali farebne...

Pri druhej možnosti mohli byť nové polepy zle nalepené a pri 4-5-6 otáčkach kolesa za sekundu sa už môžu prejavovať vibrácie
21.07.2014 - 21:00:29
00
sú to origoš maviky, prikladám fotky ako dôkaz :D tie biele polepy som len vyskúšal, či náhodou niekto nemá, nechce sa mi za ne vyhadzovať 35 eur na ebayi. a ak by boli tie polepy zle nalepené, tak by sa tie vibrácie pravdepodobne objavovali zakaždým, kdežto mne sa to rozhučí skoro vždy, ale nie vždy.a nemám pocit, že toto hučanie spôsobujú práve tie nálepky. aj keď síce boli prelepované práve z bielych. pravdepodobne to bude ten náboj, každopádne díky za rady a odporúčania, pôjdem s tým kolesom do servisu, nech premažú náboj a orech.

Prílohy:

fotka 1.JPG
fotka 1.JPG 558.73 KiB thumb_up0thumb_down

fotka 3.JPG
fotka 3.JPG 361.51 KiB thumb_up0thumb_down

21.07.2014 - 22:31:13
00
S velkou pravdepodobnostou bude treba namastit orech ako uz bolo pisane vyssie.
22.07.2014 - 06:36:23
00
keyboard_arrow_up