Dovolim si oponovat :-) Poculi ste uz o znacke POLAR :D Poslednu Sigmu HR 2006 ( bol to šmejd ) som vymenil za Polar CS 400 a po 4 rocnom uzivani " nema problema ".


nove Sigmy su uz na tom podstatne lepsie
23.08.2013 - 09:10:50
00
a aká je príčina? lebo ja som si to teraz tiež všimol, že garmin mi pri zjazde ukazuje "bludy" doteraz som sa s tým nestretol a je pravda, že mi to urobilo vo voľnom tričku.

pravdepodobne elektrostatika z dresu, mne to robilo tiež pri voľnom drese.
23.08.2013 - 09:34:10
00
pravdepodobne elektrostatika z dresu, mne to robilo tiež pri voľnom drese.

dík za odpoveď, aj som mal už paniku, že sa niečo pokazilo, takže ten tvoj graf a komentár mi prišiel tak vhod, že lepšie to nemohlo byť ani načasované :)
23.08.2013 - 09:43:24
00
pmarkus než som kupoval hodinky FR210 tak som prechádzal rôzne fóra s názormi používateľov a pár krát som to tam videl spomenuté, síce som tomu moc neveril pokiaľ som to nevidel na grafe :)
23.08.2013 - 09:56:32
00
Hary13 - no mne to posledné jazdy hrozne skákalo, tak dnes idem z roboty domov na biku cez karpaty, tak to vyskúšam, vzal som si náhodou kompresné tričko, takže to budem mať obtiahnuté, jak "argentínsky homosexuál" tak som zvedavý, ako sa to bude správať
http://connect.garmin.com/profile/peter.markus
23.08.2013 - 10:04:11
00
Treba rozlisovat medzi generaciami snimacov srdcovej frekvencie Garmin. Kym som mal 310XT mal som prvu generaciu Soft Strap HRM - fungoval bez problemov. Ked som presiel na 910XT, dostal som k tomu druhu generaciu Soft Strap HRM - bola to nocna mora, vobec nefungoval ako mal. V prilohe je vystup, kedy na biku som presiel urcity usek rovnomernou rychlostou. Ale aj pri behu mi nedetekoval tep, Recovery Heart Rate bol nulovy. Najprv som to reklamoval cez Garmin Support, az napokon Garmin uznal chybu v prevedeni u vsetkych tychto snimacov srdcovej frekvencie. Bol vymeneny kus za kus za tretiu generaciu Soft Strap HRM. S tym zatial nemam ziadne problemy, Garmin ma ubezpecil, ze vsetky chyby predchadzajucich generacii boli v tom modely eliminovane...

Prílohy:

HR_A.jpg
HR_A.jpg 29.98 KiB thumb_up0thumb_down

garmin-HRM.jpg
garmin-HRM.jpg 197.57 KiB thumb_up0thumb_down

24.08.2013 - 10:14:17
00
toto mi odpisali na moj problem zo sigmy:

The following reasons for the wrong pulse values are possible:

- Shirts consist of different materials among other synthetics. If the shirt flutters you have a static charging and the PC not works well.
The only solution is to wear a body shirt or a shirt which is consisting of other material.

- The chest belt and the skin must be sufficiently moistened. It is important that the chest belt lies tight against the body but not over-tighten.
Following factors could influence the heart rate measurement negatively: strong breast hairiness, pressure lowering drugs, GPS Equipment, mobile phones, electricity and high voltage power lines.

- Maybe you could use EKG-Gel, if your skin is too dry.
28.08.2013 - 21:29:51
00
vymenil som triko a všetko funguje. dík za radu :)
29.08.2013 - 15:30:48
00
Poprosím skúsenejších o radu.
Chcel by som kúpiť na môj MTB tachometer (ešte som zatiaľ žiaden nejazdil).
Mám vyhliadnutý tento:
http://www.sigmasport.com/de/produkte/bikecomputer/topline_2012_wireless/bc1612_sts/?punkt=features
Je to na rekreačné jazdenie dobrá voľba alebo by stačil aj nejaký o radu nižší?
28.10.2013 - 14:11:21
00
Chcem sa opýtať .... nejako som nenašiel komenty na SIGMU ROX 6.0 ma to niekto odskúšané či sa to vôbec neoplatí v porovnaní s ROX 9.0 ?
20.02.2014 - 09:20:38
00
Mám Rox 6 CAD cca 2 mesiace a zatiaľ funguje parádne.Senzory "nabehnú" takmer okamžite, stačí mierne nadvihnúť bike a okamžite reaguje. Hrudný pás som porovnával s Polarom, ktorý mám k bežeckému pásu Kettler Track Perfomance, ktorý udáva pulz takmer s presnosťou EKG a podľa pulzu doslova po desatinách upravuje rýchlosť pásu, aby sa dosiahla požadovaná frekvencia a hodnoty pulzu srdca pri záťaži s ROXom 6 sa zhodujú.
Upozorňuje pípaním na zónu, ktorú si nastavím pokiaľ jazdím podľa tepovej frekvencie, nadmorskú výšku atd. Skratka to čo "sľubuje" aj plní.
09.07.2014 - 21:49:19
00
stala sa mi zaujimava vec, po jazde som sa stavil na pivo a bicykel som oprel vedla dalsich dvoch cestakov. Ubehol som cca 60 km a odkedy mam tachometer tak ukazoval maximalku cca 48 km/h. Ked som dorazil domov bol som prekvapeny, ze sa mi zmenila dlzka vyjazdu "nebude to pivom mal som len jedno" a maximalka stupla na cca 86 km/h. Neviem, ci tachometer neprevzal udaje susednych komputrov
30.07.2014 - 18:35:28
00
Možno ti niekto naschvál nastavil dvojnásobný obvod kolesa. :-)
03.08.2014 - 08:26:49
00
Aky mas tachometer ? Ak mas digitalny sifrovany prenos udajov, tak udaje z okolostojacich ci pohybujucich sa tachometrov udaje prevzat nemohol. Este si pozri v nastaveniach aky mas nastaveny obvod kolesa. Ak sa ti obvod zmenil, tak to bude uloha pre Sherlocka Holmesa :-) ...
03.08.2014 - 08:45:53
00
Nemá niekto požičať hrudný pás na Ciclosport HAC5? nefunguje a chcem zistiť či je chyba v ňom alebo v hodinkách .
04.08.2014 - 09:18:25
00
keyboard_arrow_up