Kedze tu prebehla plodna diskusia o tom co si obliekat v zime - pozri "Ako bikovat pri teplotach pod 15 st C?", chcel by som sa opytat na vase skusenosti s udrzbou v zimnych mesiacoch. Podotykam, ze patrim medzi cvokov ktori jazdia takmer celorocne a tak by ma zaujimali vase postrehy a pripomienky k cisteniu, mazaniu a celkovo udrzbe v zimnych mesiacoch. A tiez ake mate skusenosti s ucinnostou brzd (kotuc aj normal) v zime, so zmenou pruzenia pri olejovych vidlach, ake komponenty (napr brzdove gumicky) pouzivat???, atd ...
Za vsetky poznatky vopred dakujem ...
30.10.2005 - 13:03:26
00
Mazat, mazat, mazat ...
30.10.2005 - 19:11:55
00
noo, pri teplotach pod nulou...maju niektore vidly hlavne RSTecky ale aj Suntourky dost problemy s chodom... ale aj kvalitnejsie vidly citelne zleniveju....

podla mna je zbytocne menit olej ... ale to zalezi od toho, kolko casu stravis na biku v zime...

co sa tyka kotucoviek tie zaberaju tak ako v lete mam odskusane aj pri minus 12...
ak mas Vecka tak v zime a uz toboz na snehu vela vody nenamutis...ale odporucal by som nejaku meksiu zmes....ak jazdis v zime po cestach... odporucam vzdy bike dobre oplachnut a vysusit..pretoze vsade je kopec soli a ked to nechas iba tak kvasit tak ti hrdza zachvilu spravi svoje....
02.11.2005 - 01:08:08
00
Definitivne som presiel na kotuce kvoli zimnemu brzdeniu. Existuje teoria, ze lahkym pribrzdovanim nahrejes a roztopis namrazu na rafkoch ale uz sa mi stalo, ze to nepomohlo a radsej som tlacil dole kopcom niektore useky, co uz nechcem zopakovat. Pokial sa ti podari najst trasy, ze neprechadzas solenymi usekmi, tak mas menej problemov s udrzbou nez v lete, pretoze blato sa ti do biku nedostane len sneh - co je cista voda.
02.11.2005 - 08:55:21
00
no sneh bol cista voda mozno tak za cias nasich starych materii... :)

ale som rad, ze si objavil kotucovky...budes spokojny...este odporucam nejake 2,35 gumy s makkou zmesou a trosku podhustene a ides na to :)
02.11.2005 - 12:29:21
00
Mna len stve ze vzdy po jazde mam na rame hotovy ladovec.

A ziadny blatnik nepomaha...
02.11.2005 - 14:55:28
00
Zatial dik za pekne prispevky.
Kotuc je naozaj v zime lepsi, to je uplne bez debaty. Presedlal som na kotuce len pred rokom a je to uplne o inom, ovela viac sa na to da v zime spolahnut, vies ako ta brzda bude fungovat, co pri gumickach nebolo moc iste...

Co sa tyka soli, s tym az tak problem nemam. Jazdim 95% mimo solenych komunikacii. Ak to inak nejde, tak sup bike do auta, pekne k lesnej ceste a podme na to ... Je to sice trochu take snobske, ale radsej nech zhrdzavie auto ako bike. (aj tak ma asi mensiu cenu, ale nie je to tym ze mam extra drahy bike :) )

Inak sol+voda to je fakt svina, mozem dolozit z vlastnych skusenosti:
Stary bike mi to dost nacalo, hlavne retaz. Ale je pravda ze som mal cistenie na haku.
Takze jednoznacne treba po soli oplachnut vzdy a mazat a mazat ...

Este k tym vidlam: na mojej manitou axel, zatial ziadne zmeny moc nebadam, ale zase najnizsia teplota bola len okolo 3-5C, tak uvidime pri -10. Sa uz tesim ...
03.11.2005 - 00:18:50
00
To s tými brzdami je pravda. Ja mám klasické Tesco brzdy, a pri teplotách pod nulou brzdia trošku horšie, a ak je na nich sneh či ľad, tak nebrzdia vôbec. Ale aspoň vždy ľahšie naberem dobrú rýchlosť na predbiehanie lyžiarov na svahu.
03.11.2005 - 14:36:56
00
dalsi z "Jozkovych" prispevkov...
03.11.2005 - 15:04:27
00
keyboard_arrow_up