Dobrý deň,
mám bike CTM Rambler 2.0 2014.
Dnes som s ním bol na 1. garančnej prehliadke. Centrovali mi aj zadne koleso. keď som prišiel domov a išiel sa previesť tak som zistil, že mi asi šúcha zadná brzda/kotúč.
Keď som roztočil zadné koleso tak všetko bolo OK. Ak som naň nasadol tak brzda šúchala. Tak som skúšal povoliť koleso a znovu dotiahnuť. Teraz keď sa veziem tak už brzda nešúcha ale keď koleso roztočím naprázdno tak brzda začne šúchať. Čo môže byť vo veci? Vedeli by ste poradiť nejaký servis v okolí Prievidze? Nechce sa mi znovu ísť do servisu/ bike som kupoval v Žiline/

Ďakujem rudi
05.08.2014 - 20:07:12
00
Však tak sa to nastavuje, nech to nešúcha pri zaťažení (logicky sa nejako nižšia tuhosť celku môže prejavovať), bez zaťaženia ti to môže byť jedno.
05.08.2014 - 20:23:06
00
No keďže predtým to nerobilo, tak som predpokladal že sa to dá nejako nastaviť.
Našiel som niečo http://www.ivelo.cz/domaci-servis-kol/udrzba-kotoucovych-brzd-shimano/

Zadrhávání destiček o kotouč
Pokud je kotouč ohnutý po pádu, tak můžete prubnout leda tak rovnák, ale myslím že to už nikdy nebude jako dřív. Při výraznějším ohnutí doporučuju nový kotouč (pozn. na centerlock se používá stahovák na kazetu)
Pokud je škrtání jenom lehké v rámci velikosti mezery mezi destičkama a kotoučem, tak prostě lehce povolte šrouby, co drží třmen, pak silně zmáčkněte brzdu a ve zmáčknutém stavu utáhněte šrouby. Třmen se srovná na kotouč tak že je uprostřed


Mohli by ste mi to bližšie vysvetliť / skôr poradiť ktoré šróby mám povoliť/ ak to zvládne aj začiatočník.

Ďakujem
06.08.2014 - 08:43:20
00
Neries to. Plati jedna dolezita zasada: Neopravuj to, co funguje.
06.08.2014 - 08:59:03
01
U mňa je to väčšinou tak, že si môžem vybrať či mi to bude šúchať keď bicykel tlačím alebo keď jazdím.
Je podstatnejšie aby to počas jazdy nešúchalo, teda nastavujem pri zaťaženom bicykli a niekedy je nutné tolerovať nedokonalé točenie nezaťažených kolies.

Ak je pri jazde všetko OK tak to ozaj nerieši, ako už poznamenal Bruco o príspevok vyššie.

Ak sa s tým chceš hrať tak sa môžeme niekde stretnúť a poukazoval by som čo a ako.
06.08.2014 - 11:03:42
00
keyboard_arrow_up