Caute chcel by som si urobit obraz o tlmicoch,ktory je good. Vcera som objavil takyto bazar http://m.bikemarkt.mtb-news.de/categories kde su podla mna dostupnejsie cenovo ako na SVK. Momentalne mam nahodeny RS Monarch rl 190x51,rad by som sa posunul niekam dalej.
Aku vyhodu resp. posun dopredu by predstavoval napr monarch plus,alebo jednotlive fox tlmice s (ctd,boost valve,rp 23 atd...)
Bol by som vdacny ak by ste mi trosku pomohli sa orientovat.
Naozaj budem moc vdacny
08.08.2014 - 11:31:51
00
V prvom rade by si mal viac jazdit a menej hladat na nete. :-) Potrebujes si ujasnit, co sa ti paci alebo nepaci na sucasnom prejave tlmica a co ocakavas od noveho. A az potom hladat podla tvojich poziadaviek. Kazdy typ tlmica ma navyse este niekolko verzii podla interneho nastavenia a kazdy ram ma iny priebeh a teda aj vhodny tlmic. Navyse vhodnost tlmica ovplyvnuje aj tvoj styl - niekto chce linearnu zehlicku a niekto potrebuje progresivny priebeh aby nechodil po dorazoch. Preto sa neda jednoznacne povedat, ktory tlmic je dobry.
08.08.2014 - 11:57:18
00
Bruco Je mi to jasne,ze jazdenim zistim co hladam... Skor som touto temou smeroval k tomu co prinasa ta nadobka na tlmici za vyhodu oproti "zakladu" alebo jednotlive oznacenia u foxu,aby som sa do buducnosti vedel v tom pohybovat
08.08.2014 - 12:59:46
00
Nadobka v prvom rade sluzi na chladenie oleja, aby bolo konzistentne tlmenie pocas zjazdu. Hlavne u vzduchovych tlmicov sa vzduch dost zahreje a je problem. Dalej sluzi aj na zvysenie progresivity pri doraze, pripadne na propedal. Na googli hladaj (ak vies anglicky) piggyback shock. Nadobka nemusi mat rovnaky ucel pri 216mm tlmic pre AM/EN a pri 165mm tlmici pre XC.
08.08.2014 - 13:06:02
00
keyboard_arrow_up