Zdravim. Rozhodol som sa kupit novy MTB Giant Iguana Disc. Pouziva sa na nom kombinacia shimano deore prehadzovac, acera presmykovac a EZ Fire packy.. Ja to vsak chcem zjednotit a dat tam komplet deore. Pocul som vsak taky nazor, ze minimalne rovnakej kvality ako system Deore je aj system Sram 5.0. Pricom zasadny rozdiel je v sposove radenia. Viete mi poradit, ktory system je kvalitnejsi popripade "user frendly"? A nejake vase skusenosti? Vdaka
30.01.2003 - 14:02:49
00
Neviem, neviem. Bral by som deore, este ma nesklamalo, na rozdiel od retaze sram. Ta sa na mna vysrala a roztrhla sa ked som zrovna nemal nitovacku. Naviac shimano je viac rozsirene, a to moze hovorit o tom, ze shimano moze davat viac penazi do vyvoja.
27.11.2003 - 17:54:12
00
pocuj ja mna pustila hgcka retaz a jazdim na srame tak mi nehovor ze si ju roztrhol co si tahal traktor?????shimano is @!#$.sram is good!!!
28.11.2003 - 22:40:51
00
Pani, nezda sa vam, ze povodna tema bola o radeni a nie o retaziach??? Nic to, ja osobne mám vzdy na novom biku nahodenu nejaku posr.. HG or IG-cku. Hned ako ju vytaham (co zas az tak dlho netrva) kupujem retaz od Sramu. Neviem ako sa niekomu podarilo roztrhnut sramku...?? toho experta by som chcel vidieť. Zato HG nebol problem. co sa tyka retazi, tak jednoznacne SRAM!! Ine nemam dovod skusat.
K radeniu - mal som grip shift, teraz na novom biku (2dni) je Deore LX. tvrdo si zvykam. Ide o to, komu co viacej vyhovuje, kto ako jazdi a co od biku ocakava. Na grip nedám dopustit (v zivote som nezaradil ked som to nechcel, ako niektori tvrdia), k LX - zatiaľ sa nevyjadrujem... je to upne ine, musim si zvyknut...
02.02.2004 - 14:34:28
00
Nazdar Tak k tomu Deorecku: Mam cierne Shimano Deore a som nanho nasraty brutalne pretoze nesedi pevene a pri "vacsom" skoku mi trieska o ram mal som aj neoprenovy pasik ale totalne ho rozdrbal!!! Kamos ma Sram 7.0 a ani sa nepohne!!! Kvalita prehadzovania je asi rovnaka ide len o komfort z jazdenia. A ak ti vadia gripy tak kamos na sram 5.0 dal Aliviacke packy a v pohode na nich jazdi uz rok....
09.02.2004 - 22:51:42
00
To:INZI ak Deore prehadzovacka trieska o ram tak si kup Sh. Soru alebo Tiagru trochu skrat retaz a uz ti nic nebude trieskat o ram
10.02.2004 - 17:36:37
00
to: inzi ako sa tomu kamosovi podarilo nahodit na sram 5.0 alivacke packy????? sak tam su ine pomery radenia.. sram vyraba sidce aj 1:2 prehadzovace, ale sram 5.0 ma 1:1 a livio 1:2... ja jazdim na sram 7.0 ale je mi jasne, ze packy od SH by som tam dat nemohol...
12.02.2004 - 08:42:53
00
Ja bych asi taky volil SRAM, otazka je jestli se to financne vyplati. Vozim 7.0 tri roky bez problemu, razeni rychly a presny a prehazka vydrzi snad vsechno(dvakrat pad zadnim kolem mezi klady na moste) Navic na rapidfiru spatne dosahnu na packu u presmyku. Deoracky retezy sem trhal(ale to prej byla naka spatna serie) sramackou 59 nikdy SRAM RULEZ!!
20.02.2004 - 17:04:37
00
Takze mam pocit, ze ide o zvyk. O tom trhani retazi: podarilo sa mne, mala odkrutene cca 800 km. Uznavam, ze trhanie retazi nie je moja parketa, ale zadarilo sa.
26.02.2004 - 21:35:15
00
no jo sram je asi spolahlivejsi co sa tyka radenia(grip/packy) s Gripshiftom nebol nikdy problem. Do pacok som obcas kopol kolenami a je to neprijemne. Deore je mi dost nesympaticke (ale len vyzorovo neviem neskusal som). No stare Alivio fungovalo dobre (prehadzovac presmykovac). S novym som mal mensie nezhody. Kazdopadne SRAM je cenovo asi vyhodnejsi pri rovnakej kvalite.
27.02.2004 - 20:25:34
00
keyboard_arrow_up